Перейти на мобільну версію сайту

23.01.2015

У ЄДНОСТІ НАША СИЛА

Уже рік ми живемо у стані неоголошеної війни, війни, яка щодня безжально викошує нові fy.jpgжертви. Цілий рік! Ми навіть незчулися, як так трапилося. Ба більше, ми вже... звикли?!

Пам’ятаю, минулого року, коли тільки заговорили про антитерористичну операцію на сході, здавалося, що це якась маячня, штучна необхідність відволікти увагу народу від Майдану й переключити її в іншу, більш емоційнішу площину. Емоцій вистачило, і тепер вони ллються через край, виливаються ріками сліз з очей, які люблять і не хочуть вірити в смерть.

... Перші переселенці, яких ми зустрічали з повним нерозумінням їхньої безвиході. Думалось, як можна тікати з міста, села, в якому прожив усе життя? Ми навіть не усвідомлювали, що переселенці були першою ластівкою отієї гірської лавини людського горя що вмить звалилася на наші плечі й досі лежить там непідйомним тягарем. Але ми тримаємось, як ті атланти, що вже зрослися зі своєю важкою-неважкою ношею.

... Перші волонтери, котрі сиротами стояли біля супермаркетів і просили допомогти військовим та добровольцям. Скільки презирства й зневаги отримали вони, звертаючись до всіх і кожного з одним-єдиним проханням: «Допоможіть нашим бійцям!». Яким бійцям? Це вони про що? Хто воює? Вам наснилось?

Нам наснилось, бо думалось, що це сон, коли вперше почули звістку про смерть. І майданівська Небесна сотня була першою зірочкою на небосхилі українського кладовища. Не можу слухати «Пливе кача...», цвинтар перед очима...

Як довго ми намагалися об’єднати схід і захід, і як швидко це сталося. За якийсь неповний рік... Смертельно-жахливий рік... Сьогодні східняки знають назви сіл та міст усієї Західної України, яка дала притулок, нагодувала й зігріла. А западенці, оті «кляті бендерівці», тепер знають не те, що кожне село, кожен клаптик землі на сході держави. Чи може бути більша єдність, аніж збереження цілісності?

Не воює українець проти українця. Ні! Українець воює проти тих, хто хоче відібрати в нього бодай шматочок рідної землі. І українець не по паспорту, а по духу.
Ніколи за 23 роки незалежності, принаймні, можу сказати за себе, не був День соборності таким зрозумілим і важливим.

У чому сила, брате? У єдності наша сила, до цього варто звикати.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.