Перейти на мобільну версію сайту

09.11.2012

ТВОРІМО МІСТО РАЗОМ!

Саме таку фразу нещодавно написав у одній із соціальних мереж міський голова Михайло Сімашкевич. «Що це?» - подумала. Поза? Позерство? А, ні, - позиція.
Розуміння того, що ми кудись ідемо, прийшло давно. І народ з цим змирився. Відкритим залишилось питання: «Куди?». Але й тут поступово зникають білі плями. Ми чітко усвідомлюємо, що так, як жили, вже не хочемо. А як хочемо? Щоб були чисті вулиці, якими безпечно ходити навіть уночі, щоб допомогу надавали кваліфіковані медики, а дітей навчали мудрі вчителі, щоб добробут був у кожній родині, а люди стали привітними й усміхненими, щоб робота приносила не лише задоволення, а й гідну винагороду. Та й, узагалі, гідності б нам побільше, навіть гордості не завадило б трішки. Ні, не звичайної, вдаваної пихатості, а саме гордості за свою працю, свій дім, вулицю, місто, країну.
«Творімо місто разом!» - закликає нас міський голова, сподіваючись достукатись до зашкарублих сердець. «Тобі добре, ти на посаді, бери та й твори», - точно би хтось кинув подібну репліку.
«А ти, безпосадний, чому не можеш?» - так і хочеться запитати.
Поспішаю вранці на роботу, а в дворі, щось насвистуючи собі під ніс, мете двірник. Гарно, розмашисто, вимальовуючи мітлою чистий слід. Він навіть і гадки не має, що творить місто... чистим.
У Старому місті екскурсовод щось весело щебече групі дітлахів, а ті, пороззявлявши роти, ходять за ним слід у слід. На завтра малеча пороз’їжджається по різних куточках країни, а можливо, й світу та буде розповідати про Кам’янець. Той екскурсовод також творить місто... історичним.
Дільничний лікар поспішає на виклик, іноді доводиться мчати до хворого вночі. У цей час він не думає про мізерну зарплату чи згаяний час, бо він також творить місто... здоровим.
Десь у тихому, затишному класі учні пишуть твори про рідне місто. Вони також творять його... вічним.
Усі ми, жителі міста, маленькі детальки від великого механізму під назвою Кам’янець. Чи то на щастя, чи на велику біду, але ми - його творці і руйнівники в одному обличчі.
І що ти будеш робити завтра - творити чи знищувати - вирішуєш тільки ти.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.