Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

НАМ СКАЖУТЬ ПРАВДУ?
З міського бюджету виділено 30 тисяч гривень на проведення незалежної екологічної експертизи. Представники влади зазначають, що експерти проведуть аналіз повітря, води, ґрунтів у різних частинах міста. Основний акцент робиться на захисні зони навколо найбільш небезпечних підприємств – ВАТ «Подільський цемент», ПАТ «Модуль», ВАТ «Камянець-Подільський м’ясокомбінат».

ПОДАТКОВА ЗАПЕВНЯЄ: У НЕЇ БУДЕ ІНШИЙ ІМІДЖ
Напередодні професійного свята, Дня працівників державної податкової служби, 25 червня у Кам'янець-Подільській ОДПІ начальника інспекції Ігор Бєлко провів прес-конференцію для представників ЗМІ.
Насамперед Ігор Антонович відмітив, що сьогодні перед податковою службою стоїть завдання змінити імідж з карального органу на партнерські стосунки податківця та платника податків. Для цього планується відкрито та постійно інформувати громадян про роботу податківців.

КОЛИ НА «МОДУЛІ» ЩОСЬ ТРАПИТЬСЯ...
Підведено підсумки комплексної перевірки додержання норм техногенної безпеки та цивільного захисту у Кам’янці-Подільському. Основною метою такої перевірки є оцінка готовності різних служб до роботи в умовах надзвичайної ситуації.
Про те, що було виявлено у Кам’янці-Подільському, йшлося під час спільної підсумкової наради, яка відбулася у сесійній залі міської ради під головуванням заступника начальника управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області Юрія Чухрія.
Кам’янець-Подільський отримав одну з найвищих оцінок у Хмельницькій області. Однак, зазначалося, що на території міста є п’ять хімічно-небезпечних підприємств, але не всі вони мають систему цивільного оповіщення населення. Так, поки знехтували такими правилами ВАТ «Кам’янець-Подільський м’ясокомбінат» та ПАТ «Модуль».

КЛИЧКИ ВІДМІТИЛИ ТРЬОХ КАМ’ЯНЧАН
Двоє кам’янецьких дівчаток - Руслана Дитко і Богдана Залевська та хлопчик Андрій Брус перемогли в конкурсі-анкетуванні, який проводив Фонд братів Кличків. Тепер вони, з 9 до 23 серпня, братимуть участь у Всеукраїнському освітньому таборі «Майстерня успіху!»
З понад 1160 анкет, які надійшли з усіх куточків України, жюрі вибрало 181.

ЩО ПОПОВІ МОЖНА, ТО... - ЗАСЬ?
Ми прекрасно усвідомлюємо усю серйозність цього факту. Також добре знаємо, на який супротив ми можемо наштовхнутися не тільки з боку духовенства, а й представників влади. Проте...
Впродовж двох тижнів з вуст громадськості, відвідувачів Старого міста звучить одне запитань: «Що відбувається неподалік Хрестовоздвиженської церкви?»
А дійсно, що?

ЛІТНЯ АКЦІЯ: САУНА ВСЬОГО ЗА 2 ГРИВНІ!
На вулиці +34оС. Від неймовірної спеки мізки от-от закиплять. Здається, ще крок-два - і впаду. За спиною засвистіли колеса. Невже водій маршрутки помітив мій стан і зупинився? Та ні, його зупинила он та пані в солом’яному капелюшку. Все одно, дякую. Зайшовши у салон маршрутки, помітила, що сидячих місць немає. Нічого, як-то кажуть, ми не горді. Вже за якусь хвилину починаю жадібно ковтати повітря, якого всередині катастрофічно не вистачає. Поряд стоїть кремезний чоловік, тримаючись рукою за бантину вгорі. «Запаморочливий» запах від його пахви різко б’є мені в носа (от коли шкодуєш, що невисокого зросту). На наступній зупинці в авто зайшла молода пані з шлейфом французького парфуму, такого ніжного і свіжого. Змішавшись з «парфумом» від українського виробника, який стояв поряд мене, ці два аромати створили щось вибухове.

НА ЦЕМЕНТНОМУ - АВРАЛ
Усі ми добре пам’ятаємо, як минулого року на ВАТ «Подільський цемент» помпезно відкривали нову лінію з сухого способу виробництва цементу. Тоді червону стрічку перерізав сам Гарант Конституції. Та ще не встиг як слід затихнути відгомін свята, як сучасна лінія, на будівництво котрої пішло чимало мільйонів євро, вийшла з ладу. Трапилося це майже два тижні тому. Нам вдалося з’ясувати, що всередині етажерки теплообмінників, яка знаходиться на цій лінії, обсипався вогнетривкий матеріал.

«ВікноПлюс+» РОЗШИРЮЄ ВИРОБНИЦТВО
На сьогоднішній день відновилося повномасштабне будівництво цеху «ВікноПлюс+» з переробки крупно-листового скла, що на вул. Хмельницьке шосе (неподалік ВАТ «Модуль»).
Як зазначив власник торгівельної марки «ВікноПлюс+» Сергій Ведерніков, ідея розширення виробництва виникла у 2006 році. Саме тоді почалися проектні роботи, зведення металевих конструкції. Проте світова економічна криза змусила «заморозити» цей проект.

ДЛЯ КОГО ДОСТУПНЕ «ДОСТУПНЕ ЖИТЛО»?
Сидять якось Янукович з Азаровим на терасі в заміському котеджі, милуються навколишнім краєвидом.
- Ляпота! - каже Президент, потягуючись у кріслі.
- Таки так, - підтримує його Прем’єр-міністр. - Шкода, що поки не всі українці можуть собі дозволити помилуватися краєвидами з балконів власних осель (Від ред.: Даруйте, що лексика в цьому діалозі не зовсім співзвучна з оригіналом: копіювати Миколу Яновича складно). А що, коли нам, Федоровичу, створити таку собі Державну програму «Доступне житло», аби кожен малозабезпечений громадянин України мав можливість отримати пільговий кредит на придбання квартири?
- Це ти, Яновичу, добре придумав, - сьорбаючи чай, відповів Віктор Федорович. - Готуй Постанову.
Напевно, саме так, або подібно до цього, й народилася Постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року «Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов». Переглянувши умови отримання цих кредитів, складається враження, що або рівень доходів простих українців різко зріс, або урядовці дуже далекі від реалій життя, або вони вкотре вирішили підтримати заможних, які взагалі-то й так спроможні придбати собі житло.

ЗАМІСТЬ ЛІКІВ - ЖИТТЯ ЗА ПРАВИЛАМИ
До редакції зайшла струнка, квітуча жінка років 30-ти.
- Хочу розповісти вам історію свого одужання, - розпочала пані Наталія. - Ще півроку тому я практично не ходила. Щоб перейти кімнату, мене під руки підтримувала мама, я майже нічого не бачила, в очах двоїлося, навіть з мовою розпочалися проблеми.
8 років тому лікарі встановили їй страшний діагноз - розсіяний склероз. Після довгого, безуспішного лікування, пані Наталя змушена була кожних півроку проходити курс підтримуючої терапії у Київському центрі розсіяного склерозу. Після останнього курсу, який вона пройшла в грудні минулого року, жінці погіршало: отримавши декілька крапельниць, вона перестала мочитися.

ГЕПАТИТ С: СКІЛЬКИ КАМ’ЯНЧАН ІНФІКОВАНО ВІРУСОМ?
... і чому держава закриває очі на епідемію, яка поширюється майже так, як колись бубонна чума?

Протягом останніх двох років я зустріла чотирьох знайомих кам’янчан, хворих на гепатит С. Одна знайома півроку тому померла в Київському гепатологічному центрі, інша - намагається хоч якось приборкати цироз печінки, хоча розуміє, що їй залишилось жити зовсім мало. Ще двоє знайомих почуваються більш-менш нормально (наскільки це можливо з таким діагнозом), вони кожних півроку проходять курс підтримуючої терапії, а також протягом 5-6 років (з моменту, коли виявили хворобу) дотримуються жорсткої дієти.
- Скільки мені відміряно, стільки й проживу, - каже одна з них. - Щоб вилікувати цей гепатит, потрібні та-а-акі гроші... Можна, звичайно, квартиру продати, тільки де нам з чоловіком і сином тоді подітися?

«ВАШ СИН У МІЛІЦІЇ. ПЕВНА СУМА МОЖЕ ЙОГО ВРЯТУВАТИ...»
Ця історія трапилася минулого тижня у нашому місті. Чесно кажучи, почувши її, була шокована. Хоча таких випадків у житті – більше ніж достатньо. Імена героїв з етичних міркувань змінено.
... Серед ночі несподівано задзеленчав мобільник. Тетяна спершу подумала, що їй наснилося. А, ні, дзвінок повторився. Неохоче жінка натиснула на кнопку «відповісти».
- Алло, мамо, - почулось стурбоване на тому кінці дроту. – Це я, Сергій. Я в міліції...
«Як в міліції? Сину, що трапилось», - майнуло в голові, але вголос промовити не встигла. У трубці почувся інший, серйозний та рішучий тон. Невідомий, звертаючись до Тетяни по імені, повідомив, що її син Сергій знаходиться у міліції, що зараз з ним проводять слідчі дії, але, мовляв, не хвилюйтесь, питання можна владнати.

КРАДІЇВ ЗНАЙШЛИ ЧЕРЕЗ МІСЯЦЬ
Ще в травні молода кам’янчанка з малолітнім сином відпочивали на літньому майданчику біля продуктового магазину.
Дитина спочатку спокійно гралася, потім почала бігати і полетіла за магазин. Мама, залишивши речі, побігла за сином. Коли ж вони повернулися на місце, від жіночої сумки не залишилось й сліду.
Жінка одразу ж звернулась у міськвідділ міліції.


Статті 11506 — 11518 з 12127
Початок | Поперед. | 884 885 886 887 888 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ДЕВ’ЯНОСТО ШТИРИ
ДЕВ’ЯНОСТО ШТИРИ – Нінко! Нінко! Прийшла квитанція за газ. Але їх чомусь дві, – телефонує жіночка з села своїй знайомій в місто, яка має в селі батьківську хатинку.
– Ганю, а що в тій платіжці, – питає пані Ніна.
– В одній дев’яносто штири і в другій теж дев’я носто штири, – каже пані Ганя.Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.