Перейти на мобільну версію сайту


06.11.2015

ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ = МІЛІЦЕЙСЬКИЙ?!

У суботу, 7 листопада, міліція припинить своє існування. Та святе місце порожнім не буде - цю нішу планує зайняти розрекламована поліція, яка, за словами вищого керівництва держави, буде тим семимильним кроком на шляху до реформ у країні.

Що зміниться в результаті зміни назви, цього тижня намагався з’ясувати «КлюЧ».

КАДРИ ВИРІШУЮТЬ ВСЕ


Після набрання чинності Закону «Про національну поліцію» частина діючих співробітників міліції буде призначена «тимчасово виконуючими обов'язки» на посади у відповідних органах Національної поліції.
Першочергово кадрові питання будуть вирішувати щодо працівників тих підрозділів, які напряму контактують із громадянами, що звертаються до правоохоронців. У першу чергу, це стосується працівників чергових частин, а також слідчих підрозділів.

Автоматично перейдуть у Національну поліцію тільки ті співробітники, що раніше пройшли конкурс у нову патрульну поліцію Києва, Одеси, Львова і Харкова та Департаменту патрульної поліції МВС.

За словами міліцейських очільників, нікого автоматично з міліції не переведуть у нову поліцію. Кожен співробітник поліціябуде зобов'язаний пройти відповідний атестаційний конкурс для підтвердження професійної і моральної готовності до служби в Національній поліції України. Атестаційний конкурс почнеться з Києва та Київської області.
На час атестації затверджується перехідна (тимчасова) штатна структура Національної поліції, яка буде існувати до остаточного й повного комплектування всіх підрозділів поліції.

Отож, наразі всі міліціянти допоки не пройдуть відбір у нову поліцію будуть тимчасово поліцейськими.
До речі, до атестації не будуть допускатися діючі співробітники міліції відносно яких є підтверджена інформація про вчинення правопорушення. Наразі як у міськвідділі, так і у райвідділі міліції «гуляє» інформація щодо кандидатур на виліт, а таких набереться зо два десятка.

До складу Центральної атестаційної комісії, яка визначатиме профпридатність майбутніх поліцменів, увійдуть представники громадськості, міжнародні експерти та посадові особи МВС.

Варто зауважити, що атестаційний конкурс відбудеться в кілька етапів, залежно від категорії посад, окремо для керівного складу, співробітників оперативних та слідчих служб, співробітників фінансових, кадрових, юридичних, логістичних та інших адміністративних служб та рядових співробітників (дільничні, рядові). Відповідно до закону, всі працівники поліції проходитимуть тест на поліграфі.

У МВС кажуть, що остаточне формування структури та складу Національної поліції відбудеться тільки після того, як всі співробітники міліції пройдуть переатестацію. Ті з них, хто успішно подолав усі етапи атестаційного конкурсу, отримають право носити поліцейську форму і звання полісмена, а також будуть призначені на відповідні посади в структурі Національної поліції.

БУЛИ ЗІРОЧКИ, СТАЛИ КВІТОЧКИ


Окрім суттєво іншої від міліцейської форми, поліцейські матимуть й інші розпізнавальні знаки. Зокрема відрізнятимуться погони, де замість колишніх радянських зірочок красуватимуться... квіточки.
Якщо міліціонер пройде атестацію, за ним збережеться звання, яке він носив у міліції. До прикладу, рядовий та сержант міліції стануть рядовим та сержантом поліції відповідно, молодшого сержанта перейменують у капрала, старший сержант, старшина, прапорщик та старший прапорщик міліції будуть носити одне звання старший сержант поліції. Звання від молодшого лейтенанта до полковника залишаються незмінними, а от генералів прорангують. Генерал-майор міліції буде генералом поліції третього рангу, генерал-лейтенант міліції - генерал поліції другого рангу, генерал-полковник міліції - генерал поліції першого рангу.

Відповідно до закону, поліцейський нестиме службу до 55 років, підполковники і генерали поліції служитимуть народу до 60 років.

Склад майбутньої поліції буде поділений на кримінальну поліцію, патрульну поліцію, органи досудового розслідування, поліцію охорони, спеціальну поліцію та поліцію особливого призначення.

Усі співробітники укладатимуть контракт про проходження служби, а от продовжувати його чи ні, залежатиме від сумлінного виконання поліцейським своїх посадових обов’язків.

Теги: поліція, поліцейський

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.