Перейти на мобільну версію сайту


26.04.2019

СУДОВІ СПРАВИ. АФЕРА НЕ ВДАЛАСЯ

судиХмельницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу кам’янчанки на рішення Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, яким визнали договір дарування квартири – договором купівлі-продажу.

Із відповідним позовом до суду першої інстанції звернувся колишній чоловік апелянтки. Він у судовому порядку хотів змінити вид договору і визнати його право власності на половину зазначеної квартири. Це своїми рішеннями зробили спочатку Кам’янець-Подільський міськрайонний, а згодом – Хмельницький апеляційний суди.

Подружжя прожило разом сімнадцять років і розірвало шлюб у 2017 р. 2012 р. вони придбали квартиру на ім’я дружини. За словами чоловіка, 22 тисячі доларів передали продавцю під розписку, оформленням документів займалася дружина. А от його «колишня» має іншу версію – власниця помешкання його їй подарувала, бо та кілька років винаймала житло й сплачувала їй орендну плату і комунальні послуги. Але на квартиру оформлено не договір купівлі-продажу, а договір дарування. Тобто права на її частку чоловік не має. Про це він дізнався аж після розлучення, тоді й звернувся до суду.

Під час судових слухань представники жінки вказували на пропущений строк позовної давності, однак суд встановив, що позивач дізнався про своє порушене право при розірванні шлюбних відносин. Суд дійшов висновку – щодо квартири було укладено удаваний правочин. Договір дарування квартири укладений та посвідчений приватним нотаріусом, є удаваним правочином, який приховує інший правочин – договір купівлі-продажу, який насправді вчинили сторони. Таким чином, оскільки сторони уклали договір дарування для того, щоб приховати договір купівлі-продажу, застосовуються правила Цивільного кодексу, щодо купівлі-продажу квартири, яка була придбана подружжям у період шлюбу. А відтак суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо визнання договору дарування спірної квартири договором купівлі-продажу та визнання за ним права власності на 1/2 частину квартиру підлягають задоволенню. Про це йдеться у тексті рішення Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, яке своєю постановою залишив без змін Хмельницький апеляційний суд.


Теги: апеляційна скарга

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.