Перейти на мобільну версію сайту

06.03.2015

ЗІ СВЯТОМ, ЖІНКИ!

Надворі запанували теплі днини і врешті впевнено крокує весна, яка все оновлює. Як природу, так і людей. У душі вирують піднесенні почуття. А ще весна - це пора кохання і 4.jpgжінок.

Знаковим є те, що саме навесні, 8 березня, святкується Міжнародний жіночий день. Це свято сягає своїми коренями ще середини позаминулого ХІХ століття. Проте вперше офіційно було відзначене лише 1909 року в США. В Європу ж його вже принесли з ініціативи німецької соціалістки Клари Цеткін і відзначили урочисто 1911 року, проте не 8-го, а 19 березня.

Але не будемо себе дурити, що все розпочалося в модерні часи. Свято весни, воскресіння і появи нового життя люди святкували з найдавніших часів. Воно мало слугувало початком відліку нового року, важливою віхою у сільськогосподарському календарі. У цей день у багатьох народів світу традиційно важлива роль відводилася жінкам, підкреслювалася суспільна роль жіноцтва як дружин, матерів, подруг, коханих.

Наші предки слов’яни дуже поважали жінок і щонайменше два дні на тиждень були «жіночими» (а в нас зараз тільки один день на рік). У літні місяці святкували своєрідний «жіночий» тиждень, який завершувався святом «брикси», коли жінкам можна було «брикатися» - висувати найнеймовірніші забаганки, які їхні благовірні мали виконувати. Проводилися ігри, у ході яких чоловік мав носити жінку на спині чи карку, і яка пара найдовше витримає, та й визнавалася найкращою в громаді. Не варто забувати й про те, яку шану віддавали жіночим язичницьким божествам Ладі чи Мокоші.

Та час невблаганно все змінив. Сьогодні ми, чоловіки, згадуємо про наших жінок - матерів, сестер, дружин, коханих - тільки раз на рік. Але ж хіба вони не заслуговують на більше, щоб кожен день для них був святом? Любіть своїх жінок, перетворюйте їхні будні на свята і коли щось не так, то згадуйте слова Ліни Костенко: «Жінка - як музика, її можна любити, навіть не дуже розуміючи».

А вам, любі жінки, хочеться побажати постійної весни в серцях, здійснення всіх мрій та бажань. І не забувайте, що Жінка звучить гордо.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.