Перейти на мобільну версію сайту

07.04.2017

ЖОРСТОКІСТЬ ПОРОДЖУЄ ЖОРСТОКІСТЬ

шухановаТема нападу собак на людей час від часу з’являється в нашому місті. Цього разу депутати Верховної Ради вирішили захистити собак від людей, навіть законопроект вже читали на засіданні. Законопроектом планується підсилити адміністративну і кримінальну відповідальність за жорстоке ставлення до тварин, знущання над ними, а також натравлювання тварин один на одного, їхнього вбивства. Зокрема, пропонується внести зміни до статті 89 Кодекса України про адміністративні правопорушення, статті 299 Кримінального кодексу, а також уточнення визначення терміну «жорстоке поводження с тваринами» в законі «Про захист тварин від жорстокого поводження». У деяких містах взагалі заборонили відлов вуличних котів.

Прийняття цього проекту дозволить захищати від страждань і загибелі тварин внаслідок жорстокого поводження з ними, зменшить випадки жорстокого ставлення в нелегальних комерційних розплідниках і місцях продажу тварин, кількість безвідповідального придбання тварин, а також кількість конфліктів між власниками тварин та інших громадян. Звичайно, це дуже добре, що гуманність потрібно вселяти в серця людей, якщо не з сім’ї у дитинстві, то хоча би биттям по кишені, одним із найдієвішіх способів. У поняття і закон гуманізму ще потрібно внести і жорстокішу відповідальність за тварин. Тобто, люди, які хочуть завести собі тварину, повинні знати, що якщо тварина кудись зникла, чи вже їм набридла, і вони її дозволили собі викинути на вулицю, то до них прийде завтра інспектор, можливо, еколог та добряче оштрафує. Відповідальність за тварину має бути й такою, як за дитину. Бо ж у нас нині в місті жорстка ситуація з бездомними собаками, з якими ніхто нічого зробити не може: вони далі плодяться, збиваються у зграї і нападають на людей. Днями пес, якого пригодували жалісливі люди, накинувся на інспектора з газконтори. Він розірвав на чоловікові новеньку, вчора куплену куртку і погриз портфель, яким той відбивався. Інспектор викликав поліцію, а та лише зафіксувала факт, бо ж собаці не пред’явиш позов, власника, який би відповів за зіпсовані в кращому випадку речі, хоча могли бути й фізичні травми, немає. От і питаєшся, коли будуть застосовані закони гуманності до людини, хто має відповісти за негуманне ставлення до неї?

Тому потрібно до закону додати статтю, яка забороняє заводити тварин без паспортів, адже викинуті на вулицю тварини мстять іншим, невинним людям за жорстокість, які, у свою чергу, стають жорстокими до тварин.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.