Перейти на мобільну версію сайту


09.02.2018

СПРАВА ПОКОТИЛА ПОВЕРТАЄТЬСЯ?!

судНапевне, така планида в нашого міськрайонного суду – самоусуватися, або стояти на сторожі законності. Днями вже одна колегія суддів заявила про самовідвід, як 7 лютого така ж процедура відбулася у справі довічника Івана Покотила. Нагадаємо, Покотила спочатку було засуджено до страти, через три роки судової тяганини він отримав довічний термін ув’язнення. Відсидів у тюрмі майже 20 років і увесь час намагався довести свою невинуватість. У скоєному злочині він не зізнався. Йому вдалося знайти загублений том справи в Прибалтиці, який у суді не взяли до уваги. Тому за новими обставинами Іван Покотило подав минулого року заяву про перегляд його справи. Засуджений вже півроку знаходиться в Хмельницькому СІЗО в очікуванні перегляду.

Судове засідання розпочалося у вигляді відеоконференції з того, що колегія суддів у складі головуючого судді Мантуляка та суддів Савчука і Черепахіна заявила про самовідвід. Судді мотивували це тим, що з самого початку, коли справа автоматизованою системою потрапила до судді Воєвідка, який заявив про самовідвід, процедури як автоматизованого вибору, так і самовідводу були проведені з порушеннями. Тому, відповідно до ст.35 КПК України, суддя не може брати участі в подальшому розгляді справа (мова про суддівську колегію).

Отже, справа знову буде повернута на повторний автоматизований розподіл.

У перерві нам вдалося поспілкуватися з обвинуваченим-довічником Покотилом. Ось що він зазначив: «Я невинний. Я доведу це. Хочу, щоб судові засідання проходили в присутності засобів масової інформації. Сподіваюся, що нинішнє судочинство буде справедливим. Я є одним із розробників законопроекту 2033а. Нині він проходить друге читання в Верховній Раді України».


Теги: самоусунення суддів, справа Покотила

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.