Перейти на мобільну версію сайту

19.05.2017

Порівняння фільтрів для води

У своїй звітній статистиці Всесвітня організація охорони здоров'я вказала на те, що більше 80% людей всього світу хворіють через те, що вживають погану, неякісну воду. Потрібно пам'ятати про kbest.com.uaте, що навіть та вода, яка зовні виглядає досить респектабельно, здатна утримувати в своєму складі безліч шкідливих компонентів. Вживати таку воду вважається небезпечним для здоров'я і навіть для життя.
Якщо ви дорожите своїм здоров'ям краще встановити у себе в квартирі або будинку спеціальну систему очищення води (фільтр).
Перед тим, як встановити в своєму будинку фільтр ви повинні розуміти заради чого Ви це робите. Тобто, якого результату чекаєте! На сьогоднішній день існує дуже багато фільтрів, які пропонують різні фірми з різною репутацією. Також фільтри, пропоновані різними компаніями, дуже відрізняються по комплектації і методам використання. Хтось хоче щоб «чиста вода» оточувала його завжди і всюди, а комусь достатньо просто пити «чисту воду». Цю проблему кожен вирішує сам для себе. Для того щоб зрозуміти, який саме фільтр Вам потрібен, необхідно зробити аналіз води.
У міській воді зазвичай міститься дуже багато механічних і хімічних забруднень.
У воді існує багато бактерій і вірусів - це вже доведено. Наприклад, якщо людина довгий час продовжує пити воду з перевищеній нормою заліза він може отримати захворювання печінки. Вода, якою ми користуємося, часто містить багато солей кальцію і магнію. Через це вода робиться особливо «жорсткої». Вживання такої води погано позначається як на побутовій техніці, так і на організмі людини.
Щоб виявити всі ці елементи і встановити в своєму будинку правильний фільтр робиться спеціальний бактеріологічний аналіз води.

Фільтри тонкого очищення

Фільтри тонкого очищення є пристрій з вхідним і вихідним отворами, що не мають прямого з'єднання. Фільтрація при цьому відбувається наступним чином: вода через вхідний отвір потрапляє в прозору колбу (при покупці фільтру зверніть на це особливу увагу, не купуйте фільтр з непрозорою колбою), накопичується там, а потім, пройшовши через фільтр, виходить за допомогою вихідного отвору.
Фільтри тонкого очищення бувають однофункціональними і багатофункціональними. За допомогою однофункціональних фільтрів Ви зможете позбутися від іржі, хлору і солей важких металів.
Багатофункціональні фільтри відповідають відразу за кілька завдань і мають більший термін експлуатації, приблизно до півроку.
В даний момент отримали популярність фільтри-"джерельця" з вугіллям або іонами срібла. Вони недорого коштують і дуже зручні у використанні.
Фільтри тонкого очищення також діляться на ткані і міеральние.

Ткані фільтри

Ткані фільтри являють собою циліндр, на який намотаний спеціальний джгут або мотузок. За допомогою цього джгута відбувається затримка кристалів солей, які не розчинених у воді (наприклад, хлору), окисів металів і деяких хімічних добавок (найбільше їх додано в гарячу воду, щоб вона довше зберігала температуру). Після зміни кольору тканини на барабані, він замінюється на новий, або просто очищається за допомогою кип'ятіння.

Мінеральні фільтри

Мінеральний фільтр це - сітчастий циліндр, який наповнений мінералізованою крихтою. Як і ткані мінеральні фільтри очищають воду від хімічних добавок і солей. Заміна барабана фільтру відбувається тоді, коли на його стінках утворюється наліт.
Всі перераховані вище види фільтрів в основному використовуються в міських квартирах. Якщо Ви живете в котеджі або заміському будинку, то Вам краще зупинитися на «системі фільтрів», тобто на пристрої в який входять відразу кілька фільтрів. Система фільтрів набагато простіше в експлуатації в порівнянні з декількома окремо встановленими фільтрами, в цій системі все заздалегідь передбачено. Імпортні моделі, мають функцію самоочищення. Системи фільтрів працюють в автоматичному режимі і можуть не змінюватися до року, в залежності від якості води.
Найзручнішим способом для нас є отримання очищеної води відразу ж перед споживанням. Для цього буде зручний глечик зі змінним фільтруючим елементом. В такому фільтрі вода переходить з однієї ємності в іншу через шар сорбенту, де очищається від хлорорганічних з'єднань і механічних домішок. Але вірити йому особливо не доводиться. У більшості випадків ціна такого глечика залежить від дизайну і марки виробника. Воду, профільтровану таким глечиком теж потрібно кип'ятити і не можна порівнювати подібний метод очищення з професійними фільтрами. На сорбенте може розвиватися затримана мікрофлора, отруюючи фільтровану воду токсинами, тобто продуктами своєї життєдіяльності. Та до того ж ще маса незручностей. Для уповільнення зростання бактерій такий глечик потрібно постійно тримати в холодильнику. Єдиний плюс такого глечика - це можливість фільтрувати воду там, де немає водопроводу. Наприклад, на дачі.

