Перейти на мобільну версію сайту


15.03.2013

ГОТУЄМОСЬ ЇЗДИТИ ПО-НОВОМУ

Кабінетом міністрів України прийнято нову редакцію Правил дорожнього руху. Цей документ набирає чинності з 15 квітня цього року і передбачає багато нововведень. Наприклад, вводяться такі поняття, як «газон» - ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерностворюючих трав. Зупинка і стоянка на газонах буде заборонена.
Згідно з новими Правилами, темним часом доби є «частина доби від заходу до сходу сонця». даі.jpgРаніше було передбачено, що це період від кінця вечірніх сутінків (30 хв після заходу сонця) до початку ранкових сутінків (30 хв до сходу). Крім того, згідно із змінами, дорожні знаки стають важливішими за дорожню розмітку (раніше дорожні знаки нерідко суперечили розмітці). Також введено низку нових дорожніх знаків, наприклад, «Пункт зупинки трамваю», «Кінець пункту зупинки трамваю», «Культова споруда», «Промислова зона», «Фото-, відеофіксація порушень».
До білої та жовтої дорожньої розміток додасться розмітка синього (місця паркування на проїжджій частині) та помаранчевого кольорів (тимчасова розмітка).
Разом з тим, у новій редакції Правил закріплено положення, згідно з яким з 1 жовтня до 1 травня всі транспортні засоби за межами населених пунктів повинні будуть їздити з увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом фар. Це дозволить поліпшити реакцію водіїв на мінливі дорожні умови. З Правил дорожнього руху виключено пункт, згідно з яким, обгін транспортних засобів дозволяється лише з лівого боку.
«Цей пункт суперечив поняттю «обгін», який сам по собі передбачає виїзд на зустрічну смугу, що знаходиться тільки зліва по ходу руху автомобіля. Праворуч, як відомо, може бути тільки смуга для руху в одному напрямку з вами», - пояснюють законотворці.
Зазначимо, що ця поправка не означає дозволу на обгін справа по узбіччю дороги.
У новій редакції Правил враховані положення Конвенції про дорожній рух та стандарти, що діють у цій сфері в державах – членах Європейського Союзу. Це, перш за все, посилення вимог до застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, запровадження дорожніх знаків та дорожньої розмітки європейського зразка.
Вадим ГОРАШ, старший інпектор ВДАІ
райвідділу міліції, старший лейтенант міліції

Теги: Правила дорожнього руху, ВДАІ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.