Перейти на мобільну версію сайту


24.04.2015

Є І БЛАНКИ, І ЗНАКИ

Наскільки легко сьогодні отримати посвідчення водія, зробити заміну номерних знаків, зняти з обліку чи перереєструвати транспортний засіб? Чи стали прозорорими та доступними для громадян центри з надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів? з обслуговування населення міста, району, області УДАІ УМВС України?

На ці та інші питання відповідає начальник Центру з обслуговування Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району УДАІ УМВСУ в Хмельницькій області Юрій Грисько.
Кам’янець-Подільський - одне з перших міст в області, в якому подібний Центр працює за системою відкритого візуального доступу до приміщень. Відвідувачі мають змогу спостерігати як випускники автошкіл міста здають іспити на право отримати посвідчення водія; як здійснюється процес видачі документів; як працює безпосередньо начальник Центру й хто знаходиться в його кабінеті.

Юрій ГриськоУ Центрі облаштовано робочі місця в екзаменаційному класі, де охочі абсолютно безкоштовно можуть перевірити свої знання з Правил дорожнього руху. До речі, варто зауважити, що випускники автошкіл, отримавши свідоцтво про закінчення навчання, можуть і не поспішати одразу складати іспити в Центрі та одержувати посвідчення водія. Свідоцтво дійсне протягом 10 років, тож відкрити необхідну категорію можна у зручний для громадянина час.

- Людина може через кілька років прийти і здати іспит, - каже Юрій Борисович. - Можливо, вона на момент отримання документу про проходження водійських курсів не була готова сісти за кермо.

Сьогодні багато читачів запитують, чи потрібно складати іспити, щоб обміняти посвідчення водія старого зразка на нове? Юрій Грисько запевняє, жодних іспитів здавати не потрібно, ви маєте прийти в Центр, мати із собою паспорт, ідентифікаційний код та медичну довідку щодо придатності до керування транспортними засобами. Решта - клопіт працівників Центру: тут вас сфотографують, просканують особистий підпис і протягом пігодини видадуть нове посвідчення.

- Головне, щоб були бланки, - додає Юрій Грисько. - Якийсь час ми мали із цим проблеми, але тепер бланки є. Щоправда, з 16 квітня вони дещо здорожчали. Бланк посвідчення водія сьогодні коштує 145 грн (раніше - 114 грн), дубліката - 201 грн (раніше - 143,40 грн). На жаль, сьогодні ми не забезпеченні номерними знаками на причепи.

Також повідомляю, що обмін посвідчення водія та видача дубліката посвідчення водія проводиться без складання іспиту! Застерігаємо не передавайте свої документи (паспорт, свідоцтво про закінчення навчального закладу, медичну довідку, свідоцтву про реєстрацію транспортного засобу та інші) в руки стороннім особам, адже для виготовлення посвідчення водія ви повинні бути особисто. Для реєстрації, перереєстрації транспортного засобу законом передбачено, щоб ваші інтереси представляла довірена особа, але винятково за наявності нотаріального доручення.

Немає проблем і з реєстрацією транспортного засобу, вартість якого становить:
* вітчизняного виробництва з державним номерним знаком - 501,59 грн, без номерного знаку - 353,63 грн;
* іноземного виробництва з державним номерним знаком - 539,11 грн, без номерного знаку - 391,15 грн;
* мототранспорт вітчизняного виробництва з номерним знаком - 401,83 грн, без номерного знаку - 349,63 грн;
* мототранспорт іноземного виробництва з номерним знаком - 439,35 грн, без номерного знаку - 387,15 грн; * причепів вітчизняного виробництва з номерним знаком - 417,13 грн, без номерного знаку - 349,63 грн;
* причепів іноземного виробництва з номерним знаком - 454,65 грн, без номерного знаку - 387,15 грн;
* мопедів з видачею тимчасового реєстраційного талону безстроковим терміном та номерним знаком - 109,43 грн.

Видача тимчасового реєстраційного талону на мопед без номерного знаку - 90,83 грн. Вартість тимчасового реєстраційного талону за заявою власника транспортного засобу або на підставі доручення на всі види транспортних засобів становить 51 грн. Видача свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів для участі в міжнародному русі становить: для автотранспорту - 227 грн, для мототранспорту - 223 грн.

З 1 січня 2015 року в Центрах справляються платежі за спеціальну продукцію. Податок з власників транспортних засобів контролюється винятково податковою службою. При реєстрації нових легкових автомобілів нараховується до сплати відсотковий збір до Пенсійного фонду, залежно від вартості транспортного засобу без ПДВ:
- не перевищує або дорівнює 200970 грн - сплачується 3%;
- 200970-353220 грн - 4%;
- більше 353220 грн - 5%.

Ще раз нагадуємо громадянам, що переєстрацію транспортних засобів можливо проводити без операції зняття з обліку, а також незалежно від місця реєстрації транспорту чи власника.
Покупцеві ТЗ необхідно поцікавитися, чи перебуває автомобіль під обмеженнями. Така послуга є безкоштовною, всі дії з перевірки транспортного засобу проводять працівники Центру. Якщо ТЗ зареєстрований в іншій області, це також не проблема.

Якщо немає обмежень, можна оформляти договір купівлі-продажу в нотаріуса чи довідку-рахунок у торговельній організації на території всієї України. Наразі в місті зареєстрована лиша одна торговельна організація - «ПП Небосвіт», розташована на території сертифікованої СТО.
Враховуючи те, що сьогодні дослідження ідентифікаційних номерів агрегатів експертом криміналістом не є обов’язковим, а лише за бажанням власника ТЗ, ми рекомендуємо все ж таки проводити дослідження ТЗ, адже вартість огляду не вартує ціни автомобіля, який в майбутньому Ви захочете продати або подарувати.

Ми намагаємося працювати прозоро і відкрито, щоб в Центрі не створювалися черги, а послуги надавалися якісно та швидко. Людина прийшла, подала документи на оформлення, в залі очікування подивилась телевізор, почитала пресу чи попила кави, отримала документи і задоволена, з гарним настроєм повернулася додому. Звісно, бувають збої в роботі зв’язку чи інші перепони, про які ми повідомляємо громадянам та просимо зачекати, або ж залишити документи на опрацювання. Про готовність посвідчення водія чи свідоцтва про реєстрацію повідомляємо власнику телефоном, адже для якісного виготовлення документів необхідно певний час, і ми сподіваємося на взаєморозуміння.

Також для прозорості ми запрошуємо громадські організації, фізичних чи юридичних осіб бути присутніми під час проведення реєстраційно-екзаменаційних операцій в Центрі з надання послуг. Час робити з 09:00 до 18:00, з вівторка по п’ятницю, в суботу - з 9:00 до 16:45, обідня перерва - з 13:00 до 13:45. Вихідні - неділя, понеділок.
Якщо у вас виникають якісь зауваження чи пропозиції щодо роботи нашого Центру, телефонуйте: 4-25-77, 6-26-02, 4-28-39, 067-381-8111, 097-951-9161.

Теги: Юрій Грисько, РЕР, посвідчення водія, реєстрація автомобіля

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.