Проточний фільтр

Повільність і незручність глечика змушує Вас шукати найбільш продуктивні методи очищення води.
Проточні фільтри зараз найбільш затребувані. Очищення води в таких фільтрах починає відбуватися тільки в той момент, коли ми відкриваємо кран. Вода очищається «на протоці». Залежно від показань аналізу по забрудненості вашої води в будинках встановлюються двох, трьох, чотирьох і п'ятиступінчасті фільтри. Кожен картридж буде очищати воду, і кожен буде відповідати за свою категорію забруднень.
Наприклад, один може займатися очищенням води від механічних забруднень, а інший від органічних. Подібні фільтри очищають воду від хлору, неприємного запаху і смаку, каламутності, механічних домішок, пестицидів та органічних сполук. Але у таких фільтрів теж є свої недоліки. Проточні фільтри не здатні видалити фтор і солі жорсткості. Перевагою ж цих фільтрів є їх компактність і зручність. Картриджі проточних фільтрів необхідно міняти не менше ніж раз на півроку.

Зворотний осмос

Навчившись економити час, і піклуватися про своє здоров'я Ви неминуче почнете шукати найбільш ефективне обладнання для очищення води. Ні глечик, ні проточні фільтри не можна порівнювати з мембранним фільтром і озоновим очищувачем води. Ці методи визнані кращими з очищення питної води.
При зворотного осмосу вода проходить через спеціальну мембрану, яка може пропустити через себе лише молекули води з розчиненими в ній речовинами, наприклад, киснем. Мембрана здатна зупинити практично все, що більше цих молекул: бактерії, органічні домішки, солі важких металів. Але, на жаль, в тому числі і мінеральні солі, які просто необхідні для організму людини. В результаті подібної фільтрації ви отримаєте воду, яка буде більше підходити для царських газонів або акумулятора вашого автомобіля.
Ультрафіолетове випромінювання здатне погубити шкідливі бактерії, але на самій мембрані, залишаться мікроорганізми, які цілком, можуть продовжувати рости і розмножуватися. Якщо порівнювати з попередніми методами очищення, то цей метод найбільш ефективний, але також не дуже корисний для організму людини.

Очищення води озоном

Перепробувавши всі системи очищення, поговоримо про фільтрації води озонуванням.
Озон вважається одним з найпотужніших природних окислювачів, саме тому він є надійним і безпечним антивірусним і антибактеріальним бар'єром.
Озоновий очищувач повністю знезаражує воду, видаляє домішки, неприємний смак і запах, але нічого не може зробити з мінеральними солями. 

До того, як вибрати те чи інший фільтр для води, будь-то обезжелезіватель, пом'якшувач чи інше, почніть зі здачі проби води на аналіз. Пробу можна здати в районну СЕС - але, краще за раніше зателефонувати і уточнити графік роботи, а також в який час краще привезти воду на аналіз. Отримавши результати проби у вас є можливість проконсультуватися в будь-якій компанії займається фільтрами для води і скласти своє особисте уявлення про те, що підійде саме вам.
У такому випадку, ви бережете час на пошук організації з якою вам приємніше працювати, тим більше, більшість фахівців готові по телефону дати відповідь на всі питання, а також безкоштовно порадити на що краще звернути увагу. Ще можна результат проби води відправити на електронну пошту і отримати розрахунок за типом і вартості фільтрів.
Обезжелезиватели як і пом'якшувачі потрібно підбирати виходячи з результатів аналізу води, а не по відчуттях. Чи не точний підбір може коштувати тисячі гривень при тому, що тест води всього лише 600грн, а консультація по телефону взагалі безкоштовна. Також, потрібно врахувати такий момент - по ГОСТу жорсткість води не повинна перевищувати 7 мг-екв/л, але це багато і накип в бойлерах, котлах, пральних машинах забезпечена. Нормальна жорсткість в межах 1,5 - 2 мг-екв/л, може бути ще менше.

Повернення до списку


Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ
ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ

З 5 вересня офіційно стартувала передвиборча кампанія, а це означає, що з кожним днем з усіх можливих і неможливих медійних ресурсів і соціальних мереж ми будемо чути цілу купу обіцянок, звинувачень у бік опонентів, діставання з чужих шаф брудного одягу та ще багато іншого....Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.