Перейти на мобільну версію сайту


21.12.2012

БІЛЬШІСТЬ ЗАСУДЖЕНИХ - МОЛОДЬ

Злочин, як суспільно-небезпечне діяння, знаходиться під пильною увагою громадськості. З примусовою функцією покарання пов'язана така його функція, як соціальний контроль, що виконується як працівником органів і установ виконання покарань, так і державними та громадськими організаціями.
На даний час на обліку Кам'янець-Подільського міського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції (КВІ) перебуває 158 засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавлення волі. Так, зокрема, 10 осіб засуджені до такого покарання, як позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, 25 осіб - до громадських робіт, 7 - до виправних, 116 – засуджені до покарань у вигляді позбавлення (обмеження) волі , які звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Переважну частину засуджених, які перебувають на обліку КВІ, становить молодь. Цей показник складає 70% від загальної кількості засуджених, неповнолітні складають 5,7%.
- Значну роль у соціальному становленні засуджених, профілактиці правопорушень і злочинності у молодіжному середовищі та соціальному супроводу неповнолітніх і молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, відіграє Кам'янець-Подільський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який очолює Юлія Побережна, - зазначає заступник начальника Кам’янець-Подільського міського підрозділу КВІ Віктор Бобровський. - Ми тісно співпрацюємо з Центром, надаємо методичну та практичну допомоги його працівникам у здійснені ними психолого-реабілітаційних заходів. Разом з цим, ми проводимо й спільні заходи - опитування, тестування з метою вивчення психологічного стану, ціннісних орієнтацій неповнолітніх, молоді та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Але досить часто трапляються випадки, коли люди, яким держава надала шанс виправитись без позбавлення волі, не бажають вести законослухняний спосіб життя. Вони не виконують обов'язки, покладених на них судом, ухиляються від відбування покарання, порушують громадський порядок.
У таких випадках, кажуть у кримінально-виконавчій інспекції, цих осіб відправляють для відбування покарання в місцях позбавлення волі, а порушників, які не схотіли виконувати адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт, це стягнення замінюють на адміністративний арешт. Так, у поточному 2012 р. засудженого громадянина Яковець Р.І. за ухилення від відбування покарання у вигляді виправних робіт направлено до місць позбавлення волі. Ще шістьом адмінпорушникам - Скакун О.О., Миндиграл М.І., Соловйова Р.А., Метейко О.М., Семенов С.В. та Ростецький В.Б. - замінено громадські роботи на арешт.
У народі кажуть: «Від суми та тюрми не зарікайся». Але якщо вже вирішено, що засуджений може виправитись без ізоляції від суспільства, то треба відповідально поставитись до цього і мати щире бажання змінити свою життєву позицію та поведінку, щоб потім не довелось опинитись за гратами.

Теги: кримінально-виконавча інспекція, засуджені

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.