Перейти на мобільну версію сайту

25.03.2016

ВЕСНА КОНТРАСТІВ

10358728_989106684448636_8561144911488346423_n.jpgЦього року весна в Україну прийшла рано: де розтопила останній сніг, де зарясніла першим дощем, де пробігла брудними струмками міських та сільських вулиць, де зігріла ще неочікуваним теплом. Але всім без винятку подарувала ніжні підсніжники та пташину пісню.

Зазеленіли парки, поля. А вітер-нахаба, який наче звільнився з полону, приніс аромати весни, яка витає вже зовсім поруч. Ось тут. З нами. Трохи контрастно, бо зима ще не відійшла, але все ж тут. Ми ще не бачимо її, але вже вдихаємо її. Природа навколо прокинулася, загомоніла.

Загомоніли і люди. Ото йдеш вулицею чи двориком і чуєш:
– Електрика знову подорожчала, – каже одна літня жіночка іншій.
– І не кажи. Забирають останні копійки... – зітхає та у відповідь.

І тут контрасти. Поруч із ними поспішають заклопотані перехожі, які, зручно вмостившись у дорогому авто, вирушають по своїх справах; закохані пари домовляються про зустріч у дорогому кафе.
«Як же так?!». – запитаєте ви? Чому одним усе, а іншим?.. На жаль, закони життя незмінні. Хоч усім хочеться ЖИТИ й РАДІТИ весні в повному значенні цих слів!

Чи дійсно все таке незмінне? Питання риторичне. І, мабуть, вічне. Бо вже не одне покоління не знайшло на нього відповідь.

Але чи про таке життя мріяв Великий Кобзар, нога якого ступила на Поділля 170 років тому? Чи такими хотів бачити своїх нащадків Тарас Шевченко? Як «на оновленій землі врага не буде супостата», як «умруть ще незачатиє царята», як «німим отверзуться уста, прорветься слово, як вода», – тоді буде і рай, і «буде син і буде мати, і будуть люди на землі»?..

І пана вже нема, і кріпацтво відмінили давно, і українцями вже звемося не один рік, але мрія Шевченка і досі залишається мрією. Ще блукаємо, як той Мойсей пустелею, шукаючи себе, шукаючи обіцяний рай. Але чомусь Бог ще не пускає нас до раю. Чи пани одягнули іншу личину, чи Мойсеїв нема, чи рабська покора й байдужість ще з нами? Не знаємо. А мали б уже знати. То ж, певно, потрібно ще думати, вчитися, рости!

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.