Перейти на мобільну версію сайту


13.12.2013

ХМЕЛЬНИЦЬКІ ШАХРАЇ ПРОМИШЛЯЮТЬ У КАМ’ЯНЦІ

Минулої суботи, близько 12-ої години, у двері подзвонили. Молодий охайний чоловік запросив за п’ять хвилин вийти до під’їзду, мовляв, має дуже важливу інформацію щодо пільг для сімей з дітьми та пенсіонерів. У цьому надто випещеному, в білій сорочці й краватці «представнику області», як він себе назвав, було щось дуже солодке, аж нудотне. Озброївшись диктофоном, спустилася вниз. Там уже стояли близько двадцяти сусідів, в основному пенсіонери з нашого та сусіднього під’їздів. Ще один «представник області», один в один схожий на свого товариша, чемно привітався q через декілька хвилин розпочалася «вистава».
- Вас вітають представники Хмельницького обласного соціально-консультативного центру, - проспівав молодик, улесливо посміхаючись до бабусь. - Нарешті дійшла черга й до вашого міста. Я так розумію, що про наш візит вас ніхто не попередив? Невже не було оголошень на під’їздах?
Бабусі довірливо замахали головами, мовляв, ні сном, ні духом не чули.
- Буває. На жаль, не всі підрозділи працюють злагоджено, - продовжував «обласний представник». - Отож, аби ви знали, що вся ваша вулиця і ваш будинок зокрема потрапили під пільговий розподіл. Але про це за декілька хвилин. Область змушує нас проводити серед населення роз’яснювальну роботу. Чи знаєте ви, що сьогодні в Україні відбувається масове отруєння медикаментами? Лише за останні[ три місяці на території Хмельницької області сталося 617 випадків медикаментозного отруєння! І це лише зафіксовані випадки, а насправді їх у сотні разів більше. Шановні, в аптеки ходимо, ліки вживаємо?
Пенсіонери, немов зомбовані, замахали головами.
- Отож, і ви належите до групи ризику. А тому моє першочергове завдання пояснити вам, як відрізняти фальсифікат від оригіналу.
«Грунтовне» знання «обласного представника» звелось до основного акценту - звертати увагу на термін придатності, до якого можна вживати той чи інший препарат. Провівши «лікбез», молодик перейшов до основної частини «марлезонського балету»:
- Чи чули ви, що в Україні вже декілька років поспіль діє державна програма «Здорова сім’я - шарлатан.jpgздорова нація»? Під час цієї програми 2010 року лікувальні заклади області отримали 500 комплектів нового фізіотерапевтичного обладнання для лікування опорно-рухового апарату та серцево-судинних захворювань. Зокрема, Кам’янець-Подільська міська лікарня отримала тоді два комплекти. Чи ваші лікарі-травматологи, ревматологи, кардіологи, невропатологи направляли вас на лікування на цьому новітньому обладнанні? (Бабусі замахали головами). Я не вперше чую таку відповідь. Про це обладнання нічого не знають ні жителі Старокостянтинова, ні Шепетівки, ні інших райцентрів. А знаєте, чому? Бо ці апарати розійшлися по приватних кабінетах та приватних руках. Виходить, що люди, для яких це обладнання було придбано, так і не змогли ним скористатися. І скільки б апаратів не було знову завезено, їх чекає така ж доля. А тому моє керівництво вирішило більше не забезпечувати лікарні, а безпосередньо працювати з людьми, які потребують допомоги, тобто з вами.                 
«Обласний представник» випрямився як струна, і з гордо піднятою головою заявив, що наш будинок удостоївся особливої честі - аж дві сім’ї з нього отримають «адресну» допомогу у вигляді диво-апаратів. Та, щоб стати цими щасливчиками, потрібно бути чи то інвалідом, чи учасником війни, дитиною війни, чорнобильцем, афганцем, почесним донором, або бодай ...пенсіонером. Так через те, що пенсіонерами виявилися майже всі, навіть знайшлася дитина війни, то хмельницький гість вирішив підійти до справи по-іншому: нехай ті, хто бажає отримати апарат, запишуться на список і вкажуть номер своєї квартири. За декілька хвилин «гості» навідають їх особисто в їхніх помешканнях для того, щоб, мовляв, поговорити «про деталі».  
На тому основна частина «вистави» й закінчилася. Зрозуміло, що кульмінація із розв’язкою чекала на моїх сусідів вдома.
«Деталями» виявилася вартість обладнання - 3 тисячі 300 грн. Щоправда, пільговикам передбачені знижки - 30%, тобто 2 тисячі 310 грн!
На моє запитання, чи можна цей апарат придбати в аптечній мережі, молодик пояснив, що у вільному продажу він з’явиться лише з травня наступного року.
... Знайти бодай якісь дані про «обласний центр» в Інтернет-мережі не змогла. У понеділок зранку зателефонувала за вказаним номером телефону. На тому кінці напівсонний жіночий голос повідомив, що я дійсно додзвонилася до того центру і що громадянин О. працює тут як приватний підприємець. Далі ще цікавіше: їхня установа не є державною структурою і нікому не підпорядковується.
Зважаючи на те, що шахрай звинуватив керівництво міської лікарні в крадіжці дороговартісного обладнання, звернулася по коментар до начальника міського управління охорони здоров’я Юрія Пливанюка.
- Жоден медичний заклад міста, впевнений, що й району, не отримував ніякого медобладнання через цей обласний центр, - пояснив Юрій Васильович. - Це справжнісіньке шахрайство! Шахраї просто задурюють людям голови, аби витягнути з них якомога більше грошей. Подібні випадки вже траплялися. Декілька місяців тому такі ж молодики пропонували пенсіонерам лікувальні пояси за 200-300 грн. Користі від них люди так і не отримали. Звертаюсь до кам’янчан з проханням: як тільки помітите щось підозріле, одразу ж викликайте правоохоронців, не дайте шахраям обікрасти довірливих людей! 

Теги: шахрайство

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.