Перейти на мобільну версію сайту


14.12.2012

ПОКИ ЩО ПРОЕКТ. ВОДІЯМ ХОЧУТЬ ДОДАТИ ШТРАФІВ...

У Кабміні пропонують внести низку суттєвих змін у Правила дорожнього руху. Якщо таке станеться, то причин для штрафів стане більше. На офіційному сайті Державтоінспекції вже оприлюднено проект нових змін. Наразі до його обговорення можуть долучитись усі бажаючі.
Що ж очікувати водіям від влади цього разу?
ОРАНЖЕВІ ЖЕЛЕТИ
Державтоінспекція пропонує заборонити експлуатацію транспортного засобу, в якому не буде сигнального жилета. Мотивація проста, мовляв, водій у темну пору доби у разі аварійної зупинки має бути одягнений у сигнальний жилет.
Та й, навіть, якщо водій не планує розгулювати в нічний час на проїжджій частині, відсутність жилета стане достатньою підставою для штрафу. Нагадаємо, поки що для повної комплектності автомобіля потрібні аптечка, знак аварійної зупинки та вогнегасник.
До речі, яким має бути жилет, вказано досить чітко: оранжевий з полосками із світловідбиваючого матеріалу (ГСТУ 4050-2001), без будь-яких написів та розпізнавальних знаків, які б мали відношення до оперативних, дорожньо-експлуатаційних чи комунальних служб.
ПІШОХОДИ-МАЯЧКИ
Зобов’язати «світитися вночі» можуть не лише водіїв, а й пішоходів. Якщо за новими Правилами в темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються прожджою частиною чи по узбіччю, повинні виділити себе і за можливості мати на одязі світловідбиваючі елементи, то в новій редакції ці елементи стануть правилом для усіх без винятку.
УВІМКНЕНІ ФАРИ ЦІЛОДОБОВО
Відповідно до законодавчої ініціативи, з 1 жовтня до 1 травня на всіх механічних транспортних засобах, які рухаються поза населеними пунктами, повинні бути ввімкнені мопеди - на реєстраціюденні ходові вогні, а у випадку їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.
Як пояснили законодавці, «ходові вогні» - це зовнішні світлові прилади виключно білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, встановлені спереду машини і призначені для покращення видимості під час її руху в світлий пору доби.
І якщо користь від такої ініціативи очевидна, то не варто забувати і про її «мінус» - цілодобової навантаження на генератор позначиться у вигляді додаткових витрат на пальне. Залежно від моделі авто й об'єму двигуна, витрата пального при використанні ближнього світла збільшуються на 1-2%.
ЗАЙВЕ СВІТЛО
Деякі водії включають задні протитуманні ліхтарі де треба, і де не потрібно. Особливо вони сліплять водіїв, що рухаються позаду автомобіля. Ниніншні Правила дозволяють використовувати протитуманні ліхтарі в умовах недостатньої видимості як у світлу, так і темну пору доби. У змінах пропонується використовувати таке світло винятково в умовах недостатньої видимості.
ПАРКУВАННЯ НА ГАЗОНАХ І ФІШКИ
Ще одним нововведенням може стати заборона стоянки на газонах. Щоб не виникало питань, що ж саме вважати газоном, у проекті постанови роз'яснюється, що газон - елемент дороги, призначений для зелених насаджень. Також пропонується заборонити встановлювати на проїжджій частині предмети, які перешкоджають проїзду або паркуванню транспортних засобів (за винятком випадків оформлення ДТП або виконання дорожніх робіт). Така норма, насамперед, може торкнутися власників магазинів, ресторанів і всіляких установ, власники яких люблять встановлювати біля фасадів своїх об'єктів «фішки», які не дають можливості автомобілістам зупинитися поруч.
ОБОВ'ЯЗКОВО ПЕРЕВЗУВАТИСЯ
ДТП "тещин язик"У Державтоінспекції хочуть заборонити використання транспортних засобів з шинами, що не відповідають сезону експлуатації. Щоправда, у запропонованій редакції Правил немає чіткого визначення часових рамок для зміни гуми з літньої на зимову і навпаки.
РЕКЛАМА НА РОЗСУД
Також варто виділити запропоновану документом ініціативу виключити з Правил дорожнього руху пункт про узгодження з підрозділами ДАІ розміщення реклами на транспортних засобах. Якщо цю ініціативу підтримають, то дороги можуть цілковито перетворитися на рекламні проспекти.
І поки нові правила знаходяться на обговоренні, водіям можна перевести подих. Але ненадовго. Після 30 грудня у Кабміні мають вирішити, навішати на водіїв ще кілька додаткових штрафів, чи дозволити їздити із старими.

Теги: ДАІ, нові штрафи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.