Перейти на мобільну версію сайту

11.05.2017

Що ж таке термобілизна і навіщо воно потрібне?

Що ж таке термобілизна і навіщо воно потрібне?Якщо ви мисливець або рибалка, який захоплюється активним способом лову або полювання, при яких неминучі тривалі і швидкісні переходи по пересіченій місцевості, часте буріння лунок, рух в загоні по болоту або густому підліску або брести по пояс в снігу, переходи по льоду на кілька кілометрів з подальшим пошуком риби на точках - термобілизна вам потрібно без варіантів. Без нього, активно рухаючись і потіючи, неможливо ні в якій іншій одязі залишатися сухим, адже після припинення активності однозначно почнеться охолодження організму під впливом морозу і вітру.
Якщо ж ви любитель підлідного лову в наметі або без неї, але при цьому дуже мало рухаєтеся, просвердливши кілька лунок і прикорм їх, ловите з одного місця на поплавочние або кивковой вудки, практично не переміщаючись, або ж полюєте з вишки, а при загонах стоїте тільки на номері, добираючись до місця полювання на транспорті і не несучи фізичних навантажень, то і термобілизна вам абсолютно не знадобиться. При такому варіанті цілком достатньо буде звичайного бавовняного комплекту білизни, теплою вовняною або флісовій кофти, ватника, армійського бушлата або будь-який інший теплої куртки, які можно купити в магазині військового одягу в Харкові.
Іншими словами, якщо людина не дуже активний на морозі і не потіє, то обійтися без термобілизни дуже навіть можна. Досить буде тепло одягнутися і взяти з собою термос з гарячим чаєм.
Як завжди вибір залишається за вами. Головне, щоб рибалка або мисливець на льоду або в лісі відчували себе максимально зручно, комфортно і тепло. І не варто думати що термобілизна вас зігріє, його завдання відвести вологу від тіла.
Термобілизна - це, по суті, нижню білизну, що зберігає тепло за рахунок відведення вологи від тіла. Тобто термобілизна має зробити шкіру людини і одяг, прилеглу до неї, максимально сухою. Спочатку воно не повинно зігрівати людини так, як ми звикли це розуміти - чим більше на себе надів одягу, тим тепліше буде на морозі. Головне завдання термобілизни - це не бути мокрим і відвести вологу (піт) від нашого тіла в зовнішні шари одягу. Це перший, натільний шар одягу, який повинен завжди бути сухим. Він не несе функцію зігріти, головне - не намокнути. Зігріваючу функцію повинні виконувати вже наступні шари одягу. Наступний шар, в Ідельно варіанті, повинен відвести вологу далі, а завдяки повітрю, що знаходиться в цьому шарі, зберігати тепло і так далі.
Умовно правильну (сучасну) одяг рибалки, мисливця, що переносить великі навантаження (тривалі переходи, часті буріння лунок), що чергуються з сидінням на місці (ловля риби) або очікуванням на номері, можна розділити на три шари:
внутрішній (перший шар), відвідний вологу
другий шар, що відводить вологу в зовнішні шари і утримує тепло за рахунок повітря, який знаходиться в цьому шарі
зовнішній шар (що розділяється на два), утеплювач і зовнішня мембрана. Утеплювач відводить вологу далі і утримує тепло за рахунок повітря, що знаходиться в його волокнах, не даючи тілу замерзнути. Зовнішня мембрана виводить вологу назовні, при цьому не промокає (за рахунок структури тканини і просочення) і не продувається, тим самим захищаючи організм від переохолодження.
Фактично схема робочого одягу з термобілизна зрозуміла, хоча кількість шарів одягу може бути і більше трьох. Іноді в сильні морози і при вітрі їх кількість може досягати і п'яти. Але якщо хоч один з шарів з яких-небудь причин перестає виконувати покладену на нього функцію - все, людина починає замерзати. Тому якою б гарною була ваша куртка, але якщо внутрішній шар термобілизни не зводить вологу і намокає або ж намокає другий шар, не відводячи вологу далі, зігрітися буде вже проблематично. За багаторічною звичкою одягалися всі ми на риболовлю чи полювання якомога тепліше, натягуючи але себе товсту майку, теплу сорочку, кілька вовняних светрів, зверху бушлат або ватник, прикрившись зверху плащем від ОЗК на випадок дощу. А тепер уявімо, що потрібно пройти у всій цій амуніції по льоду кілька кілометрів, при цьому свердлячи лунки і шукаючи рибу. Через годину активного пошуку майка з сорочкою намокали настільки, що і ватник з ОЗК не допомагав. Вітер починав пробирати до кісток, не даючи можливості зосередитися на рибалці, змушуючи думати тільки про те, як би зігрітися. Так само було і на полюванні: після 2-3 загонів вже валить пар з під куртки, але тільки станеш на номер, мороз відразу ж пробирається під одяг і починає бити озноб.
Сучасний набір одягу важить в три-чотири рази менше і дає можливість чергувати тривалі переходи з підвищеною активністю, під час яких людина активно потіє, з періодами нерухомого сидіння над лункою (стояння на стрілецькому номері). Як під час активності, так і під час відносного спокою все шари одягу виконують свою роботу, відводячи вологу від тіла і утримуючи тепло всередині. При цьому шкіра залишається сухою, мисливець-риболов не відчуває дискомфорту і йому тепло і зручно.

Повернення до списку


Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ
ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ

З 5 вересня офіційно стартувала передвиборча кампанія, а це означає, що з кожним днем з усіх можливих і неможливих медійних ресурсів і соціальних мереж ми будемо чути цілу купу обіцянок, звинувачень у бік опонентів, діставання з чужих шаф брудного одягу та ще багато іншого....Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.