Перейти на мобільну версію сайту


15.11.2013

У МІЛІЦІЇ - 4 ГІБРИДИ

Автопарк патрульних служб міліцейських відділків отримав поповнення. Україна закупила 1220 автомобілів «Toyota Prius» для Міністерства внутрішніх справ.
Автівки з гібридним бензиново-електричним двигуном дісталися й нашому міськвідділу міліції. 4 новеньких «Тойоти» нещодавно припаркувалися в дворі відділку. Найближчим часом їх планують взяти на облік у місцевому відділі РЕР, а вже за якийсь тиждень-другий правоохоронці здійснюватимуть на них патрулювання вулицями Кам’янця.
Загалом, Хмельниччина отримала 10 таких автомобілів. Ключі від «Тойот» вручив своїм співробітникам начальник УМВС України в Хмельницькій області генерал-майор міліції Сергій Шутяк.
Як зазначив з цього приводу міліцейський очільник, правоохоронці, отримавши ці транспортні засоби, ще ефективніше та оперативніше реагуватимуть на повідомлення про злочини та PM937image001.jpgправопорушення.
Більше тисячі «Toyota Prius» дісталися Україні в обмін на частину квот на викиди в атмосферу, за так звані «Кіотські» гроші, отримані від Японії.
Ми ніби й отримали «на халяву» транспорт, а японці тим часом і квоти на викиди мають і власний товар «спихнули»?
Чи варто тішитись такому придбанню? З одного боку, зважаючи на вкрай занедбаний міліцейський автопарк та пошарпані автомобілі «швидкого реагування», «Toyota Prius» = просто розкіш для правоохоронців.
А якщо копнути глибше, то вже за кілька років автомобіль може стати розкішшю не лише в прямому, й а переносному сенсі цього слова.
«Toyota Prius» = гібрид, мета якого зменшити витрати пального. Крім бензинового двигуна, машина може їздити також на електродвигуні на відстані до 2 км зі швидкістю до 50 км/год. Крім того, під час зупинок, наприклад, на світлофорі, бензиновий двигун автоматично глушиться, що дозволяє економити пальне. Зазначимо також, що двигуни на «Prius» економічні, але мають відносно низьку потужність. Для новенької автівки достатньо 4,5 л бензину на 100 км. Щоправда, деякі автомобільні експерти сумніваються, що економія від експлуатації гібридних автомобілів буде такою великою. Якщо врахувати якість українських доріг, то навряд чи витрати пального відрізнятимуться від витрат малолітражок з бензиновими чи дизельними двигунами.
Багато критиків гібридних автомобілів лають їх за короткий життєвий цикл акумуляторних батарей. PM760image002.jpgМовляв, велика ймовірність, що після гарантійного терміну «батарейка загнеться» і доведеться оплачувати дороговартісну заміну. До речі, офіційні дилери дають гарантію на акумуляторну батарею у вигляді 3 років експлуатації автомобіля, або пробігу в 100 тисяч км. Окрім цього, автомобіль не рекомендується залишати без руху більше трьох місяців через можливість розрядження акумуляторів.
З часом не менш важливим буде питання сервісу такого транспортного засобу. Це вже точно не так легко й відносно дешево, як зремонтувати вітчизняну модель. Зазначу, що в офіційних дилерів в Україні новий «Toyota Prius» коштує від 37,5 тисяч доларів (міліціонерам він обійшовся у понад 28 тисяч умовни одиниць = прим.Ред.). Зрештою, автівка через дороговартісність не користується шаленим попитом, тож великої кількості фахівців з ремонту і відповідно автосервісів не так уже й легко буде відшукати.
«Мінусом» для нового транспорту можуть стати наші далеко не тропічні зими: пониження температур не в кращу сторону впливатиме на двигун «Тойот». Зрештою, це стане ще однією статтею майбутніх міліцейських витрат.
Про ймовірну утилізцію відпрацьованих акумуляторів краще не говоритимемо, аби зайивй раз не забігати наперед.
Що й казати, придбання ніби необхідне, але наштовхує на думку, що ми спочатку купуємо ексклюзивний диван, спимо на ньому в старій хаті зі сподіванням, що за кілька років переселемось у новий дім і диван заберемо із собою. Та чи витримає він випробування часом? І чи вартуватиме потім витрачених на нього грошей?

Теги: «Toyota Prius», міліція

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.