Перейти на мобільну версію сайту

26.06.2015

ВИБАЧАЙТЕ...

Про іноземних аудиторів, які нібито мали здійснити перевірку правомірності українських тарифів на газ для 3f.jpgнаселення нам з вами говорено-переговорено. Коаліціанти (ті, що насправді в опозиції) мріяли як вердикт закордонних експертів порве на ганчір’я завищену тарифну сітку. Опозиціонери (ті, що чекають нагоди повернутися до влади) й без вердикту репетували про «ціну, намальовану наосліп». І лише коаліціанти (ті, що з «тєлом» в одній зв’язці) спокійно чекали на оголошення результату, бо власне, знали його наперед.
Отож, аудиторська комісія, до складу якої входили представники відомих світових компаній - Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young і KPMG - зазначила, що згідно з даними, які їм надала Нацкомісія з регулювання у сфері енергетики та ЖКГ, з математичної точки зору все розраховано правильно. Щоправда, правильність наданих даних ніхто не перевіряв, оскільки аудитори не проводять слідчих дій.

То що ж насправді маємо? Замилювання очей і викинуті на вітер гроші. Причому, гроші немалі. До прикладу, за останню перевірку від компанії Deloitte з Держбюджету було витрачено 2,5 млн грн! А ще були три попередні аудити, за які високопосадовці теж розраховувались мільйонами, от тільки не з власних кишень, а з наших з вами.

... Якось кум Петро продав кумові Івану картоплю по 10 грн/кг. Кум Іван хоч і не задоволений завищеною вартістю бульби, але ж купити більше ніде. Та прочув Іван, що в сусідньому селі картопля дешевша, підкралися до нього сумніви, чи, бува, Петро його не дурить. Вирішив Іван звернутися по міжнародний аудит. Приїхали розумні хлопці з рахівницями, а кум Петро їм дані: 5 грн - затратний матеріал і ще 5 - плата за роботу копальникам. Як не крути, а 5 до 5 таки вийде 10. Аудитори під носа Івану звіт, мовляв, так і так, все правильно, за нашу роботу з тебе, Іване, 100 грн. «Петро вас надурив! Звідки ж знати, скільки він витратив на той затратний матеріал? А бульбу він копав разом зі своєю Одаркою!» - закричав бідолаха. «З математичної точки зору все правильно. А слідчих дій ми не проводимо. Так що вибачай», - відповіли аудитори, засовуючи в кишеню Іванову сотню...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.