Перейти на мобільну версію сайту


07.11.2014

ЩО БУДЕ ЯК ДАІ НЕ БУДЕ?

1 листопада в Хмельницькому стартував експеримент зі створення єдиної партульної служби.
За повідомленням прес-служби Міністерства внутрішніх справ, передбачається створення на базі підрозділів патрульної служби та Державтоінспекції єдиної патрульної служби, яка виконуватиме завдання з охорони громадського порядку та запобігання правопорушенням у містах силами спеціальних нарядів.
Наразі для водіїв готують нову систему фото- і відеофіксації правопорушень на дорогах.

«НІ!» - ДАІ, «ТАК!» - ДПС
У МВС вважають, що втрати в цьому випадку будуть не такі вже й значні. Безумовно, окрім реорганізації обох служб, можна чекати на ймовірне скорочення як у лавах одних, так і інших.
За таким сценарієм у нашому регіоні залишиться хіба що взвод ДПС, працівники якого патрулюватимуть дороги державного значення. Тобто даішники все ж залишаться, але вони матимуть право контролювати лише національні автостради.
Що ж до населених пунктів, то фіксація порушень ПДР перейде практично в автоматичний режим, спілкування водіїв з державтоінспекторами мінімізується. Натомість об’єднані працівники патрульної служби і міського та районного ВДАІ слідкуватимуть за дотриманням громадського порядку на дорогах та вулицях населених пунктів.
Аби було зрозуміліше, то наряд правоохоронців заступатиме на патрулювання, яке здійснюватимуть на автомобілі. Це буде щось на кшталт закордонних поліцейських: правоохоронці зможуть і хулігана затримати, і водія-порушника. Виходить, що в ДАІ не буде тільки назви, а от повноважень та обов’язків лише додасться.
Разом з тим, буде впроваджено різні засоби контролю за дорожнім рухом.
Наразі працівники місцевих Державтоінспекцій та патрульної служби очікують на нововведення, кажуть, що й самі не знають, які обов’язки завтра виконуватимуть.

ЗНОВУ «ЛИСТИ ЩАСТЯ»?
У ДАІ переконані - вчинив правопорушення, маєш бути покараний. Аби уникнути в цьому питанні корупційної складової, тут планують фіксувати правопорушення в автоматичному режимі.
Уперше систему автоматичної фіксації було введено в 2008 році. Прилад «Візир» значно полегшив роботу даішникам, та разом з цим додав клопоту простим водіям, яких буквально засипали так званими «листами щастя». Місцеві суди були завалені скаргами, в яких водії переконували, що не мають жодного відношення до «повішаних» на них порушень. У результаті експерим.jpg«Візир» визнали несертифікованим, а Конституційний суд у 2010 році заборонив фіксувати цим приладом порушення ПДР.
Система «Гарпун», якою в ДАІ користувались минулого року, також мала свої недоліки. Напрацьовуючи разом із правниками й представниками громадськості нові законодавчі норми, в Державтоінспекції намагалися врахувати не лише досвід інших країн, а й попередні помилки.
Сьогодні тут планують не лише автоматизувати весь процес, а й електронізувати, забравши при цьому людський фактор.
Отож, після того, як порушення буде зафіксовано в автоматичному режимі, воно потрапить до Центру обробки інформації, і вже звідти надходитиме відповідна постанова. Її надсилатимуть власникові автомобіля з посиланням на сайт Центру обробки інформації, де лежить відеозапис порушення, який можна буде переглянути. Якщо власник авто скоїв це правопорушення, він мусить слатити штраф, якщо ж він цього не робив, то має повне право написати в ДАІ, що за кермом був інший водій, і вказати його дані.
За словами експертів, якщо правильно підійти до системи автоматичної фіксації порушень, це не лише дисциплінуватиме водіїв, а й зменшить корупційну складову в роботі Державтоінспекції.
Разом з цим, без дорожньо-патрульної служби не обійтись, адже не всі порушення Правил дорожнього руху може зафіксувати камера чи інших передбачений законом пристрій.
Те, що система МВС потребує реформи - річ беззаперечна. Сьогодні ми не можемо довірити правоохоронцям ані своє життя, ані безпеку. Чи зможе зміна назви повернути втрачену довіру? Час покаже, адже починати з чогос таки варто.

Теги: ДАІ, реформа МВС

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.