Перейти на мобільну версію сайту


25.03.2016

РОБОТОДАВЦІВ ЧЕКАЮТЬ ЗАХМАРНІ ШТРАФИ

Про це повідомив головний державний інспектор праці управління Держпраці в Хмельницькій області Геннадій Боднар.

- Відповідно до Закону України №77-VIII, були внесені докорінні зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України щодо відповідальності за порушення законодавства про працю, - пояснює чиновник. - Якщо до цього часу до роботодавців за порушення трудового законодавства інспектори з питань праці могли застосовувати тільки адміністративні санкції, то з 11 березня поточного року все змінилося: крім адміністративних, з’явилися і фінансові санкції. І їхні розміри вражають!

Фінансові штрафи накладаються на розрахунковий рахунок роботодавця. До речі, їх можуть отримати не тільки юридичні особи, а й роботодавці фізичні особи – підприємці.
Отож, 30 мінімальних зарплат за кожного працівника (це 41340 грн) встановлюються у випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

Штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного працівника (13780 грн) передбачено за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за неоплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці). Така ж сума чекає на тих роботодавців, хто недотримується встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

4134 грн заплатить роботодавець, якщо він порушив встановлені строки виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, або ж виплатив їх не в повному обсязі.
Також підприємству треба приділити велику увагу правильному оформленні наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 41340 грн. Та якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення обійдеться в 1378 грн.

Штрафи накладає управління Держпраці у Хмельницькій області на підставі винесених постанов під час планової чи позапланової перевірки роботодавця.

Наразі фінансові штрафи в області мають право накладати три посадові особи - начальник управління Держпраці та два його заступники. Державні інспектори з питань праці позбавлені таких повноважень, вони лише оформляють акти перевірки з описом порушень трудового законодавства, які передаються керівництву для розгляду та прийняття рішення.

Теги: управління праці, штраф, роботодавець

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.