Перейти на мобільну версію сайту

09.05.2014

ЗНОВУ НАБАТ

Мій дідусь помер задовго до мого народження. Старий офіцерський планшет, затерті до дірок карти, декілька листів до бабусі і нагороди, мов зорі, на червоному оксамиті - це все, 3f.jpgщо залишилось на згадку про старого фронтовика, який пройшов усю війну. З Берліна повернувся у 46-му, змучений, виснажений, з пошматованим серцем і тілом. За словами батька, дідусь не любив згадувати про страшні воєнні будні. Бувало, прихилить малого до себе і шепоче: «Не треба тобі, дитино, того чути. Війна не для дитячих вух».
... Від переможного 45-го нас відділяє всього 69 років. За цей час встигло постаріти покоління тих, хто не чув воєнної канонади, для кого війна - це парад на Червоній площі, вітання, квіти і легендарний «День Побєди». А ще покоління дітей фронтовиків встигло народити нас, онуків славних воїнів.  
Кажуть, що історія рухається по спіралі. Вона знову повернулась у той час, коли ворог стоїть біля воріт. Новини сучасних ЗМІ, мов повідомлення з фронту: плач, крик, смерть, свист куль, пожежі, катування, евакуація... Здається, ще трохи і почуєш грізний голос Левітана.
Війна завжди страшна, та коли доводиться воювати з тим, кого ще вчора вважав своїм братом, з ким йшов у наступ у 41-му, з ким випив переможні 100 грам у 45-му, стає нестерпно боляче.
Дідусь так сильно охороняв душевний спокій мого батька, натомість його онуки й правнуки на власні очі бачать все те, про що мовчав старий фронтовик.
Коли у лютому на Майдані гинули десятки людей, мій 14-річний син з жахом і сум’яттям переглядав криваві відео. Минуло всього три місяці і нинішні мало не щоденні жертви на Сході він уже сприймає не так боляче. Ми звикаємо до крові? Навряд чи. Просто свідомість захищає нас від 100-відсоткового усвідомлення того, що коїться, інакше, ми б не витримали.
Ще вчора затерте до дір вітання «Мирного неба над головою!» звучало так банально. Сьогодні розумієш, що саме воно й має найбільшу цінність...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.