Перейти на мобільну версію сайту


13.04.2012

«БЕНДЕРША» МІСЦЕВОГО РОЗЛИВУ

Остап Бендер, великий комбінатор, ідейний борець за грошові знаки, знав чотириста порівняно чесних способів відібрати грошей. У 40-річної Алли таких способів було декілька, проте надійних.
Банки, кредитні спілки, магазини не довго пам’ятатимуть шахрайку, у них своєї мороки вистачає. А от люди, яких вона так майстерно обдурила, згадуватимуть, не виключено, що незлим, тихим словом.
Та все по-порядку.

Мати трьох дітей, Алла ніде не працювала. Що там казати, завжди хотіла легких грошей, або такої роботи, щоб нічого не робити, а за це ще би й платили. Оскільки в державі подібної професії поки не ввели у відповідний класифікатор, наша ann_uploaded254_2011-06-17.jpgгероїня вирішила організувати робоче місце сама – і подалася у шахрайки.
За два роки «стажу» вона скористалася послугами 10 спільників та «кинула» на гроші 12 людей. При чому, деяких з них не один раз.
Жертв шукала з числа людей із обмеженими фізичними можливостями. Люди, маючи якесь каліцтво, вельми жалісливі. І Алла, знаючи цей факт, плела їм всілякі небилиці, розповідала страшні історії, як їй потрібні гроші, та слізно молила допомоги. А допомогти на перший погляд було зовсім не складно. Довірливій людині, якій навішали локшини, що аж вуха обвисають, треба було всього-на-всього оформити в банку кредит на власне ім’я.
- Хто ж його буде погашати? – знизував плечима черговий бідолаха. – Звідки в мене гроші.
- Не переживай, - запевняла Алла. – Це вже мій клопіт. Кредит гаситиму в строк. Я ж маю звідки! Просто зараз терміново потрібні гроші. Благаю, допоможи!
Їй чомусь вірили і допомагали.
У одному із крупних банків міста вже колишній кредитний експерт Олег (на разі чоловік звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки) знав Аллу як облуплену. Вперше, коли вона навесні 2006 року оформила у нього кредит, нічого особливого не запідозрив. Жінка привела з собою людину, оформила всі необхідні документи і забрала з банку 3000 гривень. Таких кредитів за день десятками може бути – що тут дивного.
Та до кінця місяця та сама жінка з’явилась на очі Олега, але вже в іншому супроводі. І знову 3 тисячі гривень. Через кілька днів ситуація повторилась. Молодому спеціалісту варто було б забити на сполох та повідомити про все адміністрацію, та шахрайка давала йому «щедрі чайові» за оформлення кредиту – аж 20 гривень! Тож той лише мовчав і раз за разом брав від Алли «липові» довідки про доходи, які та виготовляла власноруч.
У таку довідку шахрайка вносила прізвище чергової жертви, придумувала для неї якусь професію та зарплатню. Вигаданими були прізвища директора неіснуючого підприємства та головбуха. Так саме знаходила і печатки неіснуючих підприємств. Оп-па – документ готовий - спробуй відрізнити підробку від оригінала!
Олег, окрилений 20-гривневими купюрами, при оформленні 8-го кредиту зажадав від Алли у п’ять разів більшого гонорару. Стримуючи злість, шахрайка дала гроші, але більше в тому банку не з’являлась. Природна жадібність взяла гору. Зрештою, за якихось півроку з допомогою Олега вона отримала у банку кредитів на підставних осіб на суму більше 20 тисяч гривень.
Після банку другим етапом отримання грошей стали магазини побутової техніки. Навряд чи потрібен людині, яка втратила слух, мобільний телефон. Та в кого це викликає підозри? Клієнт платить, клієнт обирає. Дорогі мобільні телефони, ноутбуки, іншу побутову техніку, спритна шахрайка тут же продавала, і до магазину, де щойно оформила кредит на підставних осіб, дорогу забувала. Та не забували підставні особи, до яких за місяць-другий приходили кредитори і вимагали повернення грошей.
- Але ми не повинні платити! – обурювалися потерпілі. – Алла обіцяла, що сама гаситиме борг.
І, лише дізнавшись реальний стан справ, за голови бралися. Такі гроші, такі борги!!!
Алла тим часом знайшла нову «дійну рокову» - кредитну спілку. Маючи грошей на «розкрутку» шахрайського бізнесу, вирішила з нижчими чинами не церемонитись і одразу подалась до керівництва. Переговоривши з виконуючим обов’язки голови кредитної спілки, тут же оформила кредит на суму 12000 грн. Півтисячі довелось віддати за «сприяння». Нічого дивного для нашої країни – чим вища посада, тим більша сума хабара.
Спільники, за одне і поручителі Алли, були не тільки добре обізнані з її махінаціями, навіть допомагали в цьому, правда не безкоштовно (приблизно за 100 грн.).
Хтось купляв пачку довідок про доходи, хтось власноруч їх заповняв, придумуючи неіснуючих директорів підприємства та бухгалтерів, а хтось і знаходив печатки неіснуючих підприємств. Конвеєр був налагоджений та працював як єдиний механізм. Усім перепадало, та найбільше Аллі, як, зрештою, потім у суді.
Ще не один банк та магазин побутової техніки спритна шахрайка «кинула» перш ніж її спіймали правоохоронці. Суд виніс вирок призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років 3 місяці позбавлення волі.
Решта спільників та співучасників отримали кожен своє, хтось умовно, хтось з іспитовим терміном, а когось «найбільш активного» також засудили до позбавлення волі, правда, на менший термін аніж основна фігурантка.
Не зовсім великий «комбінатор» Алла залишила на волі трьох неповнолітніх дітей і дурну славу. Чи захоче, вийшовши на волю, повернутися до минулого – хто зна. Це вже як карта ляже…

Теги: шахрайство, кримінал, із зали суду

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.