Перейти на мобільну версію сайту


27.04.2012

БЕРЕЖІТЬ ДИТИНУ ВІД НАРКОТИКІВ

В останнє десятиріччя спостерігається збільшення кількості наркотичних проблем та їх «змолоджування». У коло споживачів наркотиків втягується досить відчутна кількість молоді та дітей підліткового віку. Саме останні, які вперше вживають наркотичні речовини, за кілька років можуть нанівець згубити своє життя.
стасенко.jpegПро проблеми наркоманії розповів «КлюЧу» начальник ВКМСД райвідділу міліції майор міліції Василь Стасенко.
- Найбільш поширеними наркотичними речовинами в нашому районі є препарати коноплі (марихуана), опій, тобто екстракт з макової соломи, «ширка» та психостимулятори (амфетаміни), - зазначає Василь Васильович. - Популярністю останнім часом користується ефедрон для внутрівенних ін'єкцій, який виготовляється з пігулок «Теофідрину» з додаванням інших компонентів. Аналогом ефедрону є виготовлення засобу з таблеток від грипу «Еффект».
Найчастішими шляхами вживання наркотичних речовин є куріння (марихуана), внутрівенні ін’єкції («ширка»), вживання таблетованих форм (екстазі, первентин), вдихання (маріхуана, гашиш). Ранні ознаки вживання наркотиків можуть бути різними, в залежності від того, яку наркотичну речовину, у якій кількості та комбінації вживає дитина чи доросла особа.
Протягом поточного року на території району було скоєно 16 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Ці дані свідчать про те, що наше суспільство все частіше стикається з проблемою, назва якої «наркозалежність». На жаль, неприємно констатувати, але діти та підлітки останнім часом все частіше страждають від наркотичної залежності. Їм кортить спробувати нових і цікавих відчуттів.
З 17 квітня до 3 травня правоохоронці проводитимуть комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Генофонд». Є шанс зупинити наркоманію, застосовуючи профілактичні методи дії.
Також варто нагадати, що окрім шкідливості для життя людини, наркотики - це ще й кримінальна відповідальність! Так, відповідно до ст.307 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення придбання, зберігання, перевезення, чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.
Стаття 309 ККУ «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» передбачає покарання у вигляді обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленя волі на той самий строк. Відповідно до ст.310 «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель», передбачається штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.
Окрім кримінальної, діє і адміністративна відповідальність. Так, ст.44 Кодексу України про адміністративні правопорушення («Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення переселання наркотичних засобів, або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах») тягне за собою накладення штрафу від вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пацівники міліції не завжди можуть відслідкувати та запобігти впливу наркотиків на дітей. Ми звертаємось до вас, батьки, будьте уважними, не дозволяйте вашим дітям стати заручниками та перетворитися у наркоманів!

Теги: наркотики, міліція, райвідділ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.