Перейти на мобільну версію сайту

22.07.2016

УБИВЧА СИЛА СЛОВА

Ірина ФурманДнями в центрі столиці вбили відомого журналіста Павла Шеремета. Вбили нагло й безпринципно. Вбили за правду, яку він завжди відстоював...

Кажуть, у професії журналіста немає об’єктивності. Не погоджуся, адже кожен бачить новину по-своєму, і це залежить не лише від загальної обізнаності, а й від сприйняття світу вцілому. Люди цієї професії як ніхто знають, що таке свобода слова, і якраз це дозволяє їм дійсно об’єктивно подавати свій матеріал.

Свого часу я радикально змінила свою професію: залишила стежку викладача іноземної філології і взялася за гостре перо. Якби мене зараз хтось запитав, чи шкодую про це, то відповідь була б єдина: «Ні!». Не раз доводилося захищати право на власну думку силою слова, але, як показала практика – це набагато надійніша зброя. 

Нещодавно мені знову довелося відстоювати власну позицію. Переживши величезний скандал, зрозуміла, якби моя думка була неважлива, то б не зачіпали.

Поважаю всіх своїх колег. Вважаю, що кожен із них, хто обрав цю непросту, але цікаву професію, сильний. Їх гартують труднощі.

Усі звикли купувати свіженьку, із запахом типографської фарби газету, перегорнути, прочитати, кому що подобається. Але рідко хто замислюється, яка тяжка праця стоїть за цими рядками. Вичитати кожну літеру, вдало підібрати назву статті, донести думку. А за погодні умови, при яких іноді доводиться працювати, зайве говорити. У спеку, дощ, град чи буревій мої колеги завжди на місці подій. Бо знають, що є люди, які нетерпляче хочуть почути чи побачити новини. І вони можуть бути о 4-ій ранку чи опівночі, а ти завжди мусиш тримати телефон біля себе. Дзвінок лунає в будь-який час. Учасники подій або винуватці найперше дивляться на журналіста. У нас вони бачать якусь надію, і це перекриває всі труднощі професії. 

Приємно, коли читачі пишуть рядки вдячності за те, що висвітлили їхню проблему, оперативно відреагували на звернення, вислухали, зрозуміли. Ми для них як індикатор між владою та простими людьми.

Шкода, що багато хто досі не зрозумів, що кожне слово справжнього журналіста на вагу золота, адже він за кожне несе відповідальність. Важко сприймати той факт, що талановитих представників цієї професії вже немає в живих. На жаль... Бо їхню думку хтось не розділив і вважав за потрібне, щоб ця думка не летіла в маси. 

Трапляються випадки, коли на тендітну журналістку з претензіями і погрозами накидаються представники сильної статі, не задумуючись при цьому ні про честь, ні про гідність. Соромно...

Правда болюча, безсумнівно, але будьте гідними її сприймати. Тільки тоді ми матимемо шанс на цивілізовану державу.

Слово правди може завмерти лише на мить, щоб народити після себе ще більше правдивих слів. Пам’ятайте про це!


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.