Перейти на мобільну версію сайту

08.04.2016

У ЄВРОПІ - ЄВРОПЕЙЦІ, А ВДОМА...

Наталія ЯцемірськаУ понеділок зустрічалася з колегами-журналістами, які працюють для одного з телевізійних каналів Німеччини. Спільно з німецькими репортерами українські медійники готують чимало цікавих матеріалів для європейської публіки. Цього разу їхньою темою була якість українських товарів.

У зв’язку зі створенням зони вільної торгівлі України з ЄС, німців хвилювало питання, яку продукцію вони споживатимуть. А тепер зупинимось. Ще раз перечитаємо речення: «Яку продукцію вони споживатимуть».
Питання не в тому, що німецький педантизм часто зашкалює, питання в тому, що нація шанобливо до себе ставиться. І ця шанобливість проявляється у всьому. У їжі, яку вони споживають, у ставленні, яке вони висловлюють до навколишніх, у комфорті, яким вони себе оточують, у благодійності, яку в собі культивують, навіть, у щоденній економії, до якої вони себе привчають.

А тепер давайте про нас: уявіть, українці відряджають журналістів, наприклад, у Китай, США чи Європу, аби перевірити, якими продуктами нас готуватимуть, із ГМО чи без. Погодьтеся, якась не наша ментальність, у неї навіть повірити нереально. Ми зі власним урядом розібратися не можемо, то що вже казати про якесь харчування?

Колега з Німеччини запитує, чи можна їм поспілкуватися з активістами в конкретному селі, представниками громадянського суспільства. І я не знаю, що відповісти на це питання. Безумовно, ми маємо якихось активістів, але локальних. Вони вирішують конкретну проблему, часто яка має пряме відношення до їхнього комфорту і благополуччя, й усе. Решта справ, добрих чи поганих, які відбуваються в їхньому населеному пункті, їх не цікавить. Як кажуть, немає чого говорити про те, що не болить.

У місті з громадською активністю картина більш оптимістична, але не настільки райдужна. Тут активізм часто виливається у форму: «Так болить, але не знаю, в якому місці». І тоді хочеться хапатися за все й відразу, навіть дрібного уявлення не маючи, а що ж наприкінці фільму? Чи думали ви, що напишуть у фіналі фільму «Моє життя» із вашим прізвищем у головній ролі? Можливо, боровся й недоборовся, виступав казна за що, був найактивніший невідомо в чому?

Якби ж у кожного писали: «Був шанобливим до себе й навколишніх, усміхався при зустрічі, поважав інших, шанував старість і давав можливість молодості, не обкрадав, розвивав і примножував, наводив лад у своїй оселі, думках і житті». Може, тоді би й нація змінилася?..

У бочці з солоними огірками навіть свіжий овоч стає солоним, бо подібне тягнеться до подібного. Так і ми: у Європі - європейці, а вдома - засранці...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.