Перейти на мобільну версію сайту

24.05.2013

ДЕНЬ «ОЩАДНОСТІ»

На сьогодні членом Кредитної спілки «Ощадність» є кожен десятий дорослий кам’янчанин.
Минулої суботи відбулися збори членів кредитної спілки «Ощадність».
У районному Центрі культури і мистецтв «Розмай» зібралися члени цієї фінансової установи, аби підвести підсумки за минулий, 2012 рік.

Без перебільшення, Кредитна спілка «Ощадність» нині є однією із найбільших та найпотужніших фінансових установ регіону. Лише вдуматися: членами «Ощадності» є понад 11 тисяч жителів нашого міста, району і не тільки!
Таким чином, захід зборів членів цієї кредитної спілки можна прирівняти до загальнорегіональних подій. Можливо, й не випадково та символічно, що збори «Ощадності» IMG_9968.JPGпроходили саме в День народження нашого міста.
Історії Кредитної спілки «Ощадність» почала свій відлік 16 років тому. Цей період, на який випали не одна фінансова, економічна та політична кризи, не можна було подолати без головних атрибутів роботи «Ощадності»: прозорість, надійність та стабільність.
За словами голови правління Кредитної спілки «Ощадність» Анатолія Занюка, їхня організація, на відміну від інших фінансових установ, надає набагато спрощений доступ до фінансових ресурсів, фінансову підтримку та здійснює соціальний захист людей. В основі роботи Кредитної спілки лежить ідея фінансової кооперації.
Також Анатолій Олександрович підкреслює, що довіру до себе «Ощадність» заслужила завдяки своїй прозорості. Тут ніколи не займалися нечесними та не зовсім прозорим нарахуванням відсотків по кредиту, не вдавались до так званих прихованих платежів.
Те, що довіра клієнтів до спілки не проходить з часом, а лише зміцнюється, свідчать хоча би такі цифри: лише за минулий 2012 рік Кредитна спілка «Ощадність» уклала кредитних договорів на загальну суму 43 млн. 684 тис. грн, що на 2 млн. 329 тис. грн більше в порівнянні з 2011 роком. Кредитний портфель фінансової установи збільшився на 1 млн. 312 тис. грн, і на кінець року становив 24 млн. 39 тис. грн.
Мінімальна сума наданого кредиту «Ощадністю» склала 300 грн, а от середня сума, наданого кредиту сягає позначки у 20 тис. грн.
В «Ощадності» достеменно вірять у класичні постулати – гроші люблять тишу і стабільність умов їх оберту. Тому впродовж багатьох років, на відміну від низки інших фінансових установ, IMG_9973.JPGякі працюють на ринку, незмінною залишається процентна ставка на кредити. Середньозважена, вона залишається на позначці 36,33% річних. Здебільшого термін користування кредитом за минулий рік становив 12 місяців.
Нині в Кредитній спілці «Ощадність» говорять про зміни в меті отримання кредиту. Якщо раніше переважна більшість позик носила споживчий характер (придбання побутової техніки, меблів, автомобілів тощо), то на сьогоднішній день у членів Кредитної спілки все більшим попитом користуються так звані соціальні кредити (на навчання, на проведення газу в будинок, на ремонт та будівництво житла, на лікування тощо).
Отож, така зміна настроїв потреб населення в кредиті вчергове підкреслює, що Кредитна спілка «Ощадність» несе в собі вагому соціальну функцію.
Уникнути багатьох недобросовісних позичальників Кредитній спілці «Ощадність» дозволила її співпраця з Всеукраїнським бюро кредитних історій.
За словами Анатолія Олександровича, кредити громадянам «Ощадність» надає лише за наявності поручителів, за умови позитивної кредитної історії члена кредитної спілки та забезпеченості постійним джерелом доходів.
- Разом з тим, хочу відмітити, що з простроченою заборгованістю по діючих кредитах працюємо винятково силами власного персоналу. Не звертаємося до послуг колекторських фірм, оскільки вважаємо їх мало ефективними та такими, що не додають репутації нашій фінансовій установі. Свої гроші потрібно самому забирати. Це одне із правил, якого ми неухильно дотримуємося у своїй діяльності, - додає голова правління Кредитної спілки «Ощадність» Анатолій Занюк.
