Перейти на мобільну версію сайту


17.08.2012

НІ ГВІЗДКА, НІ ЖЕЗЛА, НІ... УГОНУ

Придбавши транспортний засіб, найперше, що треба зробити, - обладнати його протиугінною системою, - рекомендують правоохоронці. На думку експертів, найкраще, коли таких протиугінних систем буде декілька - як механічних, так і електронних. Вони також можуть бути виготовлені й встановлені як самостійно, так і в умовах спеціалізованих автомайстерень, СТО.
Який саме протиугінний засіб застосує власник транспортного засобу - це його справа, але необхідно врахувати декілька моментів. Найбільш доступними, найдешевшими але й найменш надійними є механічні засоби, за допомогою яких блокується кермо, педалі керування (зчеплення, гальма). Разом з тим, такі протиугінні засоби незамінні для захисту мотоцикла, велосипеда (засоби, що блокують колеса).
Широким попитом сьогодні користуються пристрої, які не дозволяють користуватися важелем перемикання швидкостей. Вони мають безліч варіантів, однак найбільш надійні з них, так званого, штирьового типу, коли металевий стержень зсередини блокує важіль перемикання швидкостей, не дозволяючи ввімкнути іншу передачу.
Обов'язковим елементом системи захисту транспортного засобу є найпростіша електронна протиугінна сигналізація, яка гучним сигналом сповістить власника та оточуючих, що хтось намагається проникнути у ваш автомобіль. Такий транспорт (1).jpgелектронний «сторож» захистить від проникнення у автомобіль, його пошкодження, зніманню коліс тощо.
Із серії пристосувань, що перешкоджають запуску двигуна, спеціалісти рекомендують встановити таємні реле в системі запалювання, імобілайзери, системи, що перекривають надходження палива, тощо.
Встановіть і використовуйте різні системи протиугінної сигналізації чи блокування педалей, дверцят, керма. Одні з них не дозволяють запустити двигуна, інші - використати важелі керування, а треті - створять перешкоди для проникнення у салон.
Декілька порад автовласникам:
* Виходячи навіть на короткий час із автомобіля (на АЗС, біля гаражу, тощо), виймайте ключі із замка запалювання. Закривайте автомобіль на замок та вмикайте протиугінні системи навіть у гаражі.
* Ніколи не залишайте у «бардачку» або інших місцях документи як на автомобіль, так і свої власні, інакше ви значно спростите задачу «легалізації» викраденого у вас автомобіля автозлодію.
* Не залишайте в автомобілі дипломатів, папок, жіночих сумочок, тощо. Ці речі, а також автомагнітоли притягують увагу дрібних злодіїв. Крім того, що ви втратите їх, ви ще й отримаєте клопіт із заміни скла, або зламаного замка.
* На сподівайтесь на протиугінні системи заводу-виробника автомобіля, навіть якщо це всесвітньо відомі фірми. Наші «кулібіни» навчилися виготовляти сканери або грабери (пристрої, які нейтралізують протиугінну систему) розміром із звичайний пейджер, і автомобіль «гостинно» відчиняє дверцята перед автозлодієм.
* Якщо ви займаєтеся перевезенням пасажирів, або не проти підвезти гарненьку пасажирку оцініть ризик який виникає. Оцінюйте криміногенність пасажирів за їх поведінкою в автомобілі і, не панікуючи у складних ситуаціях, знайдіть спосіб «здихатись» їх не довозячи до місця призначення, або якось звернути увагу оточуючих на становище, в яке ви потрапили.
Не погоджуйтесь заїжджати у двори, темні під'їзди, околиці населених пунктів, де ви можете лишитись не тільки транспортного засобу, але й життя.
Однак, якщо все таки ваш автомобіль вкрали, негайно повідомте про це міліцію (звернувшись до працівника ДАІ, який несе службу, зупинивши патрульний автомобіль, передзвонивши за телефоном «102»).
Обов'язково вкажіть марку, реєстраційні номери, колір, номер двигуна, кузова та особливі прикмети, які дозволять виявити та затримати ваш автомобіль при нагляді за дорожнім рухом. Спробуйте встановити очевидців злочину, попросіть їх затриматися до прибуття міліції. Намагайтесь встановити, в якому напрямку поїхав ваш автомобіль, скільки осіб в ньому знаходилось, їх прикмети, яким автомобілем приїхали злочинці (його марка, колір, реєстраційні номери, прикмети) та число осіб у ньому. Будь-які додаткові подробиці збільшують шанс успішного розшуку вашого автомобіля.
Не нарікайте, якщо працівник Державтоінспекції зупинив ваш автомобіль для перевірки номерів агрегатів за наявними базами даних або для звірки номерів агрегатів. Пам'ятайте про тих автовласників, які втратили свій транспортний засіб внаслідок злочину і зацікавлені в його розшуку, тому що саме при контролі за дорожнім рухом працівниками ДАІ виявляється значна кількість викрадених автомобілів.

Теги: угон автомобіля, поради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.