Перейти на мобільну версію сайту


22.01.2016

МІСЦЕВА НА МІСЦІ

З 15 грудня минулого року за новим Законом «Про прокуратуру» в органах прокуратури Хмельниччини пройшло укрупнення, за яким було утворено 5 місцевих прокуратур. До складу Кам’янець-Подільської Віталій Гриньківмісцевої прокуратури, яку очолив Віталій Гриньків, увійшли м.Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький та Новоушицький райони. Про те, що ж змінилося після реформування, цього тижня «КлюЧ» запитував у очільника місцевої прокуратури.

- Віталіє Богдановичу, після реорганізації структури, яким став штатний розпис місцевої прокуратури?

- Перш за все, відбулося скорочення працівників. Сьогодні на території, яку ми обслуговуємо, працює 26 прокурорів. Наразі штат укомплектований, маю першого заступника Юрія Вятровського. Він працює в Дунаївцях та курує Нову Ушицю. Двоє заступників відповідальні за Кам’янець та район. Нагляд за поліцією по м.Кам’янець-Подільський здійснює Ольга Кравцова, заступником по Кам’янець-Подільському району призначено Олександра Гончара. Начальником Новоушицького відділення прокуратури призначено Володимира Гурняка.

- Напевне, навантаження на кожного співробітника прокуратури неабияке?

- Безумовно. Рахуйте самі: за минулий рік по Кам’янцю-Подільському було розпочато 2963 кримінальних провадження, по Кам’янець-Подільському району - 1290, Дунаєвецькому - 995, Новоушицькому - 383. На території м.Кам’янець-Подільський обліковано 913 кримінальних правопорушень, Кам’янець-Подільського району - 415, Дунаєвецького - 347, Новоушицького - 168. Це ті правопорушення, які визнані злочином. У середньому по нашій області ріст злочинів становить 25%, по Кам’янець-Подільській місцевій прокуратурі - 10,4%. Найбільш частими залишаються злочини, пов’язані з викраденням мобільних телефонів, крадіжками з приміщень. Наприклад, по м.Кам’янець-Подільський маємо 447 крадіжок, по Кам’янець-Подільському району - 219, Дунаєвецькому - 180, Новоушицькому - 79. Дещо зменшилася кількість шахрайств: по місту маємо 105 злочинів, по району - 8, по Дунаєвецькому - 24, Новоушицькому - 13. В основному на вудку шахраїв потрапляють довірливі люди, котрі бажають придбати товар через інтернет-мережу. Відповідно до штатного розпису, в середньому на одного прокурора припадає по 100-300 кримінальних проваджень. Звичайно, найбільше навантаження лягає на плечі кам’янецьких прокурорів, проте при цьому обов’язково враховується досвід роботи, знання та навички. До прикладу, нагляд за всіма справами, що пов’язані із неповнолітніми, здійснюють лише ювенальні прокурори.  
Закон визначає за прокуратурою функції підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів держави та громадян у суді; нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян. 

- Наскільки тісною сьогодні є співпраця прокуратури та поліції?

- Відповідно до нового Кримінального процесуального кодексу, всі заяви, що реєструються в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, розглядаються слідчим поліції та прокурором. Ми маємо доступ до відповідної бази даних, за кожним зареєстрованим правопорушенням одразу закріплюються слідчий, що веде справу, та процесуальний прокурор. За новим законом, прокуратура може представляти в суді інтереси певного кола осіб. Зокрема, неповнолітніх, недієздатних та обмежено дієздатних людей. На жаль, ні пенсіонери, ні інваліди, ні малозабезпечені не можуть розраховувати на представництво прокурора в суді. В інтересах держави представництво здійснюється тоді, коли немає організації, яка може представляти ці інтереси, або орган неналежно виконує свої функції. Проте такі розгляди обов’язково мають бути зі сплатою судового збору. Як і раніше, ми розглядаємо скарги та звернення громадян та здійснюємо нагляд за дотриманням кримінального процесуального законодавства.

Теги: Віталій Гриньків, прокуратура

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.