Перейти на мобільну версію сайту

08.03.2013

ХЕЛІКОБАКТЕР ПІЛОРІ

За цією таємничою назвою приховується основна причина виникнення хвороб шлунково-кишкового тракту.
Ще 1983 року двоє австралійських лікарів Уоррен і Маршалл уперше знайшли на слизовій гастро1.JPGоболонці шлунку хворого на хронічний гастрит вигнуті бактерії. Дослідження австралійців зробили справжню революцію в гастроентерології. Численні експерименти засвідчили, що бактерія, названа згодом Helicobacter pylori, трапляється у 100% хворих на хронічний гастрит і в більшості тих, хто потерпає від виразок. Таке відкриття докорінно змінило підхід до лікування та профілактики цих хвороб. Адже більшість випадків виразки шлунку і дванадцятипалої кишки, гастритів, дуоденітів і деякі випадки лімфом шлунку й раку шлунку пов’язані з інфікуванням Helicobacter pylori!
- Бактерією хелікобактер пілорі нині інфіковано більшість кам’янчан, - розповідає сімейний лікар МК «Центр сімейної медицини» Тетяна Ряба. - Заражаються бактерією найчастіше через родичів. Тому, якщо в когось у родині виявили, приміром, виразку шлунку, решті варто обстежитися. Ця бактерія передається через спільне використання посуду, предметів гігієни, навіть, через поцілунки.
- Тетяно Михайлівно, якщо хвороба так легко передається, то від інфікування не застрахований ніхто?
- Ви правильно підмітили – саме від інфікування, а не від захворювання. Річ у тім, що інфікування бактерією Helicobacter pylori схоже на інфікування паличкою Коха. В Україні нею інфіковано понад 90% населення, але ж хворіють одиниці. У здорової людини бактерія живе в гастро.jpgорганізмі, але не проявляється. Вона активізується при зниженні імунітету. Це буває, коли людина недосипає, зловживає гострою, надмірно соленою їжею або їжею, яка містить хімічні домішки, переживає часті стреси в сім’ї чи на роботі. Алкоголь і куріння також шкодять слизовій оболонці шлунку.
- За допомогою яких обстежень можна виявити інфікування бактерією Helicobacter pylori?
- Для цього має бути спеціальне обладнання, яке є в нашому Центрі сімейної медицини. Щодо виявлення бактерії у дітей, то для цього їм потрібно здати на аналіз кал. А що стосується дорослих, то вони здають аналіз крові з вени. Для проведення біохімічного
дослідження ми маємо ІФА-аналізатор – апарат швейцарського виробництва, який працює в автоматичному режимі, без будь-якого втручання лаборанта. За 40-50 хвилин результат дослідження готовий. Цей апарат щорічно повіряють. Результати його досліджень завжди достовірні, що підтверджується висновками провідних київських, хмельницьких та ізраїльських фахівців.
- Чи можливо повністю вилікувати хворого, інфікованого Helicobacter pylori?
- Хоча цей процес триває не 4-5 днів, але повне одужання гарантоване, якщо людина дотримується всіх рекомендацій лікаря. Лікарі Центру сімейної медицини надають перевагу поєднанню традиційної медицини з фітопрепаратами і навіть гомеопатією. Звичайно, якщо мова йде про відкриту виразку, яка вже кровить, то тут потрібно термінове хірургічне втручання.
Наш Центр тісно співпрацює з Хмельницькою обласною лікарнею, зокрема з її лікарями-гастроентерологами. Якщо хворий пройшов повний курс лікування, то бажано, щоб протягом декількох років навесні та восени - періоди загострення хвороб шлунково-
кишкового тракту – він проходив обстеження, за потреби приймав профілактично трави, фітокомпозиції, препарати, вів здоровий спосіб життя, правильно харчувався і надмірно не нервував. Таким чином хвороба не повернеться.
- Які симптоми можуть свідчити про наявність бактерії в шлунку? Коли варто пройти обстеження?
- Якщо вас турбують безпричинні болі в животі, нудота, печія, відрижка і дуже швидке насичення після прийому їжі, то такі скарги можуть виникнути в результаті розвитку інфекції, викликаної хелікобактером пілорі. Не відмахуйтесь від проблеми, бо вона сама по собі не зникне. Обов’язково пройдіть обстеження і будьте здорові!

вул. Драгоманова, 14а,
м. Кам'янець-Подільський,
Телефони: (03849) 3-10-98, 3-99-69; (098) 812-63-48
Електронна адреса: info@centrmed.com
www.CENTERMED.com


Повернення до списку


Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ
ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ

З 5 вересня офіційно стартувала передвиборча кампанія, а це означає, що з кожним днем з усіх можливих і неможливих медійних ресурсів і соціальних мереж ми будемо чути цілу купу обіцянок, звинувачень у бік опонентів, діставання з чужих шаф брудного одягу та ще багато іншого....Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.