Перейти на мобільну версію сайту


11.05.2012

НАВЧІТЬ ДІТЕЙ БЕЗПЕКИ

Наближаються літні канікули. На жаль, не у всіх батьків є можливість залишати дітей під надійним доглядом - у бабусь-дідусів чи дитячих таборах. Правоохоронці з цього приводу дадуть кілька слушних порад.
- Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, - коментує начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей райвідділу міліції Василь Стасенко. - Розкажіть їм не тільки про те, як правильно переходити вулицю, а й як себе поводити, коли до них чіплятимуться неповнолітні вимагачі, грабіжники чи хулігани. Не давайте дітям великих сум грошей, золотих речей. Придбайте для дитини нагрудний гаманець, в який вона могла би класти кишенькові гроші. Поясніть, що може трапитися, якщо їй забагнеться усім розповідати про те, що є у вашій квартирі, а також показувати, де знаходяться ключі від домівки товаришам чи незнайомим людям. Привчіть дитину не вихвалятися грішми і цінними речами перед іншими дітьми в школі чи на вулиці.
Дітей важко відучити від звички відчиняти двері відразу після дзвінка, навіть не заглянувши у вічко і не запитавши, хто за дверима. Не полінуйтеся кілька разів провести інструктаж і проконтролюйте, як дитина засвоїла урок елементарної безпеки.
kids1.jpgБажано не показувати дітям місця, де ви зберігаєте гроші та інші цінні речі. Але покладіть у одному місці невелику суму, недорогі ювелірні вироби. Це знадобиться, коли злодії вимагатимуть від дитини вказати місце зберігання грошей. Певна частина грабіжників, особливо неповнолітніх, цим може вдовольнитися. Подібна хитрість вбереже дитину від фізичного насильства.
Завжди цікавтесь, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами. Ви обов'язково повинні бачити, якщо ваша дитина приносить додому якісь цінні речі. Поцікавтеся, звідки вони у неї.
Міліція не може взяти на себе виховання дітей, вона втручається тільки тоді, коли дитина на порозі до злочину або вже скоїла його. Злочинність серед підлітків і дітей легше попередити, ніж розкривати скоєні злочини.
- Василю Васильовичу, останнім часом почастішали випадки, коли неповнолітні вимагають у своїх ровесників гроші. Як діяти в таких ситуаціях батькам?
- Якщо мама з татом помітили, що дитина не хоче виходити з дому, чи боїться, або ж без будь-яких на те поважних причин не відвідує уроки, це вже сигнал для тривоги. Обережно з'ясуйте причину і коли підтвердиться, що у вашої дитини щось вимагають, погрожують їй, обов'язково звертайтесь до працівників міліції.
- Малі діти - малий клопіт, великі - великий. Найскладнішими, безумовно, є підлітки. Всі ми пам’ятаємо випадок, коли чоловік вчиняв насильство відносно дітей, заманюючи їх та користуючись їхньою наївністю. Як уберегти дітей від статевих злочинів?
- Щоб вберегти дитину від статевих злочинів, з раннього віку починайте поступово пояснювати їй про сексуальні стосунки. Із запитань дитини з'ясовується, що Їй треба пояснювати спочатку про вагітність, народження і вже набагато пізніше про статеве дозрівання та як себе поводити в тій чи іншій ситуації. Знайте, якщо ви не розповісте, дитині ці знання дасть вулиця. Запам’ятайте, що для попередження статевих злочинів, дітям слід завжди говорити, куди вони йдуть, вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватися самим на вулиці, вміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути злі наміри, нікуди не йти із незнайомцями без дозволу батьків, не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб вказати дорогу, не приймати дарунків без дозволу батьків, голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір взяти силою, розповідати батькам навіть про те, в чому соромно зізнатися.
Ви повинні знати, що у більшості випадків статеві злочини щодо дітей скоюють не чужі, а ті, хто добре знає дитину. Коли ваша дитина стала жертвою такого злочину, обов'язково викликайте міліцію, не роблячи сенсації з того, що сталося і обов'язково заспокойте дитину.

Теги: школа безпеки, райвідділ, міліція

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.