Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

ВЕТЕРАНСЬКИЙ ЗЛІТ
2 жовтня відбувся черговий пленум ради ветеранів міста. На зустрічі був присутній і міський голова Михайло Сімашкевич. Основною темою обговорення стало увіковічнення пам’яті героїв-визволителів міста, встановлення меморіальних плит та постаментів, реконструкція парку Танкістів. Неодноразово доповідачі зверталися до проблеми недостатнього патріотичного виховання сучасної молоді та надання безкоштовного житла ветеранам та інвалідам Великої Вітчизняної війни.
У ході обговорення було оприлюднено звернення до Прем’єр-міністра України. У ньому рада міської організації ветеранів просить внести зміни до пунктів Постанови №1417 «Про деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування».

ПОЛЬСЬКІ СТУДЕНТИ ВИВЧАЛИ УКРАЇНСЬКУ МОВУ ТА НАШУ ІСТОРІЮ
Упродовж двох минулих тижнів Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка був домівкою для дванадцятьох студентів ІІ курсу Вищої Східноєвропейської школи м.Перемишль.
Польські студенти приїхали до нашого вишу в рамках програми стажування. Разом із нашими студентами факультету української філології та журналістики вони відвідували лекційні та семінарські заняття. Мали нагоду не тільки практично поглибити знання з української мови, а й ближче познайомитися з історією нашого міста.

МУЗЕЙ ПОВІТРОПЛАВАННЯ ПЛАНУЮТЬ ВІДКРИТИ В НАШОМУ МІСТІ
Про плани створення в Кам’янці-Подільському першого в Україні музею повітроплавання заявила нещодавно директор департаменту гуманітарної політики міської ради Альона Кузема. Спілкуючись із журналістами, Альона Леонідівна відмітила, що міська влада не проти приурочити цю подію до 230-ї річниці з Дня першого підняття повітряної кулі на території України.  До речі, це сталося 20 травня 1784 року в нашому місті.
Окрім того, директор департаменту гуманітарної політики повідомила, що незабаром має з’явитися розпорядження про створення робочої групи, яка і займатиметься підготовкою та реалізацією цього проекту.

ВИЩЕ «ЛЕБЕДИНОГО ОЗЕРА» ЗАСВІТИТЬ СОНЕЧКО
«Лебедине озеро» стало винуватцем просування цивілізації до Центрального парку. У неділю, 7 жовтня, КП «Комунбуд» (директор Сергій Когут) має завершити вкладання 100-метрової доріжки між «Лебединим озером» та танцмайданчиком. Доріжка буде викладена у стилі «листопад».
- Ми відмовилися на цьому відрізку від сходів, - говорить заступник міського голови Сергій Бабій, - і вмощуємо бруківку у вигляді змійки. Між доріжкою і сходами буде викладено майданчик: на зеленому фоні світитиме жовте сонечко. Увесь цей проект  профінансовано з міського бюджету. Його вартість - 130 тисяч гривень.

СІМАШКЕВИЧ ЗАПРОСИВ ШУСТЕРА...
Міський голова Михайло Сімашкевич повернувся з урочистостей, які проходили з нагоди 20-річчя Асоціації міст України. Окрім 400 запрошених міських голів, на святкуванні були присутні представники державної влади, народні депутати та Президент України Віктор Янукович.
Віктор Федорович зазначив, що проект Концепції реформи місцевого самоврядування, який представила Асоціація, може стати основою для підготовки конкретних рішень з втілення реформи. Президент запросив Асоціацію міст до активної участі в роботі над розробкою нового законодавства щодо розвитку самоврядування в нашій державі.

ПЕРЕДВИБОРЧИЙ СКАНДАЛ №1. НЕВДАЛИЙ НАПАД НА МОСКАЛЯ
Толерантний до різних релігій та політичних вподобань Кам’янець перестає бути таким. Інцидент, який стався вчора зранку після прес-конференції в штабі кандидата від об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» Ростислава Яреми, вийшов далеко за межі міста та району.
Народний депутат України, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль 4 жовтня провів для журналістів Кам’янеччини прес-конференцію (про її деталі читайте в наступному номері газети). Разом із Геннадієм Геннадійовичем із журналістами спілкувався керівник регіонального штабу об’єднаної опозиції Олександр Ксенжук.

ГАРЯЧА ВОДА БУДЕ. З ПЕРШОГО?
За останніх кілька місяців інформацію навколо припинення-відновлення постачання гарячої води в Кам’янці цілком можна прирівняти до повідомлень із місця бойових дій.
Перше відключення гарячої води відбулося на початку липня. Тоді КП «Міськтепловоденергія» розповсюдило офіційне повідомлення: «У зв’язку із значною заборгованістю за спожитий природний газ, Кам’янець-Подільська філія ПАТ «Хмельницькгаз» припиняє газопостачання для всіх без винятку котелень міста. Відповідно, з 6 липня припиняється постачання гарячого водопостачання для всіх категорій споживачів». Через тиждень, а саме 13 липня, гаряче постачання в місті відновилося.
Та менш ніж через місяць з’являється наступне повідомлення від нашого комунального гіганта. «Відповідно до розпорядження міського голови щодо зупинки котелень міста, з метою проведення профілактичного ремонту обладнання та мереж, з 7 до 21 серпня у Кам’янці-Подільському буде припинено постачання гарячої води. Це є плановий профілактичний ремонт, який передбачений «Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж».

