Перейти на мобільну версію сайту

31.07.2015

ВИХОВАТИ ПАТРІОТІВ, А НЕ РУСОФОБІВ

До низки традиційних виховних заходів у школах та дитсадках упродовж останнього року приєднався ще 3f.jpgодин - «Напиши листа або намалюй малюнок захисникові на фронт». Оскільки дошкільнята не зовсім розуміються в справах дорослих, на допомогу їм приходять школярі, для котрих такі акції вже стали звичними.

Старша сестричка маленької вихованки дитсадка навчається в третьому класі. Школярка принесла малюкам у групу зразок того, як «правильно» оформляти листи і малюнки для наших захисників. На великому аркуші паперу - жовто-синій стяг, під яким чи то загиблі, чи поранені чоловіки і жінки із закривавленими обличчями, а під ними - нашкрябаний невмілою дитячою рукою напис «Ненавиджу руських! Здохніть!»...

Влітку дітлахи більшість часу проводять на вулиці. Якщо ще вчора хлопчаки найбільше полюбляли грати у футбол, то сьогодні в них інша забавка - «стрілялки» між «нашими» і «сєпарами». Коли допитуєшся, хто ж такі «сєпари», пояснення єдине - «руські».

Не хочеться вірити, що система виховання в наших школах і родинах так своєрідно формує патріотів. Хіба можна навчити любити свою землю, плекаючи ненависть до іншого народу? Шкода, що в наших дітей, та й не тільки дітей, сформувався стійкий стереотип: Путін - Росія - Зло. А як же Валерія Новодворська і Борис Нємцов, які поклали голови, аби світ почув, що росіяни проти війни? А як же «Марші миру» під стінами Кремля, після яких безслідно зникають десятки російських активістів? А хіба можна перекреслити творчість низки російських митців, які безстрашно виступали проти тоталітарної системи і врешті були нею знищені?

Будь-яка війна - це зло, але сьогоднішня - доволі неоднозначна, в ній відсутнє біле і чорне, занадто багато сірого, мутного, з подвійним дном. Важливо, щоб наші діти не стали заручниками часу, в якому живемо. Скільки десятиліть минуло, допоки в нас, дорослих, зник стереотип: «німець-фашист»?

Скільки часу потрібно буде цій маленькій школярці, аби зрозуміти, що ненависть нищить, а відроджує лише любов?..

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.