Перейти на мобільну версію сайту


10.07.2015

100 ДНІВ ЯК ОДИН

Чи вистачило часу міліцейським очільникам виправдати довіру громади?

12 липня добігає сто днів з часу, як обласне керівництво змінило міського та районного очільників міліції. Провівши своєрідну ротацію, начальник Хмельницького УМВСУ Микола Семенишин запевнив, що наступних 100 днів покажуть, хто як впорався з роботою.

Нагадаємо, начальником міської міліції було призначено Володимира Калашніка, який у минулому керував Новокаховським відділком, а начальником райнного відділу міліції став Василь Бродюк, котрий раніше керував у сусідній Чемировеччині.

Чи впоралися міліціянти із поставленими задачами цього тижня дізнавався «КлюЧ».

- Не приховую, з деякими працівниками довелося попрощатися, - так охарактеризував ситуаціюВолодимир Калашнік з кадровим забезпеченням Володимир Петрович. - Якщо міліціонер не готовий працювати в умовах сьогодення, якщо він за півроку не розкрив жодного злочина, написав кілька протоклів, то в яку суму обійшовся цей працівник державі? Більше того, чи потрібен країні такий міліціонер? Я вимогливий не лише до підлеглих, а й до себе. Можу зі впевненістю сказати, що перелаштував особовий склад на дещо інший темп роботи, аніж до якого вони звикли.

- Які позитивні тенденції намітилися в роботі міськвідділу за час вашого керівництва?

- Сьогодні зросла динаміка розкриттів злочинів, але цього не достатньо, адже й досі нерозкитими залишаються злочини минулих років. З 1 квітня на території підпорядкування вчинено 393 крадіжки, з яких 83 розкрито. Нам вдалося знайти групу осіб, яка займалася незаконним заволодінням транспортних засобів. З періодичністю молодики викрадали вітчизняні авто, і, так би мовити, розважалися: їздили допоки не закінчеться бензин, потім підпалювали салон, щоб не залишити слідів злочину.

Нещодавно за результатами проведених на території міста оперативно-профілактичних відпрацювань пунктів прийому металобрухту виявлено 2 факти протиправної діяльності нелегальних пунктів прийому металобрухту (розпочато кримінальні провадження за ст.213 КК України), а також три порушень законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом (складено адмінпротоколи за ст.164-10 КУпАП).

Протягом 2015 року було задокументовано 22 кримінальних правопорушення, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, з них  три факти збуту наркотиків, 16 - зберігання, також виявлено три незаконних посіви наркотичних рослин.

Варто відмітити, що ми тісно співпрацюємо з громадськими формуваннями, зареєстрованими на території міста. Ми залучаємо громадськість до охорони громадського порядку не формально, а реально. Серед позитивних нововведень варто відмітити діяльність велопатруля. Приємно, що нині міська влада не стоїть осторонь проблем міліції.

- Володимире Петровичу, останнім часом у кримінальних хроніках усе частіше можна почути про випадки шахраства. Шахраї видумали нові схеми чи люди й досі залишаються довірливими?

- Хоч ми постійно проводимо профілактичні заходи, та довірливість людська не має меж.
За статистикою з початку року до міськвідділу міліції із заявами про заволодіння грішми шахрайським шляхом звернулося 134 жителі міста. Громадяни добровільно поклали до кишень шахраїв майже один мільйон гривень. 29 проваджень по шахрайству направленно для розгляду за тереторіальністю (тобто в інші міськ- та райвідділи), по восьми шахрайствам особам повідомлено про підозру, а справи передані до суду.

Про роботу, зроблену за 100 днів перебування на посаді, розповів начальник райвідділу міліції Василь Бродюк. Каже, що працювати не важко, коли є з ким, та, на жаль, кадрів не вистачає.

- Із професіоналами проблеми не лише в нас, а й скрізь, - зізнається Василь Вікторович. - Василь БродюкСьогодні суспільство ставить перед правоохоронцями серйозні вимоги, яким ми маємо відповідати. Звичайно, це правильно, та разом з цим, має бути й відповідне матеріально-технічне забезпечення органів внутрішніх справ. Погодьтеся, працювати на одному інтузіазмі вкрай важко.

Незважаючи на кадровий голод, маємо про що звітувати. Цьогоріч правоохоронці добряче попрацювали в період операції «Нерест». Як порівняти з минулим роком, то кількість виявлених злочинів зросла майже на 70%.

Виявлено та задокументовано 27 фактів незаконного вилову риби. За цей час браконьєри завдали державі збитків на суму близько 137 тис. грн, вилучено 62 браконьєрських сітки та близько 240 кг свіжовиловленої риби. Висловлюю вдячність членам громадського формування «Самооборона» та всім небайдужим громадянам, які своєю активністю та громадською позицією допомагали міліції боротись із браконьєрством.

- Василю Вікторовичу, чи вплинула нестабільна ситуація в країні на рівень злочинності загалом?

- На жаль, такі факти мають місце. Наприклад, у сільській місцевості частими є випадки крадіжок металобрухту. Загалом четверта частина крадіжок вчиняється з метою викрадення металу та кабельно-провідникової продукції. Після нещодавних оперативно-профілактичних відпрацювань правоохоронці райвідділу виявили три факти протиправної діяльності нелегальних пунктів прийому металобрухту. Наразі розпочато кримінальне провадження за ст.213 ККУ.

Наразі триває операція «Мак». Працівники райвідділу виявили два незаконних посіви маку та коноплі (ст.310 ККУ) у Китайгороді та Супрунківцях. З початку року було задокументовано 18 кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів.

- У місті почастішали випадки шахрайств, пов’язаних з використанням платіжних карток. Чи зіштовхуються районні жителі з такою ж проблемою?

- На жаль. За 5 місяців поточного року розпочато десять таких кримінальних проваджень, тоді як у минулому році було два подібних шахрайства. Наразі по трьом справам особам, причетним до їхнього скоєння, повідомлено про підозру, а матеріали направлено до суду.

Також на території району виявлено протиправну діяльність однієї злочинної групи, члени якої підозрюються у вчинені шахрайств, пов’язаних із використанням платіжних банківських карток. Загалом на вудочку шахраїв потрапляють користувачі Інтернет-мережі, які хочуть придбати чи продати якийсь товар. Буває, що перераховують невідомим «продавцям» і «покупцям» досить серйозні суми. Ми неодноразово попереджуємо громадян бутии уважними, не повідомляти власні банківські реквізити стороннім людям, по це говорять і власне керівники банківських структур, але довірливість людей не має меж...

- Чи задоволені результатами роботи за 100 днів?

- Сказати, що задоволений, то злукавити, бо є ще над чим працювати. Приємно, що мене підтримав не лише колектив райвідділу, а й громадськість, і ми спільними зусиллями працювали над вирішенням проблем. Сподіваюсь, що налагоджена співпраця буде й надалі.

Теги: Володимир Калашнік, Василь Бродюк, міліція

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.