Процентів за наданими кредитами членами Кредитної спілки «Ощадність» у 2012 році отримано на суму 8 млн. 600 тис. грн. Від фінансових інвестицій отримано 342 тис. грн, а от 218 тис. грн становлять інші доходи.
Усього за звітній період КС «Ощадність» отримано 9 млн. 159 тис. грн доходу, що на 1 млн. 261 тис. грн більше, ніж у 2011 році.
Найбільшу питому вагу в складі витрат становлять витрати, пов’язані із залученням коштів. Так, IMG_9976.JPGминулого року нараховано за внесками (вкладами) на депозитні рахунки членів Кредитної спілки 3 млн. 285 тис. грн.
Капітал Кредитної спілки впродовж звітного періоду зріс на 22,8 відсотки і на кінець 2012 року становив 14 млн. 430 тис. грн. Основною складовою капіталу «Ощадності» продовжує залишатися резервний капітал, призначений для відшкодування можливих збитків та захисту заощаджень її членів. Його розмір на кінець минулого року склав 8 млн. 750 тис. грн.
Загалом рівень зобов’язань кредитної спілки впродовж 2012 року знизився і станом на 31 грудня минулого року становив 18 млн. 404 тис. грн, що на 2 млн. 671 тис. грн менше, аніж на це було на початку 2012 року. Таке зниження відбулося за рахунок зменшення розміру внесків (вкладів) членів Кредитної спілки «Ощадність» на депозитні рахунки з 19 млн. 285 тис. грн на початок року до 16 млн 713 тис. грн на кінець 2012 року.
Середньозважена процентна ставка по депозитах «Ощадності» вже довгий час є сталою та незмінною і становить 19 відсотків. На кінець минулого року активи кредитної спілки склали 32 млн. 834 тис. грн.
Майже на 6 відсотків збільшився розмір кредитного портфелю, сягнувши рівня 24 млн. 39 тис. грн.
Важливим здобутком правління Кредитної спілки «Ощадність» є отримання минулого року нової трьохрічної ліцензії на діяльність Кредитної спілки із залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.
Про успішність діяльності Кредитної спілки «Ощадності» говорить мережа цієї установи. Окрім головного офісу, який розміщений за адресою просп.Грушевського,46, відділення Кредитної спілки «Ощадність» розташовані на вул.Огієнка, 41, у містах Ярмолинці та Хмельницький.
- На сьогодні кредитна спілка «Ощадність» може без перебільшення пишатися сформованим, високопрофесійним колективом фахівців, які вчасно, на належному рівні надають консультації членам Кредитної спілки та всім, хто бажає долучитися до нашої сім’ї. І слово «сім’я» я вжив невипадково. Більшість наших членів вважають, що атмосфера, в якій працює наша фінансова IMG_9981.JPGустанова, нагадує атмосферу радісної щасливо сім’ї, - відзначив Анатолій Занюк.
Також Анатолій Олександрович учергове наголошує, що запорукою успіху Кредитної спілки «Ощадність» є взаємна довіра та системна робота. За словами голови правління Кредитної спілки, довіра – це рух, який базується на двосторонніх засадах.
- Коли під час фінансової кризи, нестабільної економічної ситуації члени Кредитної спілки розміщують свої кошти на депозитах в «Ощадності» - це означає, що нам довіряють. Люди впевнені, що їхні кошти не пропадуть. З іншого боку, позичаючи кошти людині, ми їй довіряємо. Ми впевнені, що отриманий кредити член спілки обов’язково поверне. Взаємна довіра - ось що дозволило «Ощадності» стати потужною кредитною спілкою, - додав голова правління Кредитної спілки «Ощадність» Анатолій Занюк.

Повернення до списку


Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ
ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ

З 5 вересня офіційно стартувала передвиборча кампанія, а це означає, що з кожним днем з усіх можливих і неможливих медійних ресурсів і соціальних мереж ми будемо чути цілу купу обіцянок, звинувачень у бік опонентів, діставання з чужих шаф брудного одягу та ще багато іншого....Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.