Перейти на мобільну версію сайту


09.09.2016

КЕРІВНИЦТВО ОБЛАСНОЇ ПОЛІЦІЇ НА ГАЧКУ В ГЕНПРОКУРАТУРИ

Початок вересня став фатальним для керівництва обласного управління Нацполіції. Наче грім серед ясного неба прозвучала інформація з Генпрокуратури, працівники якої 5 вересня викрили службових осіб, котрі організували та впровадили в роботу корупційну схему розкрадання паливно-мастильних матеріалів.

Ще з квітня департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України у супроводі Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України проводив досудове розслідування в кримінальному провадженні за ч.3 ст.365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

хабарЗа інформацією прес-служби Генпрокуратури встановлено: «Службові особи керівного складу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області за попередньою змовою між собою протягом 2015-2016 років організували та впровадили в роботу корупційну схему розкрадання паливно-мастильних матеріалів (тонни пального, а саме бензин марки А-92, А-95 та дизпалива), а також їх подальшого збуту фізичним особам, які призначались на повсякденні потреби структурних і територіальних підрозділів поліції. У ході проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) дій задокументовано осіб, причетних як до впровадження, так і до забезпечення роботи цієї схеми. Крім цього, в ході досудового розслідування виявлено непоодинокі факти розкрадання цими ж працівниками поліції великих сум грошових коштів, спрямованих на закупівлю продовольчих товарів для підрозділів, які перебувають в зоні проведення АТО.

З метою маскування своєї злочинної діяльності цими особами кожному начальнику територіального підрозділу було доведено вимогу щодо купівлі продуктів та їхньої кількості, які ті повинні були закупити за свої гроші або кошти «спонсорської допомоги». Всього проведено 4 обшуки, за результатами проведення яких вилучено велику кількість бухгалтерських документів. У причетного працівника поліції виявлено значну суму готівкових коштів (долари США, євро, гривні), а також велику кількість талонів на пальне. Допитано більше 30 осіб, проведено ряд одночасних допитів, отримано доступ до серверів Головного управління Національної поліції України в області, в ході чого вилучено електронну переписку, пов’язану зі злочинною діяльністю».

До проведення слідчих дій були залучені близько 50 осіб з Генеральної прокуратури України, а також працівники Внутрішньої безпеки Нацполіції з трьох областей та два спеціалісти-поліграфісти. Факти тотального розкрадання палива, а також грошових коштів, спрямованих на потреби бійців АТО, були підтверджені.

У той час, як почались перевірки в обласному управлінні нової переатестованої поліції, її очільник, генерал Микола Семенишин перебував у відпустці. Обов’язки керівника Нацполіції у Хмельницькій області виконував його заступник Володимир Марчук. Жодних офіційних підтверджень з приводу перевірок, а тим паче порушеної прокуратурою кримінальної справи правоохоронець не надав, навпаки зауважив нашим колегам: «Усі працівники поліції працюють на своїх місцях. Ніяких обшуків чи ухвал на проведення обшуків мені не показували. Ніяких слідчих дій або затримань немає. Наразі (за станом на 3 вересня – Авт.) проводиться перевірка внутрішньою безпекою. Це пов’язано з подіями у Миколаєві, тому керівництво Національної поліції дало вказівку внутрішній безпеці перевірити бойову готовність, готовність особового складу».

Така зухвала брехня на камеру просто вражає! Невже, півсотня правоохоронців працювала, аби розкрити корупційну схему, якої насправді не існує?

Усе б нічого і справа могла би розвалитися, як картковий будинок, якби під час обшуків в одного із заступників керівника обласної Нацполіції не виявили велику кількість талонів на пальне та готівку (гривні, євро та долари). З неофіційних джерел вдалося з’ясувати, що заступником, якого спіймали з речдоками, виявився пан Гонтар, котрий відповідав за матеріально-технічне забезпечення поліції області.

Раніше Володимир Гонтар був причетний до кількох скандалів, які вдалося швидко зам’яти його керівництву. Зокрема, він відповідав за розподіл міліцейського житла в багатоповерхівці на Зарічанській, 9, був причетним до комерційного проекту «Золота середина» із виділенням паркомісць та відповідав за матеріально-технічне забезпечення районних груп швидкого реагування патрульної поліції. Щодо останнього випадку, то з’ясувалося, що в окремих районних відділах поліціянти за власні кошти купували планшети та комплекти наліпок «Нацполіція». 

Поліція Хмельниччини, яка чи не серед перших у країні пройшла болісний процес переатестації, після якої лави правоохоронців покинуло чимало достойних спеціалістів, показала, що насправді по-новому ніхто працювати не збирався. І якщо матеріально-технічне забезпечення оновилося, то схеми його видачі залишалися старими.

Не секрет, що рядові поліцейські часто купували бензин, одяг, зрештою, елементарну канцелярку як не за власні кошти, то інтенсивно шукали «спонсорів». Чи можна в таких умовах працювати чесно й бути неупередженим? Навряд чи. Коли правоохоронець замість ловити злочинця, думає, за який кошт виїхати на виклик, то чи буде він сумлінно ставитися до виконання своїх обов’язків?

Корупційна схема, викрита Генпрокуратурою, має всі шанси стати «братською могилою» для всіх керівників районних і міських відділів поліції області, адже не могли вони не знати, скільки пального мали би отримати і скільки отримували насправді. А якщо знали, значить покривали й були співучасниками злочину.

Складнішою в доказововму плані буде ситуація із розкраданням продовольчих товарів для потреб АТО. Тут усе залежатиме від свідчень, зібраних у ході розслідування. Здаватимуть один одного чи покриватимуть, питання залишається відкритим, як і справа загалом. Єдине, що в цій схемі доведено точно: «Риба таки гниє голови», і не треба було під час переатестації шукати цю причину в хвості.


Теги: міліція, хабарництво, прокуратура

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.