Перейти на мобільну версію сайту


14.08.2015

БОНУСНИХ 150 І ПОВЕРНЕННЯ «ЛИСТІВ ЩАСТЯ»

Чого чекати водіям від нового Закону, підписаного Президентом?

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Які нововведення чекають на автовласників транспортних засобів ми запитали в начальника міського ВДАІ Ігоря Беспалого та командира взводу ДПС з обслуговування стаціонарного поста №2 Романа Ганушкевича.

- У новому Законі передбачена низка нововведень - замість міліції та міліцейських фігурують поліція та відповідно Ігор Беспалийполіцейські, усі водії матимуть «імунітет» у вигляді штрафних балів, суми штрафів, як порівнювати із сьогоднішніми, залишились мінімальними. Також планується фіксувати порушення в автоматичному режимі, для цього буде встановлено 2000 камер, - каже Ігор Володимирович.

- Почнемо, напевне, з найцікавішого - штрафних балів. Як вони діятимуть?

- Нові зміни передбачають таке поняття як введення штрафних балів. Це стягнення, що накладається на громадян за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Кожному громадянину, який має право керування транспортним засобом, щороку з початку року (з дня отримання права керування транспортним засобом) і до кінця року нараховується 150 балів.

У разі фіксації правопорушення від загальної кількості балів вираховується певна кількість штрафних. Якщо ж водій вичерпав цей ліміт, мусить сплачувати штраф. У цього нововведення, на думку багатьох експертів, є один суттєвий недолік - поки у водіїв є штрафні бали, вони можуть їздити цілком безпечно, адже знатимуть, що в разі порушень з них будуть списувати ці бали, та це жодним чином не відіб’ється на гаманцеві автовласника.

- За які порушення й скільки балів списуватимуть із водіїв?

- Одразу 50 штрафних балів, відповідно до закону, спишуть у разі перевищення водієм встановленого швидкісного режиму, порушення вимог дорожніх знаків і розмітки, правил перевезення вантажів, буксирування; правил зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів та перехресть, ненадання переваги в русі пішоходам; проїзд на заборонений сигнал світлофора; порушення правил обгону, недотримання безпечної дистанції, також за розмови по мобільному за кермом.

- Підписані Президентом зміни торкнулися й безпосередньо сум штрафних санкцій. Вони зменшилися?

- Так, наразі немає колишньої максимальної суми штрафу, є лише початкова мінімальна.
Наприклад, за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами передбачений штраф у сумі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - це 51 грн (раніше ця сума була в межах 51-85 грн).
Перевищення водіями встановлених обмежень швидкості руху, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам - розмір штрафу складає 255 грн. За керування водієм транспортним засобом, що має несправності, штраф 340 грн. За створення аварійної ситуації - 680 грн, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди - 255 грн. Керування транспортним засобом без документів - 425 грн; порушення ПДР пішоходами або велосипедистами - 51 грн.

Найбільшими залишаються штрафи за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння - це 3400 грн та за порушення вимог законодавства щодо встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв - 8500 грн.

- Цьогоріч Державтоінспекція активно впроваджує ноу-хау - сплата штрафу на місці скоєння правопорушення.

- Така норма залишається: уповноважені працівники підрозділів Національної поліції, відповідно до закону, можуть стягувати штраф на місці вчинення адміністративного правопорушення, але винятково за допомогою безготівкових пристроїв.

Також варто зауважити, що відтепер автомобілі, які суттєво перешкоджають дорожньому руху, можуть безперешкодно доправляти на спецмайданчик.

Нововведення торкнулися не лише змін у сумах штрафів. Незабаром власники транспортних засобів знову Роман Ганушкевичотримуватимуть так звані «листи щастя», адже в новому законі відновлена фіксація правопорушення в автоматичному режимі. На стаціонарному посту №2, що знаходиться на трасі державного значення «Житомир-Чернівці», поблизу с.Довжок, працює відеосистема «Рубіж», обладнана трьома камерами.

Про те, хто нестиме відповідальність за порушення, зафіксоване в автоматичному режимі, запитуємо в командира взводу ДПС Романа Ганушкевича.

- Відповідно до нових змін, якщо зафіксоване порушення Правил дорожнього руху в автоматичному режимі (а це фотозйомка чи відеозапис), то відповідальність несуть особи, за яким цей транспортний засіб зареєстровано, - пояснює Роман Віталійович. - Якщо ж автівка не зареєстрована в Україні, то до адмінвідповідальності притягується особа, яка ввезла її на територію країни. У разі, якщо право володіння та користування транспортним засобом було передано іншій особі за договором найму (оренди), лізингу, прокату або іншій підставі, відповідно до закону чи договору, адміністративну відповідальність за вище згадані правопорушення несе особа, яка володіє та користується цим транспортом.

- Чи може в такому випадку постанова про накладення адміністративного стягнення виноситися без участі правопорушника?

- Законом це передбачено. Постанова надсилається рекомендованим листом протягом трьох днів з дня винесення. Постанова набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення, або про відмову в її отриманні.

За бажанням власника транспортного засобу та на підставі його заяви, повідомлення про скоєння правопорушення можуть приходити йому на мобільний телефон чи електронну пошту.

У разі сплати фізичною або юридичною особою п’ятдесяти відсотків розміру штрафу протягом п’яти банківських днів з дня вручення постанови про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, така постанова вважається виконаною.

Якщо ж протягом місяця штраф не був сплачений, то стягується пеня в подвійному розмірі штрафу. Якщо ж і це автовласник проігнорував, то стягнення підлягає примусовому виконанню.

Теги: ДАІ, порушення ПДР, штраф, Ігор Беспалий, Роман Ганушкевич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.