Перейти на мобільну версію сайту

10.04.2015

ЯКЩО ТІЛЬКИ ЗАБАЖАЄТЕ...

Якось один мудрець зібрав своїх учнів і, продемонструвавши їм аркуш чистого білого 3f.jpgпаперу з чорною цяткою в центрі, запитав:

- Що ви бачите?
- Цятку, - відповів перший учень.
- Чорну цятку, - поправив його другий.
- Жирну чорну цятку, - доповнив коментар третій.
- А окрім цятки, що ще бачите? - допитувався мудрець, зазираючи в очі своїм вихованцям.

Учні мовчки переглянулись між собою, не розуміючи, що від них хоче почути старий наставник. Мудрець підійшов до вікна, підняв до сонця чистий аркуш, і довго милувався ним, розглядаючи у сонячних променях. Потім він глянув на своїх вихованців і тихо заплакав. Оторопілі від здивування учні запитали, чому він плаче.

- Шкода, що всі ви, як один, побачили лише чорну цятку, і ніхто з вас не помітив великого білого аркушу, - зітхаючи, відповів мудрець.

... Ми звикли давати оцінку людям, опираючись на власне бачення «жирних чорних цяток» в їхній поведінці, натомість абсолютно не помічаючи їхніх гідних вчинків.

... Глянула сусідка з-під лоба, або не дай Боже, грубо відповіла. «От паскуда! Все їй недогода!» - крикнули їй у своєму серці, або й не погребували вголос. А те, що ще вчора вона допомогла вам викинути на поперечку тяжкенний килим, аби ви вичистили його перед Великоднем? А те, що місяць тому пізно ввечері, коли вас прихопило серце, саме сусідка поділилась з вами своїм «Корвалолом» і викликала «швидку»? А те, що після чергової сварки з чоловіком саме сусідка терпляче вислуховувала ваші скарги впродовж кількох годин, шукаючи потрібні слова, аби заспокоїти?..

... Але ж то було вчора, позавчора... І не згадаєш. Зате добре запам’яталася свіжа образа: замість великого білого аркушу - жирна чорна цятка.

... І з чоловіком налагодилось, і серце не болить, і килим чистий. Думаєте, готові до Великодня? А як же чорна цятка? Підніміть аркуш до сонячних променів: якщо тільки забажаєте, цятка зникне назавжди...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.