Перейти на мобільну версію сайту


20.11.2015

У МІСТІ - ВІДДІЛ, У РАЙОНІ - ВІДДІЛЕННЯ

Майже дві сотні колишніх міліціонерів Хмельниччини залишилися без роботи. Кількість працівників, звільнених з органів внутрішніх справ у Хмельницькій області, становить 182 особи. З них через скорочення штату звільнено 133 міліціонери, через інші причини — 49 осіб.

Тим особам, які виявили бажання служити в поліції, запропоновано альтернативні посади. Вони готуються до проведення переатестації.

З 7 листопада на Хмельниччині припинила своє існування така юридична особа, як Управління МВС України в Хмельницькій області, і розпочало функціонувати Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Наразі Головне управління Нацполіції, яке очолює Микола Семенишин, має у своєму підпорядкуванні:
- слідче управління;
- кримінальну поліцію;
- управління превентивної діяльності, до якого входять патрульна служба, дільничні інспектори, відділи охорони громадського порядку, молодіжної превенції та забезпечення діяльності державної автомобільної інспекції;
- підрозділи адміністративного, матеріального та інформаційного забезпечення.

Деякі підрозділи, які раніше були в структурі УМВС, тепер отримали статус міжрегіональних і підпорядковуються поліціясуто по вертикалі голові Національної поліції. Це Департамент захисту економіки, Бюро протидії наркозлочинності, кіберполіція.

Про те, які відбуваються зміни зі зміною назви ми запитали в начальника Кам’янець-Подільського відділу поліції Володимира Калашніка.

- Сьогодні один із дев’яти базових відділів поліції Хмельницької області знаходиться в Кам’янці-Подільському. Також нам підпорядкований колишній райвідділ міліції, який нині є Кам’янець-Подільським відділенням поліції. Загалом в області діє 9 базових відділів поліції - це Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівський, Славутський, Дунаєвецький, Летичівський, Городоцький, Теофіпольський та Старокостянтинівський та 19 відділень поліції.

- Чи змінився штатний розпис у зв’язку з новою реформою?

- Наразі ми працюємо за тимчасовим штатним розписом, структура якого зазнала певних змін, як порівнювати з попереднім. До прикладу, начальник відділу поліції має чотири заступники по напрямках роботи відповідно. Перший заступник начальника відділу поліції займатиметься організаційною роботою всіх систем та відомств, це буде свого роду ефективний менеджер. Раніше перший заступник начальника міліції одночасно був заступником по слідству. Сьогодні ж пріоритети змінилися. Також, згідно зі штатним розписом, начальник відділу матиме заступника - начальника кримінальної поліції, заступника - начальника слідчого відділення та заступника начальника відділу поліції, котрий куруватиме первентивну діяльність.

- Відділення первентивної діяльності стане новим напрямком у роботі поліцейських, адже раніше такої структури не було?

- Первентивна діяльність - це діяльність, спрямована на попередження певних явищ та процесів. Міліція як каральних орган вичерпала себе, на її зміну має прийти поліція, яка буде зацікавлена в попередженні скоєння правопорушень. Відділу первентивної діяльності Кам’янець-Подільського відділу поліції будуть підпорядковуватися такі структури: взвод патрульної поліції, сектор дільничих інспекторів, сектор молодіжної первенції (колишня кримінальна міліція у справах дітей - прим. Авт.) та державтоінспекція. Начальник ВПД поліції також матиме заступників по напрямках роботи.

- Якою буде структура підпорядкованого Вам районного відділення?

- Буде начальник районного відділення й, відповідно, його заступник. Залишаться сектори, які перераховував вище, однак певні структурні підрозділи, що мають пряме відношення до організаційної роботи, матеріального та кадрового забезпечення буде скорочено. Буде один штаб, один керівник з кадровою роботи та режимно-секретної тощо.

- Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков скасував 86 показників ефективності роботи правоохоронців. Якими критеріями користуватиметься нова поліція?

- Відповідно до запропонованої системи, оцінювання ефективності діяльності працівників поліції пропонується здійснювати за чотирма напрямками - це результати зовнішнього опитування, оцінка бізнес-середовищем ефективності поліцейської діяльності, результати внутрішнього опитування та результати виконання пріорітетних завдань. Вважаю, що пріоритетними завданнями поліцейських мають бути виявлення і припинення правопорушень та розкриття злочинів.

- Володимире Петровичу, наразі всі працівники, що не потрапили під скорочення штату чи звільнення з інших причин мають пройти відбір та атестацію, аби вважатися вже поліцейськими. Чи розпочався цей загальнодержавний кастинг?

- Він діє, відповідно до встановленого графіку. Усі працівники поліції призначаються на посади у відповідності до тимчасових штатів. На постійні посади вони будуть призначені лише у разі успішного проходження атестації, відповідних тестувань та співбесід, покликаних визначити рівень професійної придатності та благонадійності.
У нещодавньому інтерв’ю глава Національної поліції Хатія Деканоідзе повідомила, що до поліції набиратимуть через рекрутинговий центр. Також діятиме call-центр, куди громадяни зможуть зателефонувати й повідомити про проблеми, що їх турбують.

Сподіваємось, що довіра населення до поліції буде на високому рівні.

Теги: поліція

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.