Перейти на мобільну версію сайту


11.03.2016

«НЄВАЛЯШКА» ДІСТАЛАСЯ ДО КАМ’ЯНЦЯ

Новий вид шахрайства із багатоходовою схемою з’явився вже і в нашому місті під кодовою назвою «нєваляшка». Час від часу в газетах та соцмережах з’являються оголошення про купівлю гир-«нєваляшок». За шматок чавуну обіцяють захмарні суми від 30 тис. грн. За таку вартість можна придбати поношений автомобіль. Отже, отримавши інформацію про халявні гроші, народ активізувався.

Із приводу того, де знайти гирю-«нєваляшку», ми звернулися до справжнього знавця і експерта, власника однієї із найбільшої колекції гир в Україні Ігоря Войцеховського. Він, посилаючись на експертів музею міри і ваг, стверджує, що нічого схожого бути не може, як і вмісту в них паладію чи ртуті. Хоча існують Менделеївські еталонні платиново-ірідієві гирі, які зберігаються під ковпаком у музеї Санкт-Петербурга.

Для того, щоб зробити таку гирю, в неї має бути сферичне дно, а центр ваги достатньо зміщений за рахунок щільності.
Узагалі серійне виробництво гир було із чавуна, але виробляли ще й ковані гирі зі сталі, хоч і в обмеженій кількості. Ходять чутки, що гирі ТЗ (Тульського заводу) це й є «нєваляшки», бо вони виготовлялися із дороговартісних металів, проте цього просто не може бути. ТЗ дійсно виготовляв гирі до першого чемпіонату СРСР у обмеженній кількості - 20 штук, на яких було клеймо «ТЗ» і «СССР». Ось на ці гирі і розводять народ, даючи їм наводку нібито це вони. Підприємливі люди на звичайних гирях роблять гравірування й дзвонять покупцям, ті купують гирю, одразу нібито проводять експертизу, і за те, що продавець обманув, виставляють йому рахунок за експертизу, накладні витрати, пов’язані з приїздом,  моральний збиток та необхідність повернути гроші, які покупець вже витратив. Таким чином люди позбавляються квартир, машин тощо. 

Є ще один спосіб, більш гуманний: покупець виїжджає до продавця, пропонує пройти дороговартісну експертизу, яка, "нєваляшка"наприклад, коштує 500 доларів, і в разі справжності гирі обіцяє тридцять тисяч гривень. Втішений покупець платить доларами і, зрозуміло, що це несправжня гиря, тож залишається без своїх кровних зелених. Покупці ж експертизу не проводять, а просто повідомляють, що отримали фабулу. Ці операції проводять, зазвичай, грузини, або їхні представники.
Минулого тижня «лица грузинской национальности» вже були і в Кам’янці-Подільському, а прибули в наше місто у супроводі чернівчан, напевне, в них там штаб-квартира-«розводняк» західного регіону.

ЗОЛОТА ГИРЯ ТАКИ БУЛА, АЖ ДВІ

Шукачам пригод: у 90-х радянський емігрант вивозив із СРСР дві 16-кілограмові гирі і, коли проводили на кордоні огляд, виявилося, що він два пуди чистого золота покрив чорною фарбою. Швидше за все, ті гирі десь зникли під час зміни керівництва, або були перепродані. Отже, шукайте і пиляйте.

ПРО МИЛИХ ДАМ І КОШТОВНІ ГИРІ


Гиря – зазвичай чоловічий снаряд, але були й жінки, які давали фору сильній статі. Однією із них є Агафія Завідная. Агафія Родіонівна народилася в с.Суліцькому (біля Нікополя) в багатодітній родині (була ще сестра та 4 брати). Вона була досить милою – великі очі, білокурі локони, пухлі губи. Разом з тим, із дитинства вона відрізнялася від однолітків розмірами і, звичайно ж, силою.

Її тренер Іван Піддубний навчив дівчинку не лише багатьом цирковим номерам, але й справжній французькій боротьбі. У 17 років Агафія Завідная перевершила свого вчителя фізичними показниками, її зріст був 190 см, а вага - 150 кг, при цьому розмір взуття – 37.

Захоплення публіки викликало те, що дівчина утримувала на плечах сталеве коромисло на якому висіло десять дорослих чоловіків; як піднімала зубами стілець із чоловіком. Вона легко вижимала на мізинцях двопудові гирі.
Агафія манила увагою чоловіків всіх віків та статусів. Під час зарубіжних виступів багаті шанувальники посипали її дощем із золотих монет. Навіть імператор Микола ІІ був шанувальником її сили і таланту.

Після революції Завідная продовжувала гастролювати «по стране советов». Одного разу її фургон зупинили махновці і вивернули все навиворіт у пошуках золота і коштовностей, але нічого не знайшли. Усе своє багатство Агафія зберігала в тайниках – гирях. У 1923 р. після одного із виступів ревнивий шанувальник міліціонер Шпонька вистрілив у неї із переляку з метою самозахисту, а сталося це після її бурної реакції на його сальне висловлювання. Могутній організм Агафії довго боровся з наслідками поранення. Але колишню силу вона вже не повернула. У 1935 році її не стало, проте залишилася колекція гир з коштовностями, яку й сьогодні намагаються відшукати родичі і шукачі скарбів... І на думку спадає нетлінний вислів: «Пилите, Шура, пилите - они золотые!».

Теги: нєваляшка, гиря, шахрайство

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.