Перейти на мобільну версію сайту

17.06.2016

Я СОБІ ЇДУ! Я СОБІ ЙДУ!

Наталя МАКОВЕЦЬКА.jpgБезпека понад усе – вирішили чиновники й не пожалкували червоного. Думаю, більшість жителів нашого міста мала можливість оцінити яскраву розмітку, що з’явилася на дорогах. Ігнорувати такий перехід дійсно буде важко.

Постійний потік пішоходів і автівок – знайома всім ситуація. Одні йдуть на червоне, інші їдуть на червоне. Відчайдухам за кермом, як то кажуть, море по коліна. «Я поспішаю!», – торочить кожен про себе і стрімголов жене вперед. Ну і що, що там пішоходи. Хоча? Ці теж не дуже люблять дотримуватися правил. Скажіть, хто хоча би раз не перебігав на червоне світло? Звичайно, не можна, про це всі знають змалечку, але машин майже немає, а ноги аж чешуться, так хочеться рванути вперед. Мало кому вистачає терпіння стримати цей порив і смиренно дочекатися зеленого чоловічка.

«Всі йдуть і я йду» - стадний інстинкт бере верх навіть над найраціональнішим із нас. Буває, стою на переході, навпроти теж підходить такий же чекальник. Червоний чоловічок кричить «СТОП!». І тут поруч з’являється якийсь «поспішаючий». Кидає оком направо, наліво, оцінюючи відстань до найближчого автомобіля і, наче поміж крапель дощу, курсує між машинами. А за ним слідом, як каченята за качкою, ті «виховані», що недавно стримано чекали свого часу.

Не менш захопливим є явище, яке я називаю «взяти в лещата». Якщо ви переходили проспект біля входу в ринок, ви безсумнівно стали учасником цього беззаконня. А відбувається це так: автівки їдуть на зелене, тим часом з обох боків переходу накочують хвилі пішоходів, які підходять ближче і ближче, виходять на дорогу і ось в імпровізованих лещатах опиняються автівки. Водії, звичайно, сердяться, кричать, сигналять, але... «лещата» змикаються.

Коли з таким станом справ ще можна миритися, то дивитися, як знущаються із дітлашні на переходах - видовище не для слабкодухих. Пам’ятаю в ожеледицю на переході молода матуся тримає за руку своє маля. Мабуть, дуже поспішала, бо як інакше пояснити, як вона різким ривком хапнула бідолашну дівчинку і потягнула її за собою в потік машин? Маленька посковзнулася, впала, забруднилася, почала плакати. Мати спересердя потягнула малу за собою. І тут... бабуся, що стояла поруч, аж скрикнула: біля маленької різко затормозив автомобіль. Благо, водій вчасно зреагував.

«Не поїзд – об’їде, не стовп – обійде!», – думають один про одного водії та пішоходи і продовжують порушувати Правила дорожнього руху.

І я розумію, що з таким «дорожнім вихованням» ті, хто кермують, скоро перестануть призупинятися, коли якийсь божевільний несеться на червоний. А пішоходи носитимуть у кишенях каміння, аби кидати вслід автівкам, які не зважають на світлофор.

Наталя Маковецька


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.