Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

ПІЛЬГОВИКІВ ВОЗИТИМУТЬ Й НАДАЛІ, ЗА НОВИМ РОЗКЛАДОМ
15 січня заступник міського голови Василь Сукач розповів журналістам про перспективи пільгового перевезення в місті на цей рік.
Однозначно, що перевезення пільгової категорії населення буде здійснюватися, але поки що невідомо, за яким графіком. Цьоріч Держбюджет зменшив субвенцію місту на ці потреби. 2012 року на пільгові перевезення було виділено 1 млн. 933 тисяч грн, з них недоотримано - 266 тисяч грн. Транспортники ж міста надали послуг на перевезення пільгових категотрій на суму 1 млн. 997 тисяч грн. Отже, погашення минулорічного боргу увійшло у виділені цьогорічні кошти. Таким чином на цей рік на перевезення пільгової категорії залишається 1 млн. 609 тисяч грн (134 тисяч грн на місяць).

ЗА РОБОТОЮ - СОЦІАЛЬНИЙ ПАТРУЛЬ!
Зважаючи на погіршення погодних умов, з 11 січня продовжив свою роботу соціальний патруль. Як повідомив з цього приводу провідний фахівець служби цивільного захисту в м.Кам’янець-Подільський та районі ТУ МНС у Хмельницькій області Руслан Нездолій, на території міста працює 3 бригади, до складу яких входять співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій, соціальних служб, міліції, медики та Товариства Червоного Хреста.
15 січня до роботи соціального патруля долучилися і журналісти. Маршрут руху - залізничний вокзал, автовокзал, ринок – було обрано невипадково, адже саме в цих місцях спостерігається найбільше скупчення людей без постійного місця проживання, які можуть потребувати допомоги.

У ШКОЛАХ ЗНОВУ ОГЛЯДАТИМУТЬ ДІТЕЙ
Протягом останніх двох років медичне обстеження школярів проводилось спеціалістами лише на базі дитячих поліклінік. Експеримент видався невдалим. Багато українських дітей взагалі не проходили медогляду, або ж він був поверхневим (та й, врешті, яким іще він міг бути, коли під кабінетами лікарів яблуку ніде було впасти!). Батьки забили на сполох. За словами міністра освіти, науки та спорту Дмитра Табачника, під час проведення загальноукраїнських батьківських інтернет-зборів за рішення відновити медичні огляди у школах висловилося майже 85% батьків.
Прислухаючись до їхньої думки, 14 січня Кабмін прийняв постанову про повернення профілактичних медичних оглядів у навчальних закладах.

ДЕЩО Й ПОПОВІ ЗАСЬ!
Чи стануть меншими апетити священиків?
Останнім часом усе частіше чуємо скарги священнослужителів УПЦ МП (Українська Православна Церква Московського Патріархату) на нашого брата-журналіста, мовляв, обмовляємо отців церкви злим і не завжди тихим словом. Та хіба таке відбувається без причини? Ректор Донецького Християнського інституту, релігієзнавець Михайло Черенков пояснює: «Те, що ми часто спостерігаємо елементи розкішного життя ієрархів МП, свідчить не про святість представників інших традицій, а про небувалий розгул церковного матеріалізму, втрату почуття міри, реальності, про самовпевненість і безкарність духовенства».
Коли Божі слуги роз’їжджають на автомобілях представницького класу, які іноді вартують понад сотню тисяч доларів США, то цікавість на кшталт, звідки така розкіш у країні, яка ледве зводить кінці з кінцями, виникає не лише у представників мас-медіа, але й у звичайних вірян.  

«ЗА НАШІ ГРОШІ ХОЧЕШ НЕ ЛИШЕ ПОЛІКУВАТИ «ЧЕРЕПКИ» СИНОВІ, АЛЕ Й ЗРОБИТИ РЕМОНТ? НЕ ВИЙДЕ!»
Родина Дейнеків мешкає зі мною в одному під’їзді, їхні двоє синів змалечку товаришують з моїм старшим сином, тому я не з чуток знаю, якими насправді є ці хлопці. 16-річний Артем Дейнека - спокійний, врівноважений, не курить, не вживає алкоголю, не водиться з підозрілими компаніями підлітків, швидше його можна назвати «домашньою дитиною», зігрітою опікою матері та бабусі. На жаль, найчастіше саме з такими дітьми трапляються біди...
- 22 серпня, близько 17.45, мого сина Артема жорстоко побив незнайомий йому хлопець, - розповідає Лариса Дейнека. - Це сталося на вул.Каліська, навпроти будику №10. Назустріч Артему та його 13-річному товаришу йшли двоє 15-річних хлопців (як згодом з’ясувалося).

ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ
Мама - це людина, яка може замінити будь-кого, навіть увесь світ. Проте маму не може замінити ніхто...
Нещодавно мені довелося проходити навчальну (психолого-педагогічну) практику. Нічогісінько позитивного, окрім оформлення купи непотрібної документації ця подія не обіцяла, а отже особливої радості та ентузіазму у мене не викликала. Та мушу зізнатися, що ці кілька днів, проведені у стінах школи, верх дригом перевернули мою свідомість, деякі мої ідеали та уявлення. Без зайвих перебільшень можу сказати, що мені вдалося переосмислити безліч речей, про які впродовж 20 років не задумувалась жодного разу. А все це сталося тому, що свою практику проходила у ЗОШ-інтернат №2.

 ЧИ ВІДЧУЄ КАМ’ЯНЕЦЬ ДЕФІЦИТ «СТІОМІВСЬКОГО» ХЛІБА?
Один із найбільших виробників хлібобулочних виробів на Хмельниччині - хлібзавод «Стіомі-Холдинг» у березні цього року планує звільнити працівників і призупинити виробництво. Саме такого змісту повідомлення нещодавно розповсюдило декілька загальнонаціональних інформагентств. Зазначалося, що відповідне рішення вже підписане директором підприємства.
У разі, якщо й справді хмельницький хлібзавод «Стіомі-Холдінг» буде закрито, то чи не відчують кам’янчани дефіцит хліба?

ВДАРИМО ВАУЧЕРОМ ПО БЕЗРОБІТТЮ!
За оцінками Міжнародної організації праці, в Україні безробітними є майже 10% економічно активного населення, тобто 2,2 мільйона громадян. І якщо молоді безробітні ще можуть сподіватися на працевлаштування, то людям старшого віку про це навіть думати зась. Докорінно змінити ситуацію покликаний новий Закон України «Про зайнятість населення», який набув чинності 1 січня цього року. Цим законодавчим документом передбачена професійна переорієнтація безробітних, яким виповнилося 45 і більше років. Така ініціатива держави має буцімто зменшити кількість безробітних старшого віку.

ЗА НЕРУХОМІСТЬ ПОТРІБНО БУДЕ ПЛАТИТИ
Сьогодні багато розмов точиться навколо запровадженого в дію з 1 січня цього року місцевого податку, а саме податку на нерухоме майно. Кам’янчан хвилює, як це нововведення від влади відіб’ється на їхніх гаманцях, скільки доведеться платити за квадратні метри і чи доведеться платити всім?
Ми звернулися по коментар до працівників Кам’янець-Подільської об’єднаної державної податкової інспекції (ОДПІ). Там нам зазначили, що цей податок торкнеться як фізичних, так і юридичних осіб.

ХРИСТОС ХРЕСТИВСЯ! В РІЧЦІ ЙОРДАН!
Завтра православні віряни святкуватимуть третє найбільше свято, яке завершує цикл Різдвяних свят - Водохреща або Богоявлення.
На відміну від багатьох свят, що поєднали традиції народні й церковні, це суто християнське свято, яке прийшло до нас із запровадженням християнства. Коли Ісусу Христу виповнилося 30 років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.
Своїм хрещенням у Йордані Ісус Христос започаткував Таїнство водохрещення – одне із семи головних церковних таїнств, через яке людина ніби наново народжується для життя в Христі.

СВЯТО МЕЛАНКИ НА ПОДІЛЛІ
Надзвичайно важливу роль для населення Поділля відігравали календарно-обрядові свята. Користуючись матеріалами книги «Поділля. Історико-етнографічне дослідження» розповімо про святкування свят Меланки та Василя.
В останній день Старого та перший день Нового року (13 та 14 січня за новим стилем) наші предки відзначали свята Меланки та Василя. На відміну від обрядових дійств Різдва чи Великодня, ці свята не мали такої значної релігійної складової. Ніч перед Новим роком вважалася чарівною, з нею було пов’язано багато повір’їв та ритуалів. Так, існувало повір’я, що на Новий рік заховані гайдамаками гроші «горять» і їх можна в цей час дістати, а в інший час вони були недоступними для людського ока.

ВСЕ - ДЛЯ ТЕБЕ!
Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації шукає таланти! До Дня святого Валентина проводиться конкурс на краще освідчення в коханні «Все для тебе» та кращий «валентинчик» (малюнок, виріб з природнього матеріалу тощо).
У конкурсах можуть взяти участь молодь віком від 14 до 35 років. Роботи приймаються до 8 лютого за адресою: м.Кам’янець-Подільський, вул.Матросова, 30а. Телефон для довідок: 9-73-63.
На переможців чекають призи від відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації.

ГЕРОЄМ МОЖЕ СТАТИ КОЖЕН
З 6 листопада до 26 грудня в боулінг-клубі «Галактика» відбувався турнір з боулінгу «OPEN CARLSBERG CUP». Призовий фонд турніру складав 16000 грн. У фінал турніру вийшли шість команд, серед яких і було розіграно головний приз.
Отож, І місце і звання чемпіонів здобула команда «БМВ». Її склад: Богдан Боднарук, Микола Соломаха, Вадим Добровольский, Володимир Ігнашкін. Команда набрала 673 очки та виграла 8000 грн.
На ІІ місці з результатом у 631 очко опинилася команда «Гала». Честь команди захищали Сергій Пивоваров, Олександр Ковальский, Віталій Безродний та Сергій Сиротюк, які розділили між собою призовий фонд другого місця у 5000 грн.


Статті 9166 — 9178 з 10573
Початок | Поперед. | 704 705 706 707 708 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ЛЮДИ ТВОРЯТЬ КНИГИ, А КНИГИ – ЛЮДЕЙ!
ЛЮДИ ТВОРЯТЬ КНИГИ, А КНИГИ – ЛЮДЕЙ! «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти» – істина відома давно і, певно, не знайдеться того, хто б її заперечив, бо життя таке, що в її правдивості переконується кожен. І, якщо є такі, що мислять протилежно, то, швидше за все, вони «унікали». Як же без тих, кого життя, на жаль, нічому не вчить?
Але сьогодні мова не про них. А про людей, що прагнуть йти вперед і вгору, про людей, які цінують все те, що створюють, ким оточують свої будні та вихідні. Про людей, що черпають від світу найкраще...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.