Перейти на мобільну версію сайту

13.11.2015

ЦІ ПРОЙШЛИ, А ЩО ДАЛІ

Таких сліпих виборів давно не пам’ятають кам’янчани. Досить того, що явка надзвичайно низька - близька d5f47f1b88857b1c7b4776ccd2c3a46e.jpgсорока відсотків виборців висловили своє волевиявлення, проте більшість з них прийшла на виборчі дільниці лише за уклінним проханням того чи іншого кандидата, який кудись балотувався.

Але були й свідомі люди, які знають, що це просто потрібно робити. Проте їх досить таки низький відсоток, хоч і реальний.

Перебуваючи на одній із міських дільниць, зіштовхнулася із проблемою: сім’я прийшла проголосувати, сподіваючись на те, що на виборчій дільниці зможе познайомитися з кандидатами. Проте ні на цій дільниці, ні на багатьох інших виборці не змогли ні в очі їх побачити, ні на інформаційних стендах. На запитання: «Де можна побачити кандидатів?», зазвичай лунала відповідь, що в бюлетенях є всі прізвища. Жінка обурилася, мовляв, вони її ні про що не говорять, хоча вона кам’янчанка, але таких людей не знає і зрозуміло, хто вони такі, для неї теж загадка. То як можна віддавати свої голоси за котів у мішках? Складається враження, що нас усіх мають за лохів. І зрозуміло, що саме з цього й випливає відповідь на питання щодо низької явки на виборах. Більшість населення не хоче відчувати себе обдуреними і лохами.

Як виявилося, на наочність міським територіальним виборчим комісіям законодавець не передбачив за законом фінансової підтримки, тобто грошей на інформаційні стенди комісії не отримали, принаймні, про це було повідомлено на одній із прес-конференцій. Отже виходить, що ці вибори спеціально проводять у такому досить дивному форматі.

Багато людей висловлюються проти партійного висування в депутати, люди хочуть у районі, де мешкають, обрати достойного представника, якого вони особисто знають і до якого можна звернутися з будь-яких питань, а не вишукувати партію, де він пройде. Потім той депутат тягнутиме ковдру туди, де сам проживає, а партійці будуть продовжувати обіцяти виконати зобов’язання. Хоча цього разу буде на що кивати, бо депутатів обирали лише на два роки, а отже на цю причину й можна буде нарікати, мовляв, попередники за п’ять років нічого не зробили, а що я можу за два?

Отже, як пояснити людям такі вибори? Де тут демократія? Де воля народу? Ця виборча система маніпулятивного характеру.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.