Перейти на мобільну версію сайту


11.05.2012

МОПЕД – НА ШТРАФМАЙДАНЧИК, ВОДІЄВІ - ШТРАФ

Про державну реєстрацію скутерів та мопедів говорять уже два роки. Щоразу цей процес або зазнавав змін, або ж його взагалі хотіли відмінити. Та цього року в Державтоінспекції до справи взялися з усією відповідальністю.
Відтепер, власники двоколісних транспортних засобів, які не мають відповідних документів, можуть серйозно постраждати, залишившись без кругленької суми, а деколи і без транспорту.

Працівники ДАІ за порушення низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), не лише виписують штрафи водіям, а й забирають мопед чи скутер на штрафмайданчик.
ХОЧЕШ ЇЗДИТИ - РЕЄСТРУЙСЯ
Державна реєстрація мопедів проводиться з 1 січня 2010 року. Саме тоді можна було зареєструвати мопеда чи скутера без зайвих складнощів. Нині ж ці транспортні засоби реєструються на загальних підставах. Що це означає?
- Транспортний засіб реєструється за юридичною чи фізичною особою у підрозділах реєстраційно-екзаменаційної роботи (РЕР) Державтоінспекції, - коментує начальник відділення РЕР з обслуговування м.Кам’янець-Подільський і Кам’янець-Подільського району УДАІ УМВСУ в Хмельницькій області Юрій Грисько. – Транспорт, який належить кільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявоюimge738da7da4216f1165bfaf222da55e95.jpeg реєструється за однією з таких осіб.
Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
Отож, подарували тобі мопеда чи ти його придбав, у 10-денний термін маєш зареєструвати залізного коня.
Законом забороняється експлуатація транспортних засобів, які не зареєстровані (не перереєстровані) у підрозділах Державтоінспекції, без номерних знаків, що відповідають державним стандартам. Ну і, звичайно, якщо ідентифікаційні номери складових частин транспорту не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, - це також величезна відповідальність для водія.
Транспортні засоби, які тимчасово були ввезені на митну територію України для власного користування, також потрібно буде зареєструвати. Більше двох місяців без державної реєстрації не дозволяється, як і розкомплектовувати на запасні частини, передавати у володіння або користування іншим особам.
ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ – І ТРАНСПОРТ ТВІЙ
У ВРЕР кажуть, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяви власника, поданої особисто, і документів, що посвідчують особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу. Має бути оціночна вартість залізного коня, яку проводить відповідний спеціаліст-експерт. Конструкція транспортного засобу має відповідати встановленим вимогам безпеки дорожнього руху.
Якщо у вас автомобіль з правим розташуванням керма, сьогодні його не допустять до реєстрації в Україні, хіба він був тут зареєстрований до набрання чинності Закону «Про дорожній рух».
Обов’язково потрібно мати при собі документи, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу. Зокрема, це довідка-рахунок, видана суб’єктом господарювання, діяльність якого пов’язана з реалізацією транспорту, договори та угоди, що засвідчують право власності, акти приймання-передачі, вантажну митну декларацію або видане митним органом посвідчення про реєстрацію у підрозділах Державтоінспекції транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, договори фінансового лізингу.
Тож виходить, що всі, хто полінувалися вчасно зареєструвати мопед чи скутер, тепер розплачуватимуться за власну халатність. Не варто сподіватись, що якось воно буде та пронесе.
КАТАТИСЬ З ВІТЕРЦЕМ ЧИ ПОРОЖНІМИ КИШЕНЯМИ?
Gai-14550.jpgПрацівники ДАІ пильнують скутеристів і ретельно перевіряють наявність у них усіх необхідних документів.
- Вкотре нагадуємо, що водій мопеда чи скутера повинен перебувати за кермом у мотошоломі, - пояснює начальник ВДАІ райвідділу міліції Ігор Демчинський, - та, відповідно до п.2.1 Правил дорожнього руху мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії (А1, А), реєстраційний документ на транспортний засіб, поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. За відсутності чогось із вищевказаного на водія чекають штрафні санкції.
Наприклад, за керування транспортним засобом, який незареєстрований у законному порядку (ч.6 ст.121 КУпАП) передбачена адміністративна відповідальність та штраф у розмірі від 170 грн до 255 грн.
Думаєте, ухилитесь відповідальності, «забувши» вдома документи? Навряд чи. Від статті 126 КУпАП за таку не досить правдиву «кмітливість» отримаєте штраф у 510-595 грн.
Без мотошолома краще також не виїжджати, якщо не хочете розпрощатися із 51 чи 85 гривнями (ч.5 ст.121 КУпАП).
Крім того, у разі відсутності документів на транспортний засіб, працівник ДАІ має повне право забрати його на штрафмайданчик. На разі, така практика має місце.

Теги: мопед, реєстрація ТЗ, РЕР, ДАІ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.