Перейти на мобільну версію сайту

01.11.2013

Я = ЄВРОПЕЄЦЬ

Саме під такою назвою 1 вересня = 20 жовтня в країні проходив Всеукраїнський конкурс есе серед учнів 8-11 класів. Переглядаючи твори конкурсантів, зауважила, що поміж пафосу та надуманої урочистості в закутках рядків заховалися дитячі біль і туга, ба навіть зневір’я, 3f.jpgневміло замасковане за «заїждженими» фразами.
Цікаво, а якби мені довелось писати щось подібне, з чого б я почала? Напевно, із заголовку. Хоча він чітко визначений, спробую поекспериментувати з пунктуаційним знаком наприкінці. Може, покласти знак оклику? Хотілося б, та, здається, зарано, бо кожен справжній європеєць гордо називає себе чи-то німцем, чи французом чи поляком. А чи я можу так само гордо сказати, що я - українець? Чому ж я, українець, доглядаю італійських пенсіонерів, прибираю в німецьких готелях, збираю врожай на польських полях і зводжу котеджі російським олігархам? Напевно тому, що «у світах» мене, як гостарбайтера, цінують більше, аніж як українця на рідній землі.
Може, поставити знак питання? Та ні. Бодай територіально, але Україна = все таки центр Європи, а отже формально я = європеєць. От ще би стати ним фактично. Та для того найперше потрібно змінити власний світогляд. Бо щоб бути справжнім європейцем, недостатньо ходити в брендових «шмотках», говорити ламаною англійською і щовідпустки їздити за кордон. Перш за все, треба поділяти європейську систему цінностей. Справжній європеєць не плакатиметься сусідові за чарчиною, у якій поганій державі він живе, не обливатиме брудом «всіх» і «вся», а в разі небезпеки = в кущі, мовляв, «моя хата скраю»; не ділитиме земляків на «своїх» і «чужих» = на «західних» і «східних», не плазуватиме перед «імпортним», бо воно апріорі краще від вітчизняного; не боятиметься втратити роботу, ба, навіть волю, через власні переконання; не даруватиме абсолютну владу тим, кого обрав на виборах. Справжній європеєць щонайменше вимагатиме поваги до себе, як громадянина і як людини.
Тому поки що я поставлю три крапки. Вони, принаймні, дають надію, що я колись доросту до того, аби стати фактичним, а не фіктивним європейцем...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.