Перейти на мобільну версію сайту


10.08.2012

СЕЗОН ВІДКРИЛИ, А НАШІ - ОБЛИЗАЛИСЬ

Із завтрашнього дня мисливці області, відповідно до наказу Хмельницького управління лісового та мисливського господарства від 19.07.2012, розпочинають сезон полювання на пернату дичину.
У мисливський приціл птиця потраплятиме до 30 грудня цього року включно. Про це повідомив старший інспектор дозвільної системи Кам’янець-Подільського РВ УМВСУ в Хмельницькій області майор міліції В’ячеслав Візир.
Мисливці на пернату дичину можуть полювати у суботу, неділю та середу. А от з третього листопада кількість днів полювання.jpgскоротиться, таким чином полювати можна буде тільки в суботу та неділю.
Визначені строки полювання і на диких парнокопитних тварин, - це 3 листопада – 30 грудня. Тож хтось із мисливців-спритників до святкового новорічного столу має всі шанси вполювати дикого кабанчика. А щоб не порушувати жодних термінів, краще робити вилазку на полювання у відведені для цього дні, а саме у суботу та неділю.
З початком останнього осіннього місяця розпочнеться сезон полювання і на хутрових звірів. Щоправда, у лісі з рушницею можна буде з’являтися лишень у неділю, та й полювати понад два місяці – з 4 листопада до 27 січня 2013 року.
На жаль, кам’янецькі мисливці й цього року не зможуть постріляти на рідних угіддях, хіба їздитимуть до друзів у сусідні райони нашої області. Справа у тім, що відповідно до Закону України «Про природо-заповідний фонд» Кам’янець-Подільський район належить саме до тих об’єктів природо-заповідного фонду. Уже кілька років у нас діє мораторій на полювання. І, схоже, знімати його поки що не поспішають.
Як повідомив мисливствознавець Кам’янець-Подільського держлісгоспу Володимир Коробчук, з одного боку необхідність мораторію й має місце, адже на території природного заповідника «Подільські Товтри» потрібно якомога менше втручатися у справи природи, та з іншого боку, без вмілого керівництва навіть у такій справі як природній відбір не обійтися.
Мисливці відзначають, що за останні роки зросла кількість вовків та лисів у лісах Кам’янеччини. Селяни неодноразово зверталися до районної адміністрації зі скаргами на те, що лисиці, а разом з ними і бродячі собаки, настільки знахабніли, що безперешкодно розгулюють деякими селами навіть удень, нападають на свійську птицю, завдають чималих збитків господарствам.
За сприяння голови РДА Михайла Желізника на початку лютого було дозволено провести заходи з регулювання кількості лисиці звичайної в межах території Національного парку «Подільські Товтри».
Голова адміністрації особисто тримав на контролі всі питання, пов’язані з відкриттям сезону полювання, адже сам є затятим мисливцем і, як зізнається, любить побродити лісом разом з такими ж як і він любителями полювання.
Невідомо, чи матиме цього року Михайло Дмитрович можливість взяти до рук рушницю, але на пернату птицю на Кам’янеччині точно не полюватиме.

Теги: полювання, мораторій, мисливський сезон

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.