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ – ЦЕ І ПОЛІТИКА, І «ПЕНЬОНДЗИ»
Нещодавно до України з офіційним візитом завітав Президент Польщі Броніслав Коморовський. У рамках дводенного державного візиту до України відбулися зустрічі Броніслава Коморовського з представниками польської діаспори в Україні. Користуючись нагодою, ми поцікавились враженнями від зустрічі у Володимира Мідзяновського, голови Союзу підприємців поляків України, який брав участь у офіційних заходах.
Коментуючи приїзд високопосадовця іноземної держави Володимир Каролійович зазначив, що візит численної представницької польської делегації на чолі з Президентом республіки Польща є знаковим у плані розвитку міжрегіонального співробітництва. Цікавим є той факт, що ще рік тому, перебуваючи в Україні з візитом, Броніслав Комаровський прислухався до прохання польської спільноти щодо необхідності вшанування пам’яті загиблих поляків у Биківні. Власне про таку пропозицію йшлося давно, ще з перших років незалежності України. Але лише минулого року ця пропозиція стала сигналом до дії.

МИ ЗУМІЄМО ЗАХИСТИТИ ВИБІР ГРОМАДЯН
25 вересня наше місто відвідав один із лідерів ВО «Батьківщина» народний депутат України, заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко. Головною ціллю приїзду Миколи Володимировича на Кам’янеччину стала підтримка кандидата в народні депутати від об’єднаної опозиції по одномандатному виборчому округу №193 Ростислава Яреми.
Спілкуючись із журналістами, Микола Володимирович зазначив, що був один із ідеологів найтіснішого об’єднання опозиційний сил. Також саме йому належить ідея пошуку та висунення кандидатів від об’єднаної опозиції по мажоритарних округах за рамками політичних сил, які увійшли до складу об’єднаної опозиції. Адже, за словами одного із лідерів ВО «Батьківщина», головне завдання опозиції не бути представленим у тому чи іншому окрузі своїм кандидатом, а, насамперед, там перемагати.

РОЗКОЛУ ОПОЗИЦІЇ НЕМАЄ. Є ПРОВОКАЦІЯ
За словами лідера міського осередку ВО «Батьківщина» Сергія Акимовича, саме такий висновок напрошується після заяви тепер уже колишнього «бютівця» Станіслава Сімаковського.
Нагадаємо, минулого тижня депутат міської ради член ВО «Батьківщина» Станіслав Сімаковський скликав прес-конференцію. На ній депутат міської ради заявив, що однопартійці та виборці обурені фактом висунення кандидатом у народні депутати від об’єднаної опозиції по №193 одномандатному виборчому округу Ростислава Ярему. Як аргумент «бютівець» навів факти, що Ростислав Тарасович не є членом жодної політичної сили, яка ввійшла до складу об’єднаної опозиції, що він нібито негативно ставився до «Батьківщини», перебуваючи на посаді голови райдержадміністрації, знаходиться в родинних стосунках з деякими членами уряду Азарова тощо.

25 вересня, о 15.00, у прес-центрі Кам'янець-Подільської міської ради відбулася прес-конференція членів Окружної виборчої комісії №193. Висловити думку більшості членів комісії стосовно процесу організації виборів в нашому окрузі ОВК доручила Остафійчук Тетяні Володимирівні та Віктору Михайловичу Пилипчуку.
Представники ОВК розповіли про процеси, які відбуваються у комісії та з якими проблемами зустрічаються при організації роботи виборчих комісій. А також надали відповідь стосовно обвинувачень на їхню адресу від окремих політиків.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ У ВІДПОВІДЬ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ
Уперше в історії виборчого процесу нашого міста окружна виборча комісія (ОВК) вирішує провести прес-конференцію у відповідь на іншу прес-конференцію. Якщо й надалі ОВК йтиме за такою логікою, то...
У понеділок, 24 вересня, голова міської організації ВО «Батьківщина» Сергій Акимович провів брифінг для журналістів. Головним чином, під час спілкування із журналістами йшлося про заяви окремих «бютівців» щодо кандидата в народні депутати по нашому мажоритарному округу. Наприкінці зустрічі Сергій Акимович торкнувся питання подання окремими політичними силами своїх представників до складу дільничних виборчих комісій. За словами Сергій Георгійовича, внаслідок перевірки було виявлено, що окремі політичні сили допустили низку суттєвих неточностей. На переконання пана Акимовича, є підозри, що це було зроблено свідомо. Адже мова йде про 2 тисячі помилок, а не десять, двадцять, п’ятдесят. Також усі помилки мають однакову природу – у прізвищах виявлене ненормативне подвоєння літер.

ДІТИ - НАШІ КВІТИ
... От тільки де ж їм квітнути, коли садків не вистачає?

- Ти вже записала свого малюка у дитячий садок? - поцікавилася мама двомісячного немовляти в матусі трьохмісячної дитини.
- Ні, - відповіла та, поправляючи брязкальця в колясці. - Ще рано, встигну.
- Дивися, щоб не було запізно. Ми записалися майже одразу після народження і були у списку вже восьмими!     
Якщо ще декілька років тому такий діалог вважали б жартом, то сьогодні це цілком реальна ситуація. Батьки знають, що дитячих садків у місті не вистачає, а якщо вони ще й хочуть, щоб їхні діти потрапили у найкращий, то мають записати їх до нього у перші ж місяці після народження.


Статті 9335 — 9347 з 10350
Початок | Поперед. | 717 718 719 720 721 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu


 

ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО
ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО Від початку грудня ми підсвідомо починаємо жити в передчутті свят. Інколи здається, що весь цей місяць – це суцільне велике свято з невеликими інтервалами, як то кажуть з перервами на рекламу. Але нам в ці дні хочеться чогось світлого, доброго та чистого. Щоб була присутня легкість на душі і думки не були запорошені буденними дрібницями, які інколи заганяють нас в куток. Та найбільше цих свят, напевно, чекають наші діти. Наше майбутнє, наша радість та той міцний фундамент, заради якого нам хочеться...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.