Перейти на мобільну версію сайту


17.10.2014

МАКОЦЕЮ ДОДАДУТЬ?!

Верховний суд наполягає на перегляді справи щодо жорстокого вбивства Павла Теплюка.
Можливо, в нашій державі, зокрема, в судочинстві ще не все загублено, хоча про Генпрокуратуру цього сказати не можна.

14 жовтня в Києві колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України на чолі з головою колегії, суддею Станіславом Міщенко дійшла справедливого рішення і справу Макоцея повернула до суду другої інстанції, тобто Апеляційного суду Хмельницької області. Щоправда, прокурор у справі вd24868b502adc08582ff3a8b29961e00.JPG судовому засіданні заявила, що відкликає позов, бо вважає вирок Кам’янець-Подільського міськрайонного суду та Апеляційного суду Хмельницької області справедливим і правильним. Очевидно пані прокурор пропустила сторінки зі справи, де йдеться про подробиці жорстокої розправи над 18-річним юнаком.
На жаль, вона, як і судді міськрайонного суду не побачили професіоналізму міських слідчих, які кваліфікували це жорстоке вбивство за п.4,7 ч.2 ст.115 ККУ і перекваліфікували його на ч.1 ст.115 ККУ.
Проте прокурор Хмельницької області у цій справі не погодився з рішеннями Кам’янець-Подільського міськраонного суду та Апеляційного суду м.Хмельницький і також подав касацію.
Мати вбитого Павла Оксана Теплюк звернулася з касацією у Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ щодо дуже м’якого вироку Апеляційного суду. Жінка вимагала довічного ув’язнення вбивці її єдиного сина.
Засуджений у вбивстві Павла Теплюка Макоцей просив зменшити йому термін ув’язнення до семи років, мотивуючи це тим, що він не вбивав. Тоді де ж логіка, за який злочин засуджений просить 7 років?
Отже, Верховний суд дав оцінку неправильним рішенням Апеляційного суду Хмельницької області і міськрайонному суду Кам’янця-Подільського та направив справу на новий апеляційний розгляд зі своїми рекомендаціями. Також Верховний суд врахував і шість тисяч підписів, зібраних кам’янчанами, які вимагали справедливого вироку суду.
Касаційну скаргу засудженого Макоцея залишили без задоволення, а касаційну скаргу потерпілої Оксани Теплюк задовільнили частково. Вирок Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 16 жовтня 2013 р. та ухвалу Апеляційного суду Хмельницької області від 8 жовтня 2014 р. щодо Макоцея постановили скасувати і відправити на новий судовий розгляд, запобіжний захід стосовно Макоцея залишити без зміни (тримання під вартою).   
Можливо, тепер свідки у справі й активні кам’янчани, які боролися за правду, зітхнуть із полегшенням і не боятимуться, коли кат повернеться в місто. Адже засуджений відкрито погрожував усім помститися, коли звільниться з в’язниці.

Теги: суд над Макоцеєм

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.