Перейти на мобільну версію сайту


17.02.2012

Чи є у Кам’янці камера а-ля Тимошенко?

DSC06019.JPGСьогодні до засуджених і взятих під варту ставлення набагато краще, ніж колись. Можна навіть сказати, що воно європейське. Тема євростандартизації українських слідчих ізоляторів затриманих осіб (СІЗО), щоразу мусолиться, коли мова йде про взятих під варту тих чи інших можновладців. Із камерою екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко взагалі вийшов ледь не телесеріал. Юлія Володимирівна намагалася переконати українців, що камери з телевізором, усіма зручностями у неї немає. І все це не більше, ніж медійна показуха…
Добре, що мовчав екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який власноруч 2 грудня 2008 року видав наказ про Правила внутрішнього розпорядку в ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ) органів внутрішніх справ і за гіркою іронією долі на власному досвіді випробував ці постулати.
Що ж насправді робиться у міліцейських спецустановах? Чи справді вони комфортні, чи це, як переконує нас леді Ю, не більш ніж показуха?

Отримати перепустку в Кам’янець-Подільський ізолятор тимчасового тримання виявилося досить складно. Справа в тім, що це режимна установа, яка живе за своїми законами та правилами, тож дозвіл погоджували з обласним управлінням МВСУ.DSC06011.JPG
Місцевий ізолятор отримав друге життя після реконструкції 2009 року. Сьогодні, за словами заступника начальника - начальника міліції громадської безпеки Олександра Ткачука, середньодобова наповнюваність спецустанови становить 15 осіб.
Загалом ІТТ розрахований на 24 місця. Є 12 камер, карцер і кімната для осіб із неадекватною поведінкою. Щодо останньої, то вона обшита спеціальним м’яким матеріалом, тож битися головою об стінку марно - все одно не розіб’єш.
DSC04226.JPGІзолятор тимчасового тримання - це місце для осіб, затриманих за підозрою в скоєнні злочину, підсудних (засуджених), справа яких розглядається у суді або наразі з ними проводяться слідчі дії, адмінарештованих. Контингент найрізноманітніший: усі вони перебувають на другому поверсі ізолятора. На першому ж розташована чергова частина, кабінет начальника ІТТ, кімнати для проведення слідчих дій, кімнати для побачень, кухня та інші господарські приміщення.
- Кімнати дво- та тримісні, в кожній є туалет, гаряча, холодна вода, - розповідає начальник ІТТ Володимир Мельник. - Окремо є душові кабіни. Осіб, що перебувають в ізоляторі, забезпечують триразовим харчуванням. Готову їжу за домовленістю доставляємо з одного із закладів DSC06015.JPGгромадського харчування міста. Це набагато зручніше та вигідніше, аніж тримати у штаті кухаря. Та й, зрештою, таке передбачено Правилами внутрішнього розпорядку самого ІТТ. Що ж стосується медичної допомоги, то при необхідності та на прохання затриманого працівники ізолятора викликають швидку допомогу.
У такій спецустанові особи перебувають від трьох до десяти діб. За минулий рік кількість осіб у місцевому ІТТ сягнула цифри 1065.
На запитання про те, чи є в камерах ізолятора телевізори, Володимир Петрович каже, що вони можуть бути, але якщо їх для «мешканців» ІТТ принесуть родичі. Це не забороняється, як і читання книг, написання мемуарів, навіть куріння... А от щодо
мобільних телефонів і ноутбуків, то на них сувора заборона, як і на колючі та ріжучі предмети. Прийом передач від родичів відбувається з 10.00 до 17.00 у понеділок, середу та п’ятницю. Є тут спеціальні дворики для прогулянок на свіжому повітрі, в одному з яких навіть встановлено телефон довіри. Особи, котрі перебувають в ізоляторі, можуть поскаржитися на неправомірні дії правоохоронців. А от щодо побачень з родичами, то вони, згідно з Правилами, можуть надаватися лише з письмового дозволу слідчого, органу дізнання або суду.
DSC04223.JPGЗагалом в Україні в структурі органів внутрішніх справ (ОВС) функціонує понад 500 таких закладів: ізолятори тимчасового тримання, приймальники-розподільники, спеціальні ізолятори. Щоденно, як свідчить міліцейська статистика, в них утримуються 7 тисяч затриманих і взятих під варту осіб.
Європеїзовані та цивілізовані, облаштовані за кошти платників податків, тобто наші з вами, спецустанови ОВС України знайшли схвальні відгуки у представників Європейської комісії проти тортур.
Кажуть: «Від тюрми і суми не зарікайся», - та на сьогодні для порушників закону створюють настільки комфортні умови перебування у режимних установах, що можна зрозуміти тих людей, які, звільнившись із місць позбавлення волі, хочуть повернутись туди знову. Та що б там не говорили - воля є воля…

Теги: ІТТ, міліція

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.