Перейти на мобільну версію сайту

23.05.2014

ВИБІР БЕЗ ВИБОРУ?

Відверто зізнаюся, я не співаю вголос гімн, як і не кладу при цьому руку на серце. З голосом якось не склалося, а от із серцем... Нам, поколінню совка і радянщини, так важко себе Наталія Яцемірська.jpgпереламати, ба більше - змусити любити свою країну, яка вже давно не «великая и необъятная».
Революції як ніколи гуртують, ламають свідомість, змушують думати по-іншому. І питання ставити руку на серце чи ні, коли звучить гімн України, зникає, коли розумієш, що цей жест - не просто позерство, а дещо більше. Все, що йде від серця, в першу чергу, наповнене великою любов’ю.
І ти вже не можеш стояти осторонь, коли любиш, бути байдужим, коли в серці вирує ураган. Любов - це турбота, повага, допомога. Все світле і чисте, добре й, навіть, святе.
До чого, запитаєте, я веду? Днями натрапила на досить цікаву світлину. На груповому фото в ряд стоять дітлахи, вчителі, чиновники різного штибу. По обличчях видно, що мить зупинилась під час якогось урочистого моменту. «Під час виконання гімну», - ніби вгадуючи мої думки, каже автор фотографії.
А тепер найцікавіше: дітки всі як один тримають руку на серці. Так саме і вчителька, що їх виховує.
Найбільш поважний серед чиновників мовчки перечікує кількахвилинне звучання. Ще один рівняється на свого колегу, хоча ще місяць тому на Майдані... руку на серце... Не відстають від представників влади і «слуги народні» дрібного масштабу. І такий контраст, що паморочиться в голові.
Ні, здивування немає. Є лише підтвердження того, що коли в бочку із солоними оірками кидають свіжі, то за деякий час овочі стають солоними. Всі до одного.
У неділю кожен зробить свій вибір - обере достойного претендента на головне крісло в країні. У кожного будуть свої аргументи з цього приводу й докази. Можливо, свіжовибраний огірок з часом стане солоним, а, можливо, хтось надасть перевагу перевіреному, так би мовити промаринованому кандидату, який у цій системі, немов риба у воді.
Одне зрозуміло точно: у виборі без вибору перемагає не достойний, а той, хто знає, як перемогти в цій країні. І абсолютно не має значення, хто і як співає чи ні гімн України...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.