Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

МАТРИЦЯ: ФІЛЬМ, ЯКИЙ СТАЄ РЕАЛЬНІСТЮ?
Чомусь саме він спав мені на думку, коли взялася за написання цієї статті. І не тому, що трилогія братів Вачовських - одна з моїх найулюбленіших. Причина зовсім інша...
Головний герой кінострічки, Нео, покликаний врятувати людство від рабства, в яке воно потрапило самотужки. Війна між машиною і людиною зупинилася на тимчасовому перемир’ї. Але це лише у фільмі...

СЕЧА ВДАРИЛА В ГОЛОВУ
«Порахував до трьох!» - наказав я собі, вийшовши з районної поліклініки, де, згідно з затвердженим порядком, вчителі щороку проходять медогляд.
Чому «до трьох»? А тому, що вже протягом останніх трьох років проходжу цю процедуру із значною внутрішньою напругою.
І не тому, що роки добавляють фізіологічних проблем. Це відчувають всі, кому перевалило за..., і відчують всі, кому перевалить.

Паркувальники поза законом.  Азаров написав – вони не прочитали?
Хто не читає Facebook, той собі шкодить. Саме такий висновок можна зробити із ситуації навколо парковки.
Кабмін 19 січня 2012 р. видав постанову №1342, згідно з якою було внесено зміни до затверджених Правил паркування транспортних засобів. Цим документом передбачено встановлення паркоматів на усіх платних парковках України. Та не минуло й тижня, як виконання січневої постанови відтермінували до квітня.
Отож квітень наступив, а паркоматів немає, зате залишись на своїх місцях паркувальники. Що це – просте ігнорування законів, чи «шахрайство»?

ДОРОЖЧЕ ПРОСТО НІКУДИ
«Ти звернула увагу, що цього року перед Великоднем ціна на м’ясо не дуже підскочила», - майже з приємним здивуванням звернулась до мене колишня колежанка, яку три дні тому зустріла в м’ясному павільйоні Центрального ринку. У відповідь я розповіла їй коротку притчу: «Правитель міста кожних півроку обкладав свій народ новим податком. Люди ледве животіли. Здавалось, що скоро їх примусять платити навіть за повітря. Аж раптом сталося диво. Коли минуло чергових 6 місяців, жодного нового податку з жителів містечка не було стягнено. Сплативши цілу низку вже звичних податків, вони із задоволення зітхнули: «Таки добрий у нас правитель, людяний»...

 Досліджуйте. Мрійте. Відкривайте.
У дні Великого посту, коли кожен обирає для себе свій шлях духовного очищення, вдосконалення, чи бодай мислення про духовне, хочеться й собі поділитися думками про те, що у вирі повсякденних справ, залишається поза увагою кожного, проте стає головним, як тільки починаємо мислити та аналізувати. І як би не банально звучала стара, як світ, істина про те, що краще вчитися на чужих помилках, набиваємо гулі та вчимося лише на своїх.

НАЙВИЩА СПОРУДА – КУЛЬЧІЇВЕЦЬКИЙ РЕТРАНСЛЯТОР
Сьогодні ми знайомимо Вас із найвищою спорудою на території Кам’янеччини - Кульчіївецьким ретранслятором.
Зведення цієї телевежі було розпочато в 1980 році. Щоправда, з місцем його розташування визначилися не одразу. Дати притулок цій споруді могла територія біля с.Довжок (неподалік, де сьогодні розташований пост ДАІ). Однак з окремих міркувань вибрали місце саме біля с.Кульчіївці.

ОЛЕНА КУЗЕМА ВІДКРИЛА КАРТИ
Директор департаменту гуманітарної політики Олена Кузема відкрила карти щодо цьогорічного туристичного сезону та низки фестивалів, які пройдуть у нашому місті
Так, планується провести близько 460 масових заходів, серед яких міжнародні, всеукраїнські, регіональні, обласні, загальноміські заходи, державні, професійні та традиційні народні свята, фестивалі.
За словами Олени Леонідівни, під час складання річного плану були намагання заповнити кожен місяць заходами для того, щоб турист, який приїжджає до Кам’янця-Подільського, незалежно від пори року, мав можливість побачити щось цікаве. Вперше було розроблено концепцію, за якою щомісяця переплітаються етнотури та фестивалі, котрі крім цього підсилюються спортивними, науковими, історико-краєзнавчими заходами.

 Генеральська донька Лея або Історія матері відомого голлівудського режисера
Здавна досить багато знатних та багатих людей жили у Кам’янці та околицях. Люди були шляхетного роду, деякі з них мали дворянські титули. Ще б пак, Кам'янець завжди відігравав неабияку роль у житті краю. Фактично всю свою історію місто у камені було центром Поділля, яке за часів Російської імперії територіально булонайбільшою губернією теперішньої України. І хоча на початку XX століття місто втратило свою функцію форпосту на прикордонні, однак статус центру губернії сприяв розвитку культурного і суспільного життя. От і в ті революційні часи, коли крейсер Аврора в Петербурзі дав сигнал до боротьби проти класової нерівності і поваленняіснуючих підвалин царської влади, багатьом землевласникам і заможнім громадянам у місті вже не було так спокійно й безтурботно.

КРІЗЬ ТЕРНИ ДО ЗІРОК
Саме такий нелегкий шлях пройшов відомий у місті та далеко за його межами танцювальний колектив «Диво калинове», який минулого року відсвяткував своє 20-ліття.
Ансамбль народного танцю «Диво калинове» був заснований у травні 1991 року при ЗОШ №15.
Для створення народного танцювального колективу зі Львова був запрошений Юрій Грабчук, який до того працював артистом балету у відомому професійному колективі ансамблю танцю і пісні Прикарпатського військового округу.
На початку становлення до танцювального гуртка було відібрано 20 третьокласників. 

«БЕНДЕРША» МІСЦЕВОГО РОЗЛИВУ
Остап Бендер, великий комбінатор, ідейний борець за грошові знаки, знав чотириста порівняно чесних способів відібрати грошей. У 40-річної Алли таких способів було декілька, проте надійних.
Банки, кредитні спілки, магазини не довго пам’ятатимуть шахрайку, у них своєї мороки вистачає. А от люди, яких вона так майстерно обдурила, згадуватимуть, не виключено, що незлим, тихим словом.
Та все по-порядку.

НАСИЛЬНИЦЬКА «ІНТЕРНЕТІЗАЦІЯ» СКАЖЕНІЄ?
«Ніколи нічого не роби, не кажи і не думай, якщо тебе про це не просять!». Так багато століть тому сказав відомий єврейський мудрець Ісус, син Сихема. Та цього дотримуватися не обов’язково, якщо в тебе батько високопосадовець.
Мова йде про прокладання в під’їздах будинків трубопроводу для Інтернету та кабельного телебачення ПП «Подільські інтелектуальні системи», більш відоме під брендом «Сrazy Network».

УВАГА, МОПЕД!
З настанням весняно-літнього періоду на вулицях та дорогах Кам’янеччини спостерігається помітне зростання кількості мопедів та велосипедів. Це й не дивно: досить простий у керуванні апарат за доволі доступною ціною приваблює багатьох бажаючих покататися «з вітерцем». За кермом скутера можна побачити як підлітків, а часто й дітей, так і пенсіонерів. 

Дій у правовому полі
«Що потрібно знати, коли ви запланували продати квартиру?»

Насамперед, необхідно перевірити наявність документа на квартиру, який називається правовстановлювальним. Це може бути свідоцтво про право власності на нерухоме майно, або свідоцтво про право на спадщину, або договір купівлі-продажу (дарування), або договір довічного утримання, або рішення суду. Такий документ має юридичну силу тоді, коли пройшов реєстрацію у бюро технічної інвентаризації (БТІ), про що свідчить штамп цієї установи безпосередньо на документі, або витяг з Реєстру про реєстрацію права на квартиру, який додається до документа.


Статті 12000 — 12012 з 12301
Початок | Поперед. | 922 923 924 925 926 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

УВАГА! СМІТТЯ!
УВАГА! СМІТТЯ!

Ми – homo sapiens! Але, на жаль, не кожна homo насправді sapiens. І прикладів цьому можна навести чимало. Де не копни – скрізь хоч греблю гати... Сьогодні ж «копнемо» тему, яка зовсім не нова, але у ці дні – знову на піку обговорення.
Частина українців, яка не витримувала режиму #ЗалишайсяВдома, хоча б на кілька годин, але тікала зі своїх домівок. І тікала зазвичай в природу – подалі від благ цивілізації, COVID-19 та тривалої «самоізоляції». Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.