Перейти на мобільну версію сайту


23.08.2013

НІ ПУХУ, НІ ПЕРА. НІ ПОСТРІЛУ?

У 2013-му сезон полювання на пернату дичину в Україні розпочався традиційно – в другу суботу останнього літнього місяця, а саме – 10 серпня. З 16.00, щосереди, суботи та неділі мисливці мають нагоду побродити по угіддях, аби вполювати якусь пташину. Період відстрілу пернатої дичини закінчується 29 грудня.
На диких парнокопитних тварин, щосуботи та щонеділі, можна полювати з 2 листопада до 29 грудня. Також з 2 листопада, але вже до 25 січня дозволене полювання на хутрових звірів (дні полювання - субота, неділя).
Та чи матимуть можливість цьогоріч пополювати мисливці Кам’янеччини?
- На території району введено заборону на полювання, - пояснює ситуацію директор НПП «Подільські Товтри» Леонтій Гасюк. - Відповідно до Закону України «Про природно заповідний-фонд України», Кам’янець-Подільський район віднесено до об’єктів природно-заповідного фонду України, та, відповідно до абзацу 4 ст.18 цього закону «Зона антропогенних ландшафтів – включає територію традиційного землекористування, лісокористування, водокористування, місць поселення, рекреації та інших видів господарської діяльності; в ній забороняється мисливство». Отож, на усій території національного природного парку «Подільскі Товтри», а це Кам’янець-Подільський та Чемеровецький райони і аж до Сатанова забороняється полювання.jpgбудь-які види полювання.
Інспектори національного парку кинулся на боротьбу з браконьєрами. Також рейдові перевірки проводять працівники райвідділу міліції спільно з ДП «Кам`янець-Подільське лісове господарство»
- Рейди проводяться з метою попередження злочинів та правопорушень, пов’язаних з використанням зброї та боєприпасів на полюванні, - коментує ситуацію заступник начальника райвідділу міліції Олексій Атаманчук. - У Кам'янець-Подільському РВ УМВС України створено комісію з контролю за дотриманням умов, правил зберігання, поводженням з мисливською зброєю, а також створено робочу групу з координації дій органу внутрішніх справ під час проведення на території району заборони полювання.
До речі, варто зауважити, що цьогоріч розмір штрафів за незаконну вирубку дерев, знищення диких тварин і птахів та забруднення земель зростуть у середньому в п'ять разів. У Державній екологічній інспекції вважають, що ці заходи поліпшать стан навколишнього середовища. Але екологи не вірять, що великі штрафи за полювання та інші порушення виправлять ситуацію.
Про те, що мисливцям Кам’янеччини цього року непереливки підтверджує і мисливствознавець ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» Володимир Коробчук.
- На території Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів діють досить суворі санкції проти порушників полювання, - каже Володимир Миколайович. - Не дочікуючись підвищення розміру штрафних санкцій на території природо-заповідних фондів України, до складу яких входять два вищезгаданих райони, за порушення правил полювання передбачається не адміністративна, як було до заборони полювання, а кримінальна відповідальність. Зокрема, відповідно до ст.248 Кримінального кодексу України (порушення правил полювання), такі дії караються штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн).
Варто нагадати деяким хитрунам, які, вийшовши зі зброєю в руках чи ловчими звірами, кажуть нам, мовляв, вони просто прогулюються на природі, про те, що існує чітке визначення процесу полювання. Так, згідно зі ст.12 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», до полювання прирівнюється перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах, з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або  з продукцією полювання.

Теги: сезон полювання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.