Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

ЩО СПІЛЬНОГО МІЖ СТАРОЮ УШИЦЕЮ ТА ПУСТЕЛЕЮ?
Як з’ясовується, дуже багато.
Уже декілька днів жителі селища Стара Ушиця живуть без води. І якщо в мешканців приватних будинків є поряд криниці, то для жителів 27 багатоповерхівок така ситуація є критичною. Причиною відсутності води у кранах став вихід з ладу насоса високого тиску на станції першого підйому водогону, який і подає воду в квартири та будинки Старої Ушиці. От і перша схожість із пустелею – відсутність води.
Подібні проблеми із водогоном у селищі трапляються дуже часто. І це не дивно, адже його збудували ще в 1978 році. При прокладанні траси використовували азбестові труби, які нині заборонені через невідповідність санітарно-гігієнічним нормам.

23 січня пройшло засідання депутатських комісій під головуванням Володимира Юр’єва. На засіданнях пропрацьовувалися питання, які виноситимуться на сесію міськради 29 січня.
Досить жваво обговорювалося питання отримання лімітів на розміщення відходів. Мова йшла про утилізацію підприємствами шкідливих відходів, зокрема, відпрацьованих шин, акумуляторів, люмінесцентних ламп тощо. Через те, що дорого обходиться отримання такої ліцензії, була пропозиція, щоб якесь одне підприємство взяло на себе функцію утилізації і, відповідно, отримало ліцензію. Також звучало питання про передачу майна станції швидкої медичної допомоги та надання депутатами згоди на прийняття до комунальної власності міста майна вивільнених військових містечок.

ПОДОРОЖЧАННЯ ХЛІБА ДІСТАЛОСЬ І КАМ’ЯНЦЯ
Про що ми неодноразово писали, роблячи припущення. І раптом це стало реальністю. Нещодавно стало відомо, що з 1 січня цього року один з найбільших виробників хлібобулочних виробів на Кам’янеччині - ТОВ «Український кристал» - підвищив ціну на соціальні сорти хліба – пшеничний та житньо-пшеничний.
Зростання ціни відбулося в середньому на 8%, або на 30-35 коп. за один буханець. Якщо раніше соціальні сорти хліба від «Українського кристалу» у фірмових кісках можна було придбати за 3,20 грн, то після здорожчення вони коштують 3,55 грн. У загальній торгівельній мережі «кристалівський» соціальний хліб коштує 3,90 грн.

17 січня відбулося слухання цивільної справи за позовом підозрюваного у вбивстві Павла Теплюка Сергія Макоцея до газети «Фортеця» і її редактора Ольги Жмудовської.
Позивач цього разу наполягав на тому, щоб у якості третіх осіб було залучено його мати та співмешканку, які нібито постраждали від публікацій в пресі та Інтернеті через причетність їхнього родича до вбивства. Що їх нібито цькують кам’янчани, а це, відповідно, паплюжить їхню честь та підриває репутацію. Моральні збитки позивач оцінив у 6 млн. грн - солідарно з газети та її редактора. Також він стверджує, що газета ввела в оману читачів, розповсюдивши неправдиву інформацію та назвавши його вбивцею. На що адвокат відповідача заперечив і довів, що прямого звинувачення у вбивстві конкретною особою в газеті не було.

«СУШИЛИСЯ» І ВЕСЕЛИЛИСЯ
22 січня Україна відзначала День Соборності та Свободи України. У Кам’янці День Соборності проходив на вулиці Соборній та розпочався з фото-сушки, у якій взяли участь усі охочі. 459 фотографій «сушилися» перед виконкомом. У результаті було визначено трьох переможців кращих світлин - Вікторію Диновську, ученицю 9 класу (ЗОШ №15), колективне фото 2-А класу НВК №8 та В’ячеслава Семеновича («Автограф на «РІВНІ»).
«Живий герб» продемонстрували студенти податкового коледжу, а от «Прапор» зобразили танцюристи ансамблю «MAXI», котрі в символічному танці з прапорами утворили один великий прапор України, як символ єднання і цілісності нашої держави.

НЕ ДАЙМО «ВІКТОРІЇ» ЗДОЛАТИ НАС!
Цьогоріч грип виявився до українців «ввічливим». Що не кажіть, а він таки дав нам змогу відгуляти новорічні свята, хоча восени епідеміологи й прогнозували спалах епідемії грипу у грудні. Та будь-якій ввічливості приходить край...
Як повідомила завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського Алла Мироненко, епідемія нового штаму грипу «Вікторія» (А/H3N2) розпочнеться в Україні вже з наступного тижня і триватиме понад два місяці.

НЕМАЄ ІНТЕРНЕТУ – НЕМАЄ РОБОТИ
Майже на півдня у вівторок значна частина міста втратила зв'язок із зовнішнім світом через Всесвітню комп’ютерну мережу Інтернет. Окремі провайдери Кам’янця не змогли надати своїм клієнтам доступ до Інтернету. Зникнувши близько 09.00, звичну роботу мережі нашим провайдерам вдалося відновити лише близько 16.00.
Як розповів нам керівник однієї із найбільших організації в нашому місті із надання доступу до Всесвітньої комп’ютерної павутини, причиною перебоїв стало пошкодження оптоволоконної магістралі, яка з’єднує Київ та Одесу. Тож проблеми із доступом до Інтернету відчули не лише кам’янчани, а й значної частини України.

КАМ’ЯНЕЦЬКА МОДА?
Що це за мода така в Кам’янці їздити автомобілями по тротуарах? Тротуар призначений для пішоходів, рух транспортних засобів по ньому заборонений, за винятком необхідності для роботи машин дорожно-експлуатаційних і комунальних служб.
Стоянка легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів і велосипедів на тротуарі дозволена тільки в місцях, відзначених відповідними знаками. Та є одна шпаринка, виявляється, «... на тротуарах можна поставити легковий автомобіль та мотоцикл, але на краю, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м».
Що ж, нехай ставлять, але ж їздити автомобілями там ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

НЕ ПОЛАТАЛИ, А... ВКРАЛИ
Працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВСУ в Хмельницькій області під час реалізації оперативної інформації виявили та задокументували факт розкрадання грошових коштів, призначених на капітальний ремонт дороги.
Як повідомляють в управління МВСУ в Хмельницькій області, директор приватного підприємства уклав договір зі службою автомобільних доріг у Хмельницькій області про проведення його фірмою капітального ремонту відрізку комунальної дороги, що на вул.Центральна в с.Велика Слобідка Кам’янець-Подільського району.
Під час проведення ремонту з метою привласнення виділених грошових коштів 59-річний підприємець склав фіктивні акти виконаних робіт, у які вніс недостовірні дані про їх вартість.

КАМ’ЯНЕЦЬКІ УЧНІ РЕЄСТРУЮТЬСЯ ДЛЯ УЧАСТІ У ЗНО
На сьогоднішній день учні випускних класів шкіл міста та району проходять реєстрацію для участі у зовнішньому незалежному оцінювані (ЗНО). Зазначимо, що це вже 6-е подібне тестування в історії середньої освіти нашої держави.
Як і минулого року, анкету-заяву можна завантажити з сайту Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua). Учні мають на вибір 14 предметів, з яких складатається ЗНО, включно іноземні мови та зарубіжну літературу. Діти можуть вибрати не більше 4-ох предметів.

МИНУЛОЇ СУБОТИ МІСТО ЛЕДЬ НЕ ЗАЛИШИЛОСЬ БЕЗ ВОДИ
12 січня, об 11.00, на Дністровському водогоні лічильники води зафіксували значний витік води. Ця ситуація поставила під загрозу постачання холодної води у місто.
Через дві години було виявлено, що в колодязі дюкера (поблизу річки Смотрич) стався порив магістральної труби, діаметром 630 мм. За годину витікало десятки кубометрів води. Ліквідація аварії ускладнювалася ще й тим, що до місця пориву було неможливо доїхати через засніженість території. Але вже до 16.00 магістраль залатали. Місто уникло «сухого пайка».

ВЧИТЕЛІВ ПОМНОЖАТЬ НА «НУЛЬ»?
Освітян чекає скорочення. Днями така інформація з’явилася в освітянському середовищі міста. Мовляв, про це вже попередили керівників навчальних закладів. Причин для такої кадрової «оптимізації» називали декілька. Одна із головних – цьогорічний бюджет міста є надто напруженим, коштів на соціальну сферу, в тому числі на потреби освіти, виділено обмаль. Підігрівав ажіотаж навколо скорочення і факт проведення на початку тижня наради з керівниками шкіл міста, на якій нібито остаточно мали оголосити про заходи оптимізації.
У розмові із нами начальник управління освіти та науки Світлана Старченко зазначила, що інформація навколо скорочення вчителів, є не більше, аніж чуткою. Проводити скорочення ніхто не збирається, тим більше посеред навчального року.

ОБІЦЯНКА-ЦЯЦЯНКА
Кілька разів минулого року лунали обіцянки про надходження з Державного бюджету 3 млн 15 тис. грн для реставрації Нової Західної башти, яка обвалилася 1 серпня 2011 року.
Уже навіть було проведено тендер на виконання робіт, і фірма-переможець розпочала відновлювальні роботи.
На початку грудня міська влада заявила, що не задоволена темпами виконання робіт, адже був ризик, що кошти не встигнуть освоїти. Тому було створено спеціальну робочу групу, яка повинна була контролювати графік виконання робіт. Як з’ясувалося, зволікання були через те, що на той час підрядник не отримав жодної копійки з обіцяних мільйонів. Але все ж таки фірма провела роботи на 100 тисяч грн, які невідомо коли їй повернуть.


Статті 9153 — 9165 з 10573
Початок | Поперед. | 703 704 705 706 707 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ЛЮДИ ТВОРЯТЬ КНИГИ, А КНИГИ – ЛЮДЕЙ!
ЛЮДИ ТВОРЯТЬ КНИГИ, А КНИГИ – ЛЮДЕЙ! «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти» – істина відома давно і, певно, не знайдеться того, хто б її заперечив, бо життя таке, що в її правдивості переконується кожен. І, якщо є такі, що мислять протилежно, то, швидше за все, вони «унікали». Як же без тих, кого життя, на жаль, нічому не вчить?
Але сьогодні мова не про них. А про людей, що прагнуть йти вперед і вгору, про людей, які цінують все те, що створюють, ким оточують свої будні та вихідні. Про людей, що черпають від світу найкраще